Se čtečkami PocketBook čtou lidé již ve 30 zemích světa

V dubnu 2014 vstoupila společnost PocketBook na nizozemský trh, čímž se naplnila hranice 30 zemí, ve kterých jsou čtečky elektronických knih tohoto populárního výrobce zastoupeny. Během pouhých 7 let od svého vzniku se tato společnost stala v mnoha zemích silným hráčem v odvětví elektronického čtení a její produkty se řadí k prémiovému segmentu trhu.

640(aqua)_blue_en_front_drop(photo) 626(basic-touch-2)_grey_en_front-bottom-right(render) (1) 626(basic-touch-2)_grey_en_front(render) 626(basic-touch-2)_white_en-alice_front(render)

PocketBook, čtvrtý největší výrobce čteček elektronických knih na světě, představil svým zákazníkům oficiálně své produkty již ve třicáté zemi na světě. Od založení v roce 2007 uvedla společnost PocketBook na trh více než 30 modelů čteček knih a také tabletů s operačním systémem Android. Do prosince 2013 prodala společnost na celém světě již 2 miliony zařízení.

Konkurenční výhody, mezi něž patří vysoká kvalita, jedinečný design produktů, schopnost číst velké množství formátů dokumentů a lokalizace v mnoha jazycích, splnily očekávání. Čtečky PocketBook si získaly fanoušky a důvěru uživatelů. Ve druhé polovině roku 2012 vstoupila společnost na trh v České republice, Bulharsku a Lotyšsku. Během pouhého jednoho roku získal PocketBook v těchto zemích podíl na trhu 27%, 32%, respektive 50%.

Na začátku roku 2014 byly produkty PocketBook k dispozici fanouškům elektronického čtení ve 29 zemích střední a východní Evropy, SNS, pobaltských republikách a také v Izraeli, Paraguayi, Austrálii a na Novém Zélandu. V západní Evropě jsou produkty PocketBook k dispozici ve Švýcarsku, Německu, Francii, Itálii, Španělsku a Rakousku.

Společnost dále pokračuje v rozšiřování svého zastoupení v Evropě. Od nynějška jsou zařízení PocketBook dostupná také v Nizozemsku a brzy budou následovat další země Beneluxu.

PocketBook plánuje i nadále svůj rozvoj především na nové trhy střední a západní Evropy.