QNAP na veletrhu COMPUTEX 2019 představí široké portfolio řešení a produktů

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), přední inovátor výpočetních, síťových a úložných řešení, se zúčastní veletrhu COMPUTEX TAIPEI 2019 (Nangang Exhibition Center, hala 1, stánek č. J0830), aby představila široké portfolio řešení a produktů, a to včetně efektivního zálohovacího řešení s integrovanou deduplikací, chytrými aplikacemi využívajícími umělou inteligenci při rozpoznávání obrázků, inovativními síťovými zařízeními, podnikovými řešeními optimalizovanými pro paměť typu flash a průmyslovými řešeními pro IoT. Návštěvníci mohou také být svědky prvního veřejného představení systému Drive Analyzer, což je předběžně uváděné řešení využívající umělou inteligenci od společností QNAP a ULINK Technology (lídra v oblasti technologií pro testování disků) pro analyzování a predikci předpokládané životnosti paměťových disků.

Moderní řešení zálohování s deduplikací záloh
HBS 3 nabízí integrované řešení zálohování a obnovy pro místní, vzdálená a cloudová úložiště. Umožňuje minimalizovat prostoje a maximalizovat efektivitu zálohování. Nyní obsahuje technologii QuDedup, která deduplikuje data u zdroje, čímž zvyžuje efektivitu zálohování více verzí na cílovém úložišti a zároveň optimalizuje využití úložiště. S podporou více než 20 integrovaných cloudových služeb a algoritmu TCP BBR mohou uživatelé snadno implementovat hybridní cloudové zálohování s větší flexibilitou a efektivitou.

Aplikace využívající umělou inteligenci v multimédiích a dozorování
QuMagie je aplikace společnosti QNAP příští generace pro správu fotografií, která v sobě integruje organizaci fotografií založenou na AI. Využívá AI ke zlepšení rozpoznání tváře, rozpoznání předmětů a analýze geografických informací obrázků uložených na NAS s cílem nabídnout vylepšené uživatelské prostředí pro správu multimediálních souborů. Další aplikace (například Qsirch 4.1 a Qfiling) také využívají AI k usnadnění vyhledávání fotografií.

QVR Pro 1.3.0, řešení kamerového dozorování společnosti QNAP, nyní obsahuje rozpoznání tváře. S QVR Face, pokročilou chytrou aplikací pro práci s digitálním obrazem na základě Intel® OpenVINO™ a modelování tváří pomocí Intel VAS AI, může QVR Pro přesně identifikovat lidi v dozorovacích streamech a uspokojit tak různé potřeby v oblasti monitorování. Informace o tváři a varovné události analyzované nástrojem QVR Face může ověřovat a dostávat aplikace QVR Pro Client.

Jak síťová zařízení vnímat v širším měřítku
QNAP zintenzivňuje síťové úsilí a uvádí na trh inovované zařízení Guardian QGD-1600P, které integruje řízený přepínač, možnosti PoE (Power over Ethernet) ​a NAS do jednoho zařízení. QGD-1600P je 16portový řízený přepínač, který je založen na Microchip® VSC7425 disponujícím řízením PoE na bázi portů, a který je připraven na IEEE 802.3bt s příkonem až 90 W a podporuje VLAN a QoS. QGD-1600P také disponuje procesorem Intel® Celeron® J4105, dvěma 2,5″ diskovými pozicemi SATA, dvěma sloty PCIe, výstupem HDMI a využívá operační systém QTS s App Center pro realizaci různých aplikací včetně virtuálních počítačů, kontejnerových aplikací a kamerového dozorování.

Řešení IIoT a AIoT
QIoT Suite 2.0 je optimalizovaný pro průmyslový Internet věcí (IIoT) a podporuje OPC Unified Architecture (OPC UA) pro vylepšení aplikačního potenciálu IoT pro průmyslovou automatizaci. Podporuje servery/klienty OPC UA a také bránu k hodnotovému mapování mezi servery a klienty, což organizacím pomáhá snadno zavádět řešení IIoT do svých podniků se zvýšenou produktivitou a sníženými náklady.

Inteligentní robot společnosti QNAP příští generace AfoBot II má zvětšenou 10“ obrazovku a vylepšený hardware zahrnující dva 5W stereo reproduktory pro kvalitnější zvuk, mikrofon s potlačením šumu pro lepší rozpoznávání hlasu, detekci zvukového zdroje, která umožňuje automatické natočení, slot Mini PCIe pro instalaci modulu 4G LTE, podporuje USB – LAN a výstup HDMI na větší obrazovku. AfoBot II je také vylepšen o další působivé funkce pro podnikové scénáře, jako jsou videokonference a rozpoznání tváře pomocí AI. Je ideální jako robot pro videohovory, robot pro digitální podpisy, robot na recepci a je užitečný také v celé řadě oblastí, jako jsou chytré domácnosti, zdravotní péče, chytré bankovnictví, chytrý maloobchod, chytré hotely atd.

Podnikové úložné řešení optimalizované pro paměť typu flash a nástroj Drive Analyzer
Operační systém QES společnosti QNAP je založen na jádře FreeBSD a používá souborový systém ZFS. Nový QES 2.1.0 přidává další funkce jako: exkluzivní algoritmus slučování zápisu společnosti QNAP, který optimalizuje výkon all-flash v ZFS, softwarově definovanou optimalizaci SSD, komprimaci vložených dat, podporu iSER, QoS úložiště a další pokročilé technologie. QES 2.1.0, s jasnými výhodami v oblasti vysokého výkonu, snižování objemu dat, virtualizace a kompatibility s cloudovým prostředím OpenStack®, nabízí podnikovým datovým střediskům a prostředím VDI nákladově efektivní úložné řešení optimalizované pro paměť typu flash.

Společnost QNAP a ULINK také spojily své síly a vytvořily Drive Analyzer, modul na bázi AI který provádí predikci předpokládané životnosti paměťových disků – s cílem zabránit ztrátě dat v důsledku nečekaného selhání disků. Návštěvníci mohou z první ruky získat informace o nástroji Drive Analyzer na stánku QNAP.

Další informace o produktech a funkcích společnosti QNAP najdete na www.qnap.com.