Polaris představuje nové modely Sportsman XP 1000 S a Scrambler XP 1000 S

Praha, 12. března 2020 – Značka Polaris představuje nové modely Sportsman XP 1000 S a Scrambler XP 1000 S, čtyřkolky, které redefinují obvyklé standardy ve své třídě nabízejí dosud nepoznané jízdní zážitky.

Polaris Sportsman XP 1000 S

Polaris Scrambler XP 1000 S

Polaris Sportsman XP 1000 S pro rok 2020

Polaris představuje dosud nejsilnější a nejvýkonnější stroj řady Sportsman – Sportsman XP 1000 S. Je to první model o šířce 140 centimetrů, což mu poskytuje výjimečné možnosti a stabilitu při vysokých rychlostech. Sportsman XP 1000 S je vybaven vysoce výkonným a spolehlivým motorem ProStar 1000. Vyšší světlá výška vpředu a zdvojené trojúhelníkové vzpěry vzadu se starají o špičkovou jízdu. Velkokapacitní boxy vpředu i vzadu jezdcům umožňují přepravit více nákladu a sebevědomě se pohybovat v jakémkoli terénu.

Sportsman XP 1000 S je se šířkou 140 cm nejen nejširším modelem ATV v segmentu, ale je také silnější než kdy dříve. Díky zcela novému podvozku je navržen tak, aby zvládl i ten nejtěžší terén, který si lze představit. Je obut do 27palcových (67 cm) pneumatik Duro® Powergrip s unikátním vzorkem pro maximální záběr v různých terénech. Kvalitu jízdy vylepšuji systémy elektronického řízení (Electronic Power Steering), brzdění motorem (Engine Braking System), brzdění všech čtyř kol motorem při jízdě s prudkého kopce (Active Descent Control) a také přiřaditelný pohon na všechna čtyři kola.

Model Sportsman XP 1000 S, který je již možné objednat a vyrazit s ním do akce, se také pyšní nejvyšší kapacitou předního (91 kg) i zadního (136 kg) boxu a je sériově vybaven také navijákem s maximálním zatížením 1 590 kg. Ať jeho majitele cesta zavede kamkoli, Sportsman XP 1000 S zvládne vše, s čím se při své jízdě setká.

Sportsman XP 1000 S se dodává v odstínu Ghost Grey se stříbrnou metalízou a výrazně oranžovými pružinami. Jeho cena je stanovena na 439 990 Kč vč. DPH.

Polaris Scrambler XP 1000 S pro rok 2020

Nový model Scrambler XP 1000 S, který byl zkonstruován tak, aby zajistil nejvyšší výkon, představuje zcela novou třídu ATV. Nejenže se pyšní šířkou 140 centimetrů, což je největší šířka v segmentu, ale díky atraktivnímu motoru ProStar 1000 také nabízí špičkový výkon. Pro lepší ovladatelnost i při vysokém výkonu je vybaven posíleným systémem řízení, vyšší světlou výškou díky zdvojeným trojúhelníkovým vzpěrám vpředu i vzadu a sériově dodávanými 27palcovými pneumatikami Duro® Powergrip na 12palcových ráfcích, které zajišťují perfektní přilnavost. Dráha předního odpružení činí u modelu Scrambler XP 1000 S 29 cm a u zadního odpružení 35,5 cm.

Pro celkovou lepší kvalitu jízdy a kontrolu nad vozidlem je čtyřkolka vybavena systémem elektronického řízení (Electronic Power Steering), díky kterému se jezdci ani po celém dni ježdění necítí unavení, systémem brzdění motorem (Engine Braking System) pro jízdu s kopce a režimem pro bezpečnější zvládání jízdy ve strmém terénu (Active Descent Control). Scrambler 1000 S má přiřaditelný pohon všech čtyř kol (All-Wheel Drive), který automaticky zapojí všechna kola, když je to třeba, a automaticky tuto možnost vypne, pokud tato potřeba pomine.

Scrambler XP 1000 S se dodává v odstínu Black Pearl s černou metalízou, efektními červenými pružinami, trojúhelníkovými vzpěrami a předním nárazníkem v nápadném odstínu Indy Red. Cena modelu je stanovena na 429 990 Kč vč. DPH.