QNAP oficiálně představuje Hyper Data Protector, bezlicenční řešení zálohování VMware a Hyper-V

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes oficiálně představila řešení Hyper Data Protector, které uživatelům umožňuje zálohovat neomezená prostředí VMware® a Microsoft Hyper-V do NAS QNAP. Hyper Data Protector nemá žádné licenční požadavky a pomáhá uživatelům vytvořit nákladově efektivní a spolehlivý plán obnovy po havárii, který zajistí nepřetržitý provoz služeb.

„Výpadky serverů vedou nejen k přerušení služeb a ztrátě dat, ale některé společnosti utrpěly značné finanční ztráty a potenciálně nenapravitelné poškození své značky. Pokud uživatelé zavedou bezlicenční zálohovací řešení Hyper Data Protector VM společnosti QNAP, stačí jim pouze jedno zařízení QNAP NAS, aby mohli bezpečně zálohovat svá prostředí VM. Ve spojení se snímky a dalšími ochrannými funkcemi QNAP NAS mohou uživatelé sestavit vysoce výkonný plán zálohování a obnovy VM v rámci udržitelného rozpočtu,“ uvedl Wayne Hsiao, produktový manažer společnosti QNAP.

S aplikací Hyper Data Protector si mohou uživatelé zvolit zálohování všech VM na hypervizoru nebo zálohování jednotlivých VM. Hyper Data Protector obsahuje inkrementální zálohování, globální deduplikaci, plánování zálohování a kompresi obnovy s cílem výrazně optimalizovat dobu zálohování/obnovy a požadavky na úložiště. Pro podniky s významnou virtualizovanou infrastrukturou poskytují vysokorychlostní zařízení 10GbE, 5GbE a 2,5GbE NAS společnosti QNAP ideální prostředí pro provoz řešení Hyper Data Protector.

Hyper Data Protector podporuje uchování až 1024 verzí. Pokud dojde k výpadku VM na produkčním serveru, mohou uživatelé rychle obnovit zálohovaný VM na jakýkoli bod ze záložního serveru na produkční server (nebo na jiný provozuschopný hostitelský server) a minimalizovat tak RPO (cíl bodu obnovy) a výpadek služeb. Hyper Data Protector navíc podporuje produkt VMware® vMotion, který obsahuje funkci Live Migration, aby bylo zajištěno, že úlohy zálohování VM budou nadále spuštěny.

Podporované zdrojové platformy:
VMware vSphere: 6.0, 6.5, 6.7
Microsoft Hyper-V: Windows Server Hyper-V 2016, Windows Server Hyper-V 2019

Dostupnost
Hyper Data Protector lze stáhnout z QTS App Center. Další informace můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.