Společnost QNAP oficiálně vydává QTS 5.0 s aktualizovaným kernelem, vylepšeným zabezpečením, WireGuard VPN, bezplatnou podporou exFAT a dalšími funkcemi

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) oficiálně představila operační systém QTS 5.0, který zahrnuje aktualizovaný Linux Kernel (5.10), vylepšené zabezpečení, podporu WireGuard VPN a zvýšený výkon NVMe SSD cache. K dispozici je nová aplikace (QuFTP), která pomáhá plnit osobní a firemní potřeby přenosu souborů. Počínaje verzí QTS 5.0 je exFAT zdarma nativně podporován také na zařízeních QNAP NAS s architekturou x86, což uživatelům poskytuje rychlejší přenos velkých souborů a plynulejší editaci médií.

Díky novému jádru Linux Kernel 5.10 s větší podporou hardwaru a pokrokům v zabezpečení ukazuje QTS 5.0 vynikající schopnosti QNAP NAS využívat nejnovější technologie a chránit digitální aktiva,“ uvedl Tony Lu, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Kromě automatické aktualizace aplikací obsahuje QTS 5.0 komplexnější nastavení zabezpečení, oznámení a související aplikace, které pomáhají udržovat NAS aktuální a připravené čelit měnícím se prostředím a podmínkám.“

Klíčové nové aplikace a funkce v systému QTS 5.0:

 • Bezplatná podpora exFAT pro zařízení NAS s architekturou x86:
  exFAT je souborový systém, který podporuje soubory až do velikosti 16 EB a je optimalizován pro flashová úložiště (například karty SD a zařízení USB) – pomáhá urychlit přenos a sdílení velkých multimediálních souborů.
 • Podpora TeamViewer:
  Instalací aplikace TeamViewer QNAP NAS mohou uživatelé vzdáleně spravovat všechna svá zařízení QNAP NAS a připojovat se k nim z počítače se systémem Windows®, což poskytuje bezpečné řešení vzdáleného přístupu bez nutnosti složitého nastavení VPN.
 • Optimalizované uživatelské rozhraní:
  Obsahuje plynulejší navigaci, pohodlný vizuální design, nástěnku pro usnadnění první instalace NAS a vyhledávací panel v hlavní nabídce pro rychlé vyhledávání aplikací.
 • Zvýšené zabezpečení:
  Podporuje TLS 1.3, automaticky aktualizuje QTS a aplikace, a poskytuje klíče SSH pro ověřování k zabezpečení přístupu k NAS.
 • Podpora pro WireGuard VPN:
  Nová verze QVPN 3.0 integruje lehkou a spolehlivou síť WireGuard VPN a poskytuje uživatelům bezpečné připojení a snadno použitelné rozhraní.
 • Vyšší výkon NVMe SSD cache:
  Nové jádro zlepšuje výkon a využití NVMe SSD. Po aktivaci akcelerace cache lze efektivněji využívat úložiště SSD a zároveň odlehčit paměťovým zdrojům.
 • DA Drive Analyzer s diagnostikou založenou na umělé inteligenci:
  DA Drive Analyzer využívá cloudovou umělou inteligenci k predikci očekávané životnosti disků a pomáhá uživatelům plánovat případnou výměnu disků s předstihem, aby se ochránili před potenciálními nečekanými výpadky a ztrátou dat.
 • Vylepšené rozpoznávání obrázků pomocí Edge TPU:
  Využitím jednotky Edge TPU v QNAP AI Core (modul s umělou inteligencí pro rozpoznávání obrázků) dokáže QuMagie rychleji rozpoznávat obličeje a předměty, zatímco QVR Face posiluje analýzu videa v reálném čase pro okamžité rozpoznávání obličejů.
 • QuFTP zajišťuje bezpečný přenos souborů:
  QNAP NAS může fungovat jako server FTP se šifrovaným připojením SSL/TLS, řízením šířky pásma QoS, nastavením omezení přenosu FTP nebo omezení rychlosti pro uživatele a skupiny. QuFTP podporuje také klienty FTP.

Zjistěte více o QTS 5.0 na adrese https://www.qnap.com/go/qts/5.0.
QTS 5.0 je k dispozici v Centru stahování.
Poznámka: Funkce se mohou měnit a nemusejí být k dispozici pro všechny produkty společnosti QNAP.