Společnost QNAP představuje 4rychlostní 5GBASE-T NIC s jedním portem pro NAS nebo PC


Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila nový QXG-5G1T-111C PCIe 5GBASE-T NIC s jedním portem podporující čtyři síťové rychlosti. Uživatelé si mohou nainstalovat kartu do slotu PCIe 2.0 x1 kompatibilního zařízení QNAP NAS nebo počítače se systémem Windows®/Linux®, aby se zvýšila rychlost přenosu dat pomocí stávajících kabelů CAT 5e, což organizacím nebo jednotlivcům poskytuje flexibilní a hospodárné řešení síťového připojení 5GbE.

Obrázky ve vysokém rozlišení: QXG-5G1T-111C

QXG-5G1T-111C využívá ethernetový řadič Marvell® AQtion AQC111C, který podporuje síťové rychlosti 5/2,5/1 Gb/s a 100 Mb/s. Když si uživatelé nainstalují QXG-5G1T-111C se standardním konektorem RJ45, mohou okamžitě zvýšit přenosové rychlosti na 5 Gb/s se stávajícími kabely CAT 5e ve svém síťovém prostředí.

„Mnoho podniků, domácích uživatelů a hráčů má vyšší požadavky na rychlost sítě, ale nemusí nutně vyžadovat 10GbE šířku pásma,“ uvedl Dan Lin, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Rozšiřující síťová karta QNAP 5GbE podporuje čtyři přenosové rychlosti a zajišťuje pětkrát vyšší rychlost než přenos Gigabit. Uživatelé tak mohou snadno upgradovat svůj počítač nebo zařízení NAS díky možnosti 5 Gb/s umožňující zvládat intenzivní datové přenosy a zvyšovat produktivitu.“

Uživatelé systémů Windows a Linux si musí stáhnout Ovladač QXG-5G1T-111C. Instalace ovladače není nutná pro QXG-5G1T-111C nainstalovaný v zařízení QNAP NAS se systémem QTS 4.3.6 (nebo novějším).

Společnost QNAP brzy představí další dvě rozšiřující síťové karty 5GbE včetně karty QXG-5G2T-111C PCIe Gen 3.0 x2 se dvěma porty a QXG-5G4T-111C PCIe Gen 3.0 x4 se čtyřmi porty pro uspokojení různých požadavků na vylepšení sítě.

QNAP NIC si můžete zakoupit v Obchodu s příslušenstvím QNAP. Další informace o produktech můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.