Polaris představuje zcela nové modely RANGER pro rok 2022

Po roce, ve kterém se začalo outdoorovým aktivitám věnovat nejvíce spotřebitelů v historii, představuje Polaris své novinky pro rok 2022, a to včetně nových modelů, barevných provedení a modernizací v řadách RANGER, RZR, GENERAL a Sportsman. Vrcholem nabídky pro rok 2022 je zcela nový RANGER SP 570 a RANGER Diesel Deluxe, které posouvají bestseler segmentu užitkových side-by-side vozidel na další úroveň díky inovacím a modernizacím inspirovaným samotnými jezdci.

POLARIS RANGER SP 570         

Řada RANGER 570 je už více než deset tou nejlepší volbou pro farmáře, majitele pozemků a outdoorové nadšence. Nová řada střední kubatury Ranger SP 570, vylepšená na základě připomínek jezdců, nyní nabízí ještě více výkonu, komfortu a spolehlivosti pro ještě tvrdší práci a plynulejší jízdu.

„Naši zákazníci mají aktivní životní styl a nechtějí dělat kompromisy mezi dvěma věcmi, na kterých jim nejvíce záleží: odváděním kvalitní práce a trávením času s rodinou,“ říká Chris Judson, viceprezident divize RANGER, GENERAL a ATV. „RANGER SP 570 byl navržen tak, aby nemuseli obětovat jedno pro druhé; je skvělý při práci, zábavný při jízdě a má optimální velikost.“

Od základu předělaný RANGER SP 570 má modernější, agresivnější vzhled a řadu vylepšení, inspirovaných jezdci. Upravený nákladní box je téměř o 30 procent větší a nabízí bezkonkurenčně největší objem a rychlé a snadné otevírání jednou rukou, které urychluje a usnadňuje nakládání a vykládání. Integrované stahovací popruhy, drážky pro rozdělovací přepážky, či úchytné body systému Lock & Ride maximalizují možnosti využití nákladního boxu.

S těžkým nákladem si snadno poradí osvědčený motor Prostar 570 cm3 DOHC se špičkovým výkonem, novým variátorem, dvojnásobnou životností řemenu a zesílenou a vyladěnou spojkou pro lepší ovladatelnost v nízkých rychlostech. Zcela nové odpružení nabízí světlou výšku 25,4 cm, zatímco menší poloměr otáčení a kompaktní šířka 144,5 cm dávají modelu 570 nejlepší poměr manévrovatelnosti a výkonu ve své třídě.

Téměř 75 litrů úložného prostoru je k dispozici přímo na palubě: přihrádka s držákem na mobilní telefon, příruční úložné schránky, kapsa na mapu nebo tablet, velká utěsněná přihrádka na rukavice a velká úložná schránka pod sedadlem spolujezdce, díky kterým jezdci mohou vzít s sebou všechno, co potřebují. Kabina je postavena kolem řidiče: palubní deska byla posunuta směrem dozadu, takže posádka má více místa na kolena a díky tiššímu výfukovému systému může za jízdy nerušeně konverzovat.

Polaris rovněž nabízí 40 nových položek příslušenství pro RANGER SP 570, a navíc čtyři nové sady příslušenství: Landowner, Farm, Hunt a Trail. Jezdci tak mají mnohem širší možnosti upravit si vozidlo podle svých představ než kdy dříve. Spolu s novým modelem RANGER SP 570 se představují komponenty kabinového systému Polaris Pro Shield určené pro tuto řadu. Nejlépe utěsněný kabinový systém z nabídky značky Polaris snižuje hluk a zabraňuje pronikání vody a prachu do kabiny v zájmu maximálního komfortu posádky. Kromě toho si jezdci mohou poslechnout svoje oblíbené songy přes bezdrátový audio systém JBL® Trail 4.0.

Model RANGER SP 570 přichází na trhy v Evropě, na Středním Východě a v Africe ve třech barevných provedeních: Sage Green, edice Hunter Edition v provedení Polaris Pursuit Camo a edice Nordic Pro v barvě Black Pearl s kabinovým vytápěním a navijákem.

POLARIS RANGER DIESEL DELUXE

Konkrétně pro trhy v Evropě, na Středním Východě a v Africe byl v roce 2019 vyvinut model RANGER Diesel, který nyní přichází v modernizované podobě se zcela novým dieselovým motorem, vylepšenou ergonomií a podvozkem s prvotřídními vlastnostmi.  Jako novinku roku 2022 Polaris představuje model RANGER Diesel Deluxe, který kombinuje spolehlivost, dlouhou životnost a jízdní vlastnosti s prémiovými prvky.

Jenika Bishop, produktová manažerka řady RANGER ve společnosti Polaris, říká: „Nový model Diesel Deluxe má za cíl nabídnout našim zákazníkům hodnoty a klíčové prvky, které chtějí dostat jako standardní výbavu přímo z továrny.“

RANGER Diesel Deluxe s prémiovým vzhledem je k dispozici v provedení Matte Titanium a je vybaven LED světlomety. LED světla jsou o 60 procent výkonnější než tradiční halogenová světla a nabízí lepší viditelnost za horších světelných podmínek, takže jezdci mohou zůstat venku déle a dokončit práci. Standardní ocelové ráfky byly nahrazeny novými 12palcovými hliníkovými ráfky s 27palcovými šestivrstvými pneumatikami Maxxis.

Nový Diesel však není prémiovější pouze díky změnám zvenčí. Uvnitř jezdci najdou modernizovaný volant s vylepšeným tvarem a nová sedadla s lepším tvarováním a polstrováním, která přináší vyšší úroveň komfortu.

Přímo z továrny je Ranger Diesel Deluxe vybaven předinstalovaným vyhříváním kabiny s 8 ventilátory, podsedlovou schránkou, zvětšující úložný prostor a systémem snižujícím hluk pro pohodlnější a klidnější prostředí v kabině.

POLARIS RANGER

Kromě zcela nové řady RANGER SP 570, dostala řada full-size modelů RANGER pro rok 2022 několik vylepšení. Polaris vždy naslouchá svým zákazníkům a dealerům, takže nová full-size řada zahrnuje vylepšení, která jsou přímým výsledkem jejich zpětné vazby. Více komfortu a lepší schopnosti jsou pro zákazníky užitkových side-by-side vozidel rozhodující.

Pro rok 2022 dostává řada RANGER zcela nová sedadla. Nový design sedadel nabízí vyšší úroveň komfortu díky lepšímu polstrování a prémiovějšímu materiálu, zatímco vylepšené podpěry drží jezdce bezpečněji na místě při jízdě v náročném terénu. Dostupné u všech modelů XP 1000.

V modelové řadě RANGER se představují tři nové barvy: RANGER XP 1000 Premium je v nabídce v provedení Matte Titanium (třísedadlové a crew modely), RANGER XP 1000 Premium ABS v provedení Ghost Grey. Jako novinku pro rok 2022 Polaris přivítá model RANGER CREW 1000 v barvě Stealth Grey, určené pro trhy Střední a Východní Evropy.

POLARIS RZR

Platforma Polaris RZR Pro XP dostává pro rok 2022 nové barvy, přičemž RZR Pro XP Sport je nyní v nabídce v barvě Cruiser Black, zatímco model Pro XP Ultimate se nyní dodává v provedení Super Graphite.

POLARIS GENERAL

Polaris GENERAL, všestranné adventure side-by-side vozidlo, které nabízí nejvíce výkonu, komfortu a všestrannosti ve své třídě, dostává pro rok 2022 nová vylepšení a širší možnosti výběru. Dvousedadlový model GENERAL 1000 Deluxe ABS a model GENERAL 4 1000 Deluxe jsou nyní dostupné v barvě Steely Blue, a jsou vybaveny vylepšeným syntetickým lanem, novým černým kovaným hákem, hliníkovým vodítkem a gumovým izolátorem.

POLARIS ATV

Modely Polaris Sportsman, nejprodávanější automatické ATV 4×4, a Polaris Scrambler, čistě sportovní ATV, jsou nyní dostupné v nových barvách napříč užitkovou, cestovní a sportovní modelovou řadou. Polaris Sportsman XP 1000 se dodává v barvě Black Pearl, zatímco cestovní model XP 1000 je v nabídce v barvě Navy Blue. Model Sportsman XP 1000 S dostal rovněž novou barvu Super Graphite. V řadě Scrambler nyní přichází model Scrambler XP 1000 S 2022 v barvě Radar Blue.

POLARIS RANGER 570

POLARIS RANGER XP 1000

POLARIS GENERAL