Polaris Ranger XP Kinetic Ultimate nyní dostupný na českém trhu

Značka Polaris oznamuje, že zahájila první dodávky modelu Ranger XP Kinetic ve verzi Ultimate. U českých prodejců tak jsou již k dispozici obě verze Premium i Ultimate.

Ranger XP Kinetic je k dispozici jako třímístný model v provedení Premium a Ultimate. Verze Premium je osazena jednou lithium-iontovou baterií s kapacitou 14,9 kWh, která nabízí odhadovaný dojezd 70 km, zatímco verze Ultimate poskytuje dvojnásobnou kapacitu baterie 29,8 kWh s vyšším odhadovaným dojezdem 130 km*, což je ideální pro delší dny strávené náročnou prací.

Pohodlné možnosti nabíjení jsou navrženy tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám zákazníků, a jsou stejně snadné jako zapojení do standardní zásuvky. Ať už zákazníci potřebují nabít stroj přes noc, nebo rychle doplnit energii během oběda, vše je rychlé a snadné. Ranger XP Kinetic se standardně dodává s jednofázovou nabíjecí sadou EVSE, která umožňuje majitelům nabíjet ze zásuvky 240 V. Při nabíjení 3 kW  palubní nabíječkou, instalovanou výrobcem u verze Premium, je doba nabíjení z 0 % do plného nabití 5 hodin. Doba nabíjení z 0 % do plného nabití u verze Ultimate je při využití 6 kW palubní nabíječky instalované výrobcem 10 hodin.

Dobu nabíjení lze ještě zkrátit při využití třífázové zásuvky (380 V) a třífázového příslušenství WallBox EVSE, a to v kombinaci s 3 kW palubní nabíječkou na 2,5 hodiny u verze Premium a 3,3 hodiny u verze Ultimate.

Vedle všech prémiových prvků, které jsou součástí obou výbavových stupňů, jako jsou standardně dodávané LED světlomety, integrované spínače příslušenství na přístrojové desce a celoplošný přední nárazník, nabízí verze Ultimate také jasnou 7″ dotykovou obrazovku infotainmentu s technologií RIDE COMMAND, která nabízí konfigurovatelné ukazatele pro sledování jízdních aktivit. Ve spojení s přední a zadní kamerou, které lze dokoupit jako volitelné příslušenství, pak mohou jezdci sledovat celé své okolí, včetně dění za sebou. Zákazníci mohou také palubní systém prostřednictvím Bluetooth bez problémů spárovat se svým telefonem a bezdrátově streamovat hudbu a používat jej v režimu hands-free.

Aktivace režimu “Plow Mode”, který se rovněž nabízí u modelu Ranger XP 1000 s benzinovým motorem, usnadňuje odklízení sněhu tím, že při přeřazení na nižší rychlostní stupeň se pluh automaticky spustí a při zařazení zpátečky se automaticky zvedne. Je také vybaven praktickým režimem “Back Drag” pro odhrnování sněhu od budov.

Schopnosti a výkon

Ranger XP Kinetic, vyráběný v nejmodernějším závodě společnosti Polaris v polském Opole a zkonstruovaný v rámci exkluzivního desetiletého partnerství se společností Zero Motorcycles, je vybaven plně elektrickým pohonným ústrojím, které nabízí nejvyšší výkon a točivý moment, jaký kdy byl v užitkovém side-by-side stroji k dispozici. Ranger XP Kinetic nedělá kompromisy ve svých schopnostech, dokáže bez námahy táhnout více než 1,1 tuny**** a může se pochlubit nejlepší nosností v oboru až 700 kg. Nejlepší světlá výška ve své třídě 35,5 cm a zdvih odpružení 25,4 cm mu umožňují jisté překonávání překážek a skvělé vyhlazování  nerovností.

Díky rekuperačnímu brzdění, elektrickému posilovači řízení, pohonu všech kol True On-Demand AWD, režimu VersaTrac Turf ve standardní výbavě a třem jízdním režimům (ECO, Standard a Sport) mají jezdci plnou kontrolu nad jízdou v každém typu terénu.

Záruka

Vzhledem k tomu, že je Ranger XP Kinetic plně elektrický a má méně pohyblivých částí, jsou náklady na údržbu nižší. Na modely ve verzi Premium i Ultimate se navíc vztahuje dvouletá záruka na celkové krytí, tříletá záruka na elektrické hnací ústrojí a pětiletá záruka na baterii***.

Dostupnost

U dealerů v ČR jsou k dispozici tyto modely:

Ranger XP Kinetic Premium v barvě Icy White Pearl (homologace T1b)

Ranger XP Kinetic Ultimate v barvě Icy White Pearl (homologace Tractor T1b)

* Odhad dojezdu vychází z údajů výrobce o typickém způsobu jízdy a podmínkách. Skutečný dojezd se liší v závislosti na podmínkách, jako je vnější prostředí, počasí, rychlost, zatížení nákladem, rychlost zrychlení, údržba vozidla a jeho používání.

** Doba nabíjení se liší v závislosti na nabíjecí kapacitě vašeho bateriového systému a výstupní kapacitě napájecího zdroje a také na okolní teplotě.

*** Rozsah, doba a podmínky záruky se mohou na jednotlivých trzích lišit. Akční záruka na hnací ústrojí zahrnuje 24měsíční tovární záruku a dodatečnou 12měsíční záruku. Akční záruka na baterii je včetně 24měsíční tovární záruky a dodatečné 36měsíční záruky. Doba trvání této záruky se může lišit v závislosti na regionu a na základě místních zákonů a předpisů.

**** Jedná se o maximální hmotnost břemene, které může být taženo za strojem. Nejedná se o maximální povolenou hmotnost připojeného vozidla.