SÉBASTIEN LOEB RACING A POLARIS SPOJÍ SÍLY V PĚTILETÉM RALLYOVÉM PROGRAMU

Spolupráce, jejímž cílem je úspěch v kategorii SSV T4, začne na čtvrtém ročníku Dakaru v Saúdské Arábii – prvním podniku světového šampionátu FIA a FIM Rallye – který se bude konat od 31. prosince 2022 do 15. ledna 2023.

SPOJENÍ ZKUŠENOSTÍ A LEGENDÁRNÍHO JMÉNA

Divize Polaris Off-Road Vehicles a tým devítinásobného mistra světa v rallye WRC Sébastiena Loeba s potěšením oznamují novou spolupráci v disciplíně plné vášní a sportovního dobrodružství.

Rallye je jednou z hlavních disciplín Sébastiena Loeba, ale byla také výzvou pro spoluzakladatele týmu Dominique Heintze, který začínal závodit na motocyklu v roce 1986. Rozhodnutí pracovat na projektu s ambiciózními cíli zrálo již mnoho let a pro příštích pět let se alsaský tým rozhodl zavázat této nové výzvě právě se značkou Polaris.

Sébastien Loeb Racing (SLR) již více než deset let sází na vyváženost týmu složeného se zkušených i mladých jezdců, kteří sdílejí své odborné znalosti a vzájemně se motivují k lepším výkonům. Kromě toho tým chápe, že v rallye se skvěle doplňují schopnosti pilotů automobilů a motocyklů. Sébastien Loeb a Dominique Heintz, oba propojení se světem motocyklů, se snaží nabídnout konkurenceschopné zázemí motocyklovým závodníkům, kteří chtějí vstoupit do rallye na čtyřech kolech. Kategorie SSV T4 se ukázala jako nejvhodnější, protože umožňuje týmům rekvalifikovat a zdokonalovat své dovednosti a zároveň podpořit jejich vášeň pro tento sport, a proto je logické, že se tým SLR obrátil na zkušeného hráče v tomto oboru, společnost Polaris – šestinásobného vítěze kategorie SSV na Dakaru.

Podpisem pětileté spolupráce s Polaris Off-Road Vehicles pro tým začala příprava na nových vozidlech Polaris RZR Pro R Sport s cílem dosáhnout předních pozic ve své kategorii na slavné Rallye Dakar a v žebříčku FIA W2RC.

Sébastien Loeb – zakladatel týmu Sébastien Loeb Racing:

„SLR na Dakaru je pro mě nové dobrodružství! Dakar je moje současná disciplína, kterou jsem postupem času objevil a v posledních letech si ji zamiloval. Myslím si, že je to velká výzva. Je to těžký, dlouhý vytrvalostní závod, ve kterém je spolupráce mezi týmem, jeho piloty a partnery důležitá. Je skvělé, že v této disciplíně můžeme s týmem SLR závodit.

„Dominique začínal na Dakaru jako motocyklový jezdec a bylo pro něj důležité se do tohoto podniku jednoho dne vrátit. Příležitost spolupracovat s výrobcem jako je Polaris je pro nás obzvlášť motivující. Možnost startovat se stroji Polaris je pro náš tým skvělá šance. Budeme se snažit společně dělat velké věci a pokusíme se v budoucnu kategorii vyhrát! 

POLARIS RZR: VÝKON A SPOLEHLIVOST

Vývoj modelu Polaris RZR je úspěšným příběhem zvyšování výkonu a dynamických schopností, který začal v roce 2008. Tehdy Polaris vytvořil tento nový koncept sportovního SSV, jenž v následujících letech zažil mimořádné ohlasy. Nyní, v roce 2022, Polaris představil dosud nejvýkonnější a nejmodernější RZR: RZR Pro R.

Model Pro R, který ve třídě SSV přepisuje pravidla, se může pochlubit řadou inovací a nejvýkonnějším motorem ze všech doposud vyráběných sériových vozidel side-by-side; dvoulitrový atmosférický čtyřválec ProStar Fury o výkonu 225 koní doplňuje větší spojka a silnější řemen, které přenáší výkon na jízdní povrch s okamžitou odezvou a zaručují rychlou akceleraci. A co víc, ProStar Fury svůj obrovský výkon umí lépe využít díky celkově lepší propracovanosti a nabízí využitelný výkon v celém otáčkovém pásmu.

Pro první Dakar bude cílem získat co nejvíce dat a zkušeností se strojem, a dojet do cíle tohoto ročníku na co nejlepší pozici. Směrem k absolutní špičce chceme postupovat do roku 2027.

„Sébastien Loeb je jednou z největších osobností motoristického sportu všech dob,“ řekl René Basei, viceprezident Polaris pro Evropu, Střední východ, Afriku a Asii a Tichomoří. „Není pochyb o tom, že jeho odborné znalosti, zkušenosti a vedení, spolu s neuvěřitelným talentem a odhodláním jezdců, inženýrů a velmi schopných členů týmu Sébastien Loeb Racing, přispějí k úspěchu tohoto nového projektu a posunou náš off-roadový závodní program vpřed.”

XAVIER DE SOULTRAIT: ROK ZMĚNY SE SÉBASTIEN LOEB RACING

Xavier De Soultrait, motocyklový jezdec se specializací na závody rallye po osmi startech na Rallye Dakar na dvou kolech přesedlá v příštím ročníku na čtyři kola v barvách týmu Sébastien Loeb Racing a Polaris.

Xavier, již jako mistr světa v šampionátu Baja a známý enduro jezdec, je ve světě terénních rallye jako doma a rozhodl se změnit kategorii, aby poznal nové zážitky za volantem side-by-side. Jeho první účasti s RZR Pro R francouzského týmu v kategoriii SSV předcházela v posledních měsících dlouhá příprava.

„Po jízdních testech se Sébastienem Loebem jako spolujezdcem jsme v procesu mého přestupu do této kategorie hodně pokročili. Požadavky na jezdce na motocyklu nebo v SSV jsou velmi vysoké a doufám, že tato další etapa mojí kariéry bude trvat stejně dlouho, jako ta první na dvou kolech. Vynaložím veškeré úsilí potřebné k úspěchu ve splnění nového úkolu. Rallye Dakar je o dobrodružství a lidských setkáních a myslím si, že spolupráce se Sébastien Loeb Racing bude hodně silný příběh. Přítomnost Sébastiena Loeba jako šéfa našeho týmu bude samozřejmě cenná, protože jeho zkušenosti a znalosti disciplíny potřebujeme k tomu, abychom mohli postupovat rychleji. Moje touha být mezi špičkou, o což jsem se snažil v posledních ročnících na dvou kolech, se nemění – jsem si jistý, že to bude opět zábava a dobrodružství, a nemůžu se dočkat startu!“

HORIZONT 2027: UZNÁVANÝ A KONKURENCESCHOPNÝ TÝM V KATEGORII SSV T4

Sébastien Loeb Racing a Polaris se dohodli na dlouhodobé spolupráci, aby mohli společně růst a postupně vybudovat tým profesionálních jezdců a přibližně deseti vozidel.

V duchu sdílení, které vždy vládlo této populární soutěži, obě strany věří, že se během příštích pěti let vypracují na úroveň uznávaného a konkurenceschopného hráče v závodech rallye.

Dominique Heintz – Týmový manažer Sébastien Loeb Racing:

„Právě skončilo počáteční desetileté období, kdy jsme zažili spoustu věcí, které měly velký dopad na celý tým. Vstupujeme do nového desetiletí a chceme tuto příležitost oslavit novými projekty. Budoucností týmu Sébastien Loeb Racing budou závody rallye. Dakar je mezi nimi legendou a dlouho jí zůstane. Lidský faktor dělá z této disciplíny velmi unikátní soutěž.

Tuto novou výzvu nebudeme brát na lehkou váhu, protože v této disciplíně je nutné zvládnout řadu věcí a není zde místo pro náhodu. Pokora byla v naší spolupráci se Sébastienem vždy důležitá, takže zachováme chladnou hlavu, abychom mohli nabídnout konkurenceschopné podmínky. Máme výjimečné štěstí, že máme Seba po našem boku v prostředí, které dobře zná.” 

„Toto nové dobrodružství s Polarisem je logickým pokračováním naší touhy spolupracovat s prestižními výrobci, kterou máme od založení týmu. Jsem přesvědčen, že naše spolupráce přinese velké věci a už jsme začali pracovat na tom, abychom začátkem roku 2023 byli připraveni. Je to extrémně obtížná soutěž a je třeba zvážit všechny scénáře, na čemž s týmy Polaris pracujeme.

Pro mě Dakar začal před 30 lety a je to událost, která mě vedla celým životem, takže tuto výzvu se svým týmem přijímám s velkými emocemi.”