Společnost QNAP představuje čtyřjádrový NAS server TS-431XeU typu „short depth rackmount“ s připojením 10GbE

Společnost QNAP Systems, Inc. (QNAP®) dnes uvedla na trh NAS server TS-431XeU (v prodeji ve verzi s 2 GB a 8 GB RAM), který nabízí kompaktní design typu „short depth“ a 10GbE SFP+ port pro vysokorychlostní připojení. Model TS-431XeU má standardní provedení 1U a je ideální pro malé, střední podniky a domácnosti s omezeným prostorem, které vyžadují rychlé, stabilní a bezpečné úložiště.

Rackový model TS-431XeU má menší hloubku šasi, konkrétně 291 mm a umožňuje využití ušetřeného místa pro ventilaci nebo kabeláž. Díky tomu je nasazení flexibilní. Spojením vysoce výkonného hardwaru a softwaru za výhodnou cenu je model TS-431XeU vynikajícím řešením úložiště pro malé a střední podniky. S hladinou hluku pouhých 20,3 dB a spotřebou energie 12,42 W (spánek) nebo 30,99 W (aktivní stav) je model TS-431XeU tichý a ekologický, a tudíž ideální pro snížení celkových nákladů vlastnictví (TCO).

Díky úzké spolupráci QNAP s AnnapurnaLabs, společností skupiny Amazon, bude TS-431XeU rovněž vybaven pokročilou funkcí snímků. Snímky (Snapshots) jsou obvykle dostupné pouze pro pokročilé modely NAS, tvoří součást kompletního plánu obnovení po havárii a pomáhají minimalizovat dopad útoků ransomwaru. (Podpora snímků bude přidána do TS-431XeU v připravované verzi QTS 4.3.4.).

Čtyřjádrový model TS-431XeU poskytuje hardwarově akcelerované šifrování, ukládání do mezipaměti SSD a port 10GbE SFP+. Díky tomu uživatelé získají zabezpečené, vysoce výkonné úložiště. TS-431XeU je ideální pro zálohování dat, zotavení po havárii, vytváření kontejnerů v Container Station a privátní cloudové aplikace.

„Design modelu QNAP TS-431XeU typu „short depth“ nabízí flexibilní nasazení se sníženým dopadem,“ řekla Joan Hsieh, produktová manažerka společnosti QNAP, a dodala: „Integrovaný port 10GbE SFP+ umožňuje uživatelům plně využít výhod sítě 10GbE pro podporu aplikací, jako jsou kontejnery, streamování a monitoring.“

Model TS-431XeU podporuje Container Station a poskytuje vývojářům IoT výhodu při vývoji a nasazení aplikací. Nástroj Container Station exkluzivně integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker® a je vybaven platformou QIoT Containers, která v kombinaci s vysokou úložnou kapacitou modelu TS-431XeU poskytuje ideální privátní platformu pro IoT cloud s množstvím praktických kontejnerových aplikací, kterými mohou vývojáři iniciovat mikroslužby.

Model TS-431XeU představuje spolehlivé úložné řešení pro ukládání dat, zálohování, sdílení a centralizovanou správu. Podporuje sdílení souborů napříč platformami Windows®, Mac® a Linux®/UNIX®, zálohování stolních počítačů a notebooků, funkci RTRR (Real-Time Remote Replication) se zálohováním verzí a zálohování v rámci nejrůznějších služeb cloudových úložišť. Model TS-431XeU lze používat jako VPN server nebo jako VPN klient pro zabezpečený přístup k síti. Výkonný fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch umožňuje rychle vyhledávat soubory na NAS a Qsync poskytuje více způsobů synchronizace souborů a sdílení souborů ve skupině pro výrazné zvýšení flexibility týmových projektů a spolupráce. Nástroj QmailAgent umožňuje centralizaci několika e-mailových účtů a zjednodušení každodenní správy e-mailů, Surveillance Station pak nabízí profesionální dohledové řešení s využitím IP kamer.

Inovativní VJBOD od společnosti QNAP pomáhá maximalizovat využití úložišť. Kromě fyzických rozšiřujících úložných jednotek mohou uživatelé využít značnou kapacitu TS-431XeU také k úspornému rozšiřování ostatních úložišť QNAP NAS s VJBOD a k vytváření virtuálních seznamů úložišť a svazků na virtuálních discích pro provozování služeb na NAS. VJBOD uvádí ekonomický způsob využití nepouživaného místa na NAS úložištích a poskytuje uživatelům doplňující flexibilní řešení pro rozšíření úložišť. Úložnou kapacitu modelu TS-431XeU lze zvýšit připojením rozšiřovací jednotky QNAP (UX-1200U-RP s 12 pozicemi a UX-800U-RP s 8 pozicemi), a zajistit tak celkovou kapacitu až pro 16 disků.

Klíčové parametry

TS-431XeU-2G: Rackmount se 4 pozicemi (1U), 2 GB DDR3 SODIMM RAM (rozšířitelné na 8 GB)
TS-431XeU-8G: Rackmount se 4 pozicemi, (1U) 8 GB DDR3 SODIMM RAM
Short depth, model NAS typu rack mount; Annapurna Labs, společnost skupiny Amazon, Alpine AL-314 čtyřjádrový 1,7 GHz Cortex-A15 CPU, vyměnitelné za chodu 2,5”/3,5” SATA 6 Gb/s HDD/SSD; 1x 10 Gigabit SFP+ port; 2x Gigabit RJ45 port; 4x USB 3.0 port

Dostupnost

TS-431XeU je nyní v prodeji. Další informace a kompletní produktovou řadu QNAP NAS najdete na stránkách www.qnap.com.