QNAP vydává QuTS hero h5.0.1 na bázi ZFS

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) vydala QuTS hero h5.0.1, nejnovější verzi svého operačního systému pro NAS na bázi ZFS, který zvyšuje úroveň QuTS hero NAS a rozšiřuje možnosti ukládání velkých objemů dat a zabezpečení dat.

Digitální transformace a umělá inteligence jsou založeny na masivní analýze dat, která vyžaduje úložnou kapacitu v řádu petabajtů. S rostoucí rychlostí a kapacitou úložiště se pro podnikové IT stává zásadní prevence tichého poškození dat a zajištění jejich integrity,“ uvedl Sam Lin, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „QuTS hero NAS na bázi ZFS upřednostňuje bezpečnost a integritu dat, takže je pro podniky první volbou při implementaci spolehlivého úložného řešení pro širokou škálu aplikací.

Klíčové nové funkce v QuTS hero h5.0.1

 • Kapacita až 5 petabajtů na sdílenou složku
  Kapacita v řádu petabajtů dává podnikům jistotu, že zvládnou aplikace náročné na úložiště, včetně analýzy velkých objemů dat, edge computing a umělé inteligence.
 • Zabezpečený přístup k souborům s šifrováním LUN
  Kromě úplného šifrování NAS a šifrování sdílených složek mohou nyní uživatelé šifrovat konkrétní jednotky LUN a zvýšit tak zabezpečení přístupu.
 • Výměna disků RAID náhradními disky před potenciálním selháním
  Pokud disky NAS selhávají, což je indikováno zpomalením systému, hodnotami S.M.A.R.T. nebo předpovědí DA Drive Analyzer, lze postižené disky ve skupině RAID kdykoli vyměnit pomocí náhradních disků. Tím se výrazně zvyšuje spolehlivost systému a odpadá nutnost obnovy pole RAID.
 • Podpora protokolu WSP (Windows Search Protocol) pro připojené sdílené složky
  WSP používá protokol SMB (Server Message Block). Pomocí WSP mohou uživatelé prohledávat sdílené složky NAS prostřednictvím systému Windows, když je k NAS připojena jednotka SMB.

Další informace o QuTS hero h5.0.1 naleznete na adrese https://www.qnap.com/operating-system/quts-hero/5.0.1
QuTS hero h5.0.1 bude brzy k dispozici na Download Center.
Poznámka: Funkce se mohou měnit a nemusejí být k dispozici pro všechny produkty společnosti QNAP.