První ročník akce FTR Camp 2023 prokázal výjimečné schopnosti tohoto výjimečného motocyklu

Indian FTR je výjimečný stroj a jeho majitelé jsou výjimeční lidé. Přesně taková kombinace si žádá výjimečnou akci. Toho si je dobře vědom importér legendární americké značky Indian Motorcycle do Česka a na Slovensko, a proto pro majitele unikátního modelu Indian FTR uspořádal ve dnech 16.-17. května 2023 exkluzivní setkání v areálu autodromu ve Vysokém Mýtě.

Do Vysokého Mýta přijelo téměř čtyřicet strojů FTR a k vidění byly všechny modely, které americká značka uvedla od roku 2018 na trh. Chybět pochopitelně nemohl úplně první Indian FTR 1200 inspirovaný flat trackem, který se před pěti lety představil motorkářské veřejnosti v rámci německého veletrhu Intermot a doslova šokoval technickými parametry i jedinečným vzhledem. O tři roky později Indian představil model FTR na sedmnáctipalcových kolech a tím nabídl o poznání více silniční stroj. Právě tyto motocykly se ve Vysokém Mýtě sešly v hojném počtu a v dlouhé řadě „eftéerek“ bylo možné vidět verze FTR, FTR Sport nebo FTR Carbon, ovšem nechyběly ani modely FTR Rally, které na rozdíl od prvně jmenovaných ctí kola rozměrů devatenáct a osmnáct palců.

Pro všechny, kteří do Vysokého Mýta dorazili, byl připraven pestrý program, který jim garantoval, že po celý den téměř nepustili řídítka z ruky. Po registraci a rozřazení do skupin se jezdci střídali na třech stanovištích, kde si užívali ježdění pod dohledem instruktorů nebo s odborníky ladili podvozek. Velkým lákadlem byl rozmanitý technický okruh, kde se naskytla příležitost otevřít plyn a vychutnat si špičkové jízdní vlastnosti ve velice svižném tempu. Volným jízdám předcházela rozprava s instruktory a kurz okruhového ježdění. Toho se zhostil tým instruktorů předních českých motoškol a podrobně vysvětlil fungování na silničním okruhu, průjezd zatáčkami i profil technické trati ve Vysokém Mýtě. Okruhové ježdění měli pod palcem několikanásobný mistr České republiky v kategorii Flat Track a ambasador značky Indian Motorcyle Ervín Krajčovič, novinář a instruktor Vláďa Novotný a Petr Záruba. Ti byli jezdcům k dispozici po celý den a konzultovali s nimi například ideální stopu nebo fungování stroje ve sportovním módu. Na druhém stanovišti se o účastníky staral tým Ondřeje Kroupy, který zasvětili všechny zúčastněné do tajů motoghymkhany. Třetí stanoviště patřilo odborníkům na podvozky, kteří všem zájemcům upravili a přenastavili podvozky strojů podle jejich potřeb a fyzických proporcí.

Kromě vyžití na krásném silničním okruhu měli všichni účastníci možnost potkat se se zástupci importéra značky Indian Motorcycle a popovídat si s nimi o všem, co se motocyklů Indian týče a co značka chystá do budoucnosti. Právě přátelské setkání všech fanoušků charismatického modelu Indian FTR bylo hlavním cílem prvního FTR Campu a podle úžasné atmosféry a spokojených výrazů se vše maximálně vydařilo. Skvělou náladu nepokazil ani déšť v závěru dne, který nabídl jedinečnou možnost zdokonalit se v jízdě na vodě, opět pod dohledem instruktorů. O zážitcích ze dne plného zábavy pak všichni zúčastnění mohli diskutovat během večerního programu se skvělým jídlem, pitím a muzikou. První FTR Camp sklidil mezi všemi zúčastněnými úspěch a už nyní se plánuje další ročník.

Kompletní fotogalerii najdete na https://www.ftrcamp.cz