Polaris představuje novou generaci ATV Sportsman

Nejprodávanější řada ATV Polaris Sportsman s více než 1,6 milionem spokojených zákazníků na kontě se nyní posouvá na další úroveň. Nová generace řady Sportsman se vyznačuje moderním, výrazným designem a několika vylepšeními a novými prvky, přičemž si zachovává svou legendární ovladatelnost, jízdní vlastnosti, bezkonkurenční všestrannost a spolehlivost, kterými se proslavila.

Kompletně modernizovaná platforma modelového roku 2021, která se u dealerů objeví na podzim, nabízí širokou škálu verzí a speciálních edicí, aby vyhověla požadavkům a nárokům každého jezdce. Nová kolekce příslušenství navíc přináší další možnosti přizpůsobení.

„ATV jsou často prvotním impulsem, který v nových jezdcích probudí vášeň pro off-roadovou jízdu, a Sportsman je ikonou, která dala vzniknout tomuto segmentu. Díky tomu zaujímá významné místo v bohaté historii naší značky,“ řekl Steven Menneto, prezident divize Polaris Off Road. „Zbrusu nová platforma 570 posouvá naši nejprodávanější řadu ATV na další úroveň.“

Nový Sportsman 570 je k dispozici s anebo bez elektronického posilovače řízení (EPS) a v nabídce bude také prémiová verze SP s modernizovanými 14palcovými hliníkovými ráfky, lakovanou kapotáží a dvojitými A-rameny vpředu. Společnost Polaris dále představuje čtyři speciální edice, které zvyšují všestrannost při práci či zábavě. Jezdci, kteří očekávají od svého ATV ještě více, si mohou vybrat z edic Sportsman 570 Hunter Edition, Black Edition, Agri Pro Edition nebo Öhlins Edition, přičemž každá z nich disponuje unikátní výbavou pro konkrétní využití.

Moderní design a výbava

Zcela nová platforma Sportsman 570 se pyšní řadou výrazných vylepšení ve všech oblastech a nabízí tak výrazně lepší poměr cena/výkon. Jinými slovy, to nejlepší se ještě zlepšilo. Kompletní seznam vylepšení je impozantní; od nového výrazného designu celého stroje – včetně nového kokpitu na řídítkách s integrovaným LED osvětlením a vestavěnou dobíječkou. Přední LED světlomety mají vestavěné směrovky, zbrusu nová kapotáž dostala ostřejší, a ještě agresivnější křivky.

Moderní prvky ale najdete i pod povrchem nového Sportsmanu 570. Intuitivní a snadné ovládání zahrnuje tlačítko systému pohonu všech kol True On-Demand, možnost řazení za jízdy, či brzdění jednou páčkou.

Vylepšení produktu

Nový Sportsman 570 má větší a výkonnější 18AH akumulátor, který dodává o 78 % více startovacího proudu a zaručuje bezpečné startování za každých podmínek. Akumulátor se přemístil pod přední nosič, takže je k němu lepší přístup při údržbě.

K významným vylepšením došlo u příslušných modelů 2021 také na systému brzdění motorem (EBS), který je nyní plynulejší a dává jezdci větší kontrolu nad řízením v jakémkoli terénu. Modely vybavené systémem EBS dostaly také novou spojku s plynulejším uvolňováním v nízkých rychlostech – ta přijde vhod hlavně v náročných jízdních podmínkách, jako je jízda po úzké cestě nebo couvání k přívěsu.

Vyšší kvalita

Nová platforma Sportsman 570 má prémiový design a působí mnohem robustnějším dojmem, čímž získává při koupi bezkonkurenční hodnotu. Díky novým utěsněným pouzdrům odpružení, novým a vylepšeným brzdovým hadicím a A-ramenům či plně utěsněné skříňce zapalování dosahuje Sportsman 570 absolutní odolnosti. Všechny nové modely 570 mají ve standardní výbavě ocelová prodloužení předního nosiče, která zvyšují pevnost a mají modernizované úchyty zvyšující všestrannost při převážení těžkých nákladů.

Všechny standardní modely Sportsman 570 jsou nyní vybaveny většími a odolnějšími 25palcovými pneumatikami Carlisle, které zvyšují světlou výšku a lépe odolávají proražení, takže jízda v těžkém terénu je nyní plynulejší i bezpečnější.

Vyšší kapacita

Nový Sportsman 570 teď dojede dál a udělá víc práce. Utáhne vlek o hmotnosti až 680 kg, má světlou výšku 29,6 cm a celkovou nosnost až 232 kg.

Nekonečné možnosti úprav

Nová platforma Sportsman 570 nabízí ještě více všestrannosti než kdy předtím díky zcela nové řadě příslušenství, která skýtá téměř neomezené možnosti úprav.

Vůbec poprvé je pro řadu Sportsman u modelového roku 2021 k dispozici tovární audio systém Rockford Fosgate® se šestipalcovými reproduktory, který se připojuje přes Bluetooth a snadno montuje na zadní nosič pomocí systému Polaris Lock & Ride.

Kromě připravené kabeláže pro snadnou montáž navijáku, pluhu a vyhřívání rukojetí a plynové páčky nabízí kolekce příslušenství pro Sportsman 570 rozšířený výběr zavazadlových prostorů s montážním systémem Polaris Lock & Ride včetně otevřeného cargo boxu, zadního chladícího boxu nebo zadního nákladního boxu, přičemž všechny jsou kompatibilní s prodlouženími zadního nosiče. V nabídce jsou dále nové verze plexi štítu, navržené speciálně pro nový design kokpitu.

Modelová řada Polaris Sportsman 570

  • 2021 Sportsman 570 – Sage Green, White Lightning
  • 2021 Sportsman 570 EPS – Sage Green, White Lightning a Zenith Blue
  • 2021 Sportsman 570 EPS SP – Titanium Metallic
  • 2021 Sportsman 570 EPS Hunter Special Edition – Polaris Pursuit Camo
  • 2021 Sportsman 570 EPS Black Special Edition – Black Pearl
  • 2021 Sportsman 570 EPS Agri Pro Special Edition – Sage Green
  • 2021 Sportsman 570 EPS SP Öhlins Special Edition – Turbo Silver

Modelová řada ATV modelového roku 2021

Kromě nové generace Polaris Sportsman se v nových prémiových barvách představí modely Sportsman Touring 570 a Touring XP 1000.

  • 2021 Sportsman Touring 570 EPS – Titanium Metallic
  • 2021 Sportsman Touring 570 EPS SP – Nara Bronze
  • 2021 Sportsman Touring XP 1000 EPS – White Pearl