Polaris představuje novou řadu Ranger pro rok 2021

Značka Polaris představila nové modely řady Ranger – nejprodávanějších užitkových side-by-side vozidel – pro rok 2021, včetně zcela nového modelu Ranger 1000, určeného speciálně pro farmáře, lovce a majitele malých hospodářství, který se vyznačuje vynikajícím poměrem cena/výkon. 

„Když přijde na těžkou práci, nový Ranger 1000 je ideálním strojem, který vám ji pomůže udělat. Staví na našich hodnotách tvrdé práce a plynulé jízdy,“ řekl Frederic Mardon, produktový ředitel divize Polaris Off Road pro Evropu, Střední Východ a Afriku. „Náš nový Ranger 1000 je konstruovaný na práci, navržený pro komfort a stavěný na věky. S velkým potěšením jej představujeme na našich trzích pro rok 2021, stejně jako dlouhou řadu nových vylepšení modelu Ranger XP 1000, díky kterým je tato vlajková loď modelové řady ještě atraktivnější než dříve.“

Polaris Ranger 1000 pro rok 2021
Nový Ranger 1000 nabízí unikátní poměr ceny a výkonu spolu s plynulejší ovladatelností v nízkých rychlostech a lepší obratností, jejichž kombinace tvoří dokonale vyvážený mix pracovních schopností a celodenního komfortu.

Zkonstruován pro práci
Díky všeobecným vylepšením na základě konstruktivních připomínek uživatelů je Ranger 1000 dokonalým pracantem, který zvládne i ty nejtěžší úkoly. Zcela nový jednoválec ProStar 1000 OHC je naladěný na vyšší točivý moment v nižších otáčkách, zatímco zbrusu nová spojka Pro-PVTi zajišťuje plynulejší jízdu v nízkých rychlostech a umožňuje maximálně využít tažné zařízení s jedinečnou kapacitou 1 134 kg. Ranger 1000 nabízí 30,5 cm světlé výšky a 25,4 cm zdvihu odpružení vpředu i vzadu, takže snadno překoná každou překážku. Malý poloměr otáčení mu dodává obratnost i na omezeném prostoru. Celkovou nosnost 454 kg doplňuje řada úchytů Lock & Ride pro upevnění potřebného příslušenství.

Navržen pro komfort
Pohodlí při celodenní práci a ježdění mělo u týmu konstruktérů modelu Ranger 1000 prioritu, což je vidět například na polstrovaných sedadlech nebo nástupní/výstupní výšce 12,7 cm. Zcela nové jednodílné šasi s tuhým rámem zaručuje pohodlnější jízdu. V kabině najdete velkou přihrádku a koš na odpadky, úložné prostory pod sedlem řidiče i spolujezdce a osm držáků na nápoje. Díky integrovaným prvkům pro montáž kabinového příslušenství z řady Ranger Pro Shield a připravené elektrické kabeláži Polaris Pulse pod kapotou nabízí Ranger 1000 jezdci celodenní komfort za jakýchkoli podmínek.

Stavěný na věky
Řada Ranger je proslulá dlouhou živostností a model Ranger 1000 není výjimkou. Kompletně přepracovaná přední část zahrnuje odolný ocelový nárazník, který společně s ochranným spodním krytem pod celým vozidlem tvoří dokonalou ochranu před nemilosrdným terénem. Snadno odnímatelný panel mřížky chladiče dodává modelu Ranger 1000 osobitý vzhled a zároveň usnadňuje přístup k chladiči při údržbě a čištění. Nový, velkokapacitní kruhový filtr vzduchu je rovněž prakticky umístěn s ohledem na snadný přístup při kontrole a údržbě. Odolnější, tišší a bezúdržbová pouzdra odpružení jsou součástí standardní výbavy, zatímco spodní kryty jsou nyní více vpředu, aby lépe chránily A-ramena. Nová spojka Pro-PVTi je kompletně přepracovaná a má větší vnitřní komponenty pro lepší ovladatelnost a vyšší spolehlivost. Vyšší životnost, lepší ochrana a snadná údržba dávají modelu Ranger 1000 větší sílu a odolnost při každé práci.

Ranger 1000, standardně dodávaný v provedení Sage Green, je k dispozici rovněž ve speciální edici Nordic Pro s lakováním v odstínu černá perleť, doplněném detaily v barvě Velocity Blue, vybavené vyhříváním kabiny a sadou utěsnění kabiny. V její standardní výbavě nechybí ani 12palcová hliníková kola či naviják Polaris PRO Heavy-Duty 2041 kg, který zachrání každou krizovou situaci.

Ranger XP 1000 pro rok 2021
Vlajková loď řady a nejvýkonnější i nejpohodlnější Ranger všech dob, Ranger XP 1000, dostal pro rok 2021 rovněž řadu významných vylepšení včetně zcela nového vzhledu s LED světlomety u třísedadlového modelu a nových barevných provedení.

Moderní LED světla dávají Rangeru nejen agresivnější a prémiový vzhled, ale také mají o 90 % vyšší světelný výkon než tradiční halogenová světla a zlepšují tak viditelnost, takže jezdci mohou zůstat venku déle a dokončit práci.

Model Ranger XP 1000 EPS je k dispozici v barevném provedení Matte Navy s 12palcovými hliníkovými koly (platí pro třísedadlové i Crew verze) a Polaris Pursuit Camo (platí pouze pro třísedadlovou verzi), a dále ve speciální edici Nordic Pro. Podobně jako u modelu Ranger 1000 má edice Nordic Pro ve standardní výbavě vyhřívání kabiny, lakování v odstínu černá perleť se světle modrými detaily, 12palcová černá hliníková kola a naviják Polaris PRO Heavy-Duty 2041 kg. ABS verze modelu Ranger XP 1000 EPS se dodává v barevném provedení Burgundy Metallic.

S motorem ProStar 1000 DOHC, tažnou kapacitou 1134 kg, nosností 454 kg, světlou výškou 33 cm a zdvihy odpružení 27,9 cm vpředu i vzadu je Ranger XP 1000 špičkovým modelem řady co do kvality i výbavy. Třípolohový přepínač na palubní desce u vybraných modelů umožňuje volbu mezi pracovním, standardním a výkonným režimem jízdy podle aktuální potřeby, zatímco prémiové lakování, 12palcová hliníková kola a obrovské 27palcové pneumatiky Maxxis dodávají vozidlu výraznější a stylovější vzhled.

Modelová řada 2021 RANGER je k dispozic v následujících provedeních:
2021 Ranger 1000 – Sage Green
2021 Ranger 1000 – Nordic Pro Special Edition in Black Pearl
2021 Ranger XP 1000 EPS – Polaris Pursuit Camo
2021 Ranger XP 1000 EPS – Nordic Pro Special Edition in Black Pearl
2021 Ranger XP 1000 EPS – Matte Navy (available in three-seater and crew models)
2021 Ranger XP 1000 EPS ABS – Burgundy Metallic
2021 Ranger Diesel – Sage Green

Ranger 1000

Ranger XP 1000