Řada QNAP TL SAS 12 Gb/s JBOD pro rozšiřování serverů Windows podporuje vícecestné směrování, zónování SAS a sériové spojení

Společnost QNAP® Systems, Inc., dnes představila úložné jednotky TL SAS – 12pozicový model TL-R1220Sep-RP a 16pozicový model TL-R1620Sep-RP, které podporují rozšíření úložiště pro servery Windows®. TL SAS JBOD podporuje přenos SAS 12 Gb/s, přináší přenosovou rychlost až 96 Gb/s a podporuje optimalizaci šířky pásma Broadcom® SAS DataBolt a vícecestné směrování (Multipath I/O, MPIO). Uživatelé mohou sériovým propojením více JBOD rozšířit kapacitu nebo rozdělit jeden JBOD na více zón, což poskytuje klíčové řešení pro masivní úložiště s vysokým výkonem, vysokou kapacitou a velkým využitím úložiště.

Obrázky ve vysokém rozlišení:
TL-R1620Sep-RP
TL-R1220Sep-RP

TL SAS JBOD využívá SAS35x28R / SAS35x36R SAS Expander se čtyřmi širokými porty SAS, z nichž každý kombinuje čtyři linky SAS s rychlostí 12 Gb/s. Konfigurací dvou širokých portů s agregací spojů mohou přenosové rychlosti dosáhnout 96 Gb/s. Díky technologii optimalizace šířky pásma Broadcom® SAS DataBolt ™ nabízí TL SAS JBOD inteligentní datovou vyrovnávací paměť pro přenos dat na disky rychlostí, která odpovídá výkonu hostitelského serveru, což umožňuje uživatelům těžit z vysokorychlostního přenosu SAS 12 Gb/s se stávající infrastrukturou 6 Gb/s. Pokud hostitelský server Windows® podporuje vícecestné směrování (Multipath I/O, MPIO), lze dosáhnout vysoké dostupnosti. Pokud jedna trasa selže, lze pro přístup k datům a zajištění nepřetržitého provozu systému použít jinou přenosovou cestu. TL SAS JBOD také podporuje technologii zónování SAS, takže jeden JBOD může sloužit jako rozšíření úložiště až pro čtyři servery Windows.

„TL SAS JBOD je klíčové řešení pro rozšíření úložiště jak pro QNAP NAS, tak pro Windows Server. TL SAS JBOD se snadno nastavují a lze je spravovat pomocí nástroje QNAP JBOD Manager nebo příkazového řádku bez nutnosti připojení k internetu,“ uvedl Sam Lin, produktový manažer společnosti QNAP.

Díky provedení s malou hloubkou je zařízení TL SAS JBOD vhodné pro univerzální nasazení. Pomocí vysokorychlostních kabelů mini SAS HD lze sériově propojit až šestnáct rozšiřujících jednotek za účelem podpory aplikací pro masivní úložnou kapacitu.

Podporované hostitelské servery
Windows Server 2012 R2/ 2016/ 2019
Poznámka: Server Windows® vyžaduje kompatibilní rozšiřující kartu Broadcom® SAS HBA PCIe.

Klíčové specifikace
TL-R1220Sep-RP: 2U, 12 diskových pozic, SAS35x28R SAS Expander, 300W redundantní PSU
TL-R1620Sep-RP: 3U, 16 diskových pozic, SAS35x36R SAS Expander, 550W redundantní PSU

Provedení pro montáž do racku; rychlovýměnné 2,5″/3,5“ pevné disky SAS/SATA 12 Gb/s nebo 6 Gb/s nebo SSD; čtyři široké porty 12 GB/s SAS 3.0 (x4 linky) SFF-8644

Dostupnost
Zařízení TL SAS JBOD budou brzy k dispozici. Další informace můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.