Polaris se zúčastní Rallye Dakar 2024 s osmi posádkami

V lednu oficiálně startuje 46. ročník Rallye Dakar a Polaris se chystá do závodu přihlásit největší počet posádek. Konkrétně jde o tři týmy, které budou startovat s celkem osmi posádkami, jež si jako svůj stroj kategorie T4 vybraly Polaris RZR. Pátý ročník Dakaru v Saúdské Arábii se bude konat od 5. do 19. ledna 2024. Bude to 13. ročník účasti značky Polaris na tomto závodě, který odstartuje v tisíciletém městě Al-Ula, projede zemí směrem do Prázdné čtvrti a skončí v Yanbu na břehu Rudého moře. Seznamte se s týmy Polaris, které se závodu v roce 2024 zúčastní.

SÉBASTIEN LOEB RACING
Tým vstupuje do druhého roku pětiletého partnerství mezi Polarisem a týmem Sébastien Loeb Racing (SLR) a na Dakar 2024 se chystá se stejnými dvěma posádkami, které využijí své zkušenosti a poznatky z předchozího ročníku, tentokrát za volantem Polarisu RZR Pro R Factory, stroje speciálně navrženého a zkonstruovaného pro náročné závodní podmínky. Tým pokračuje ve svém postupu směrem ke konečnému cíli, kterým je dosažení předních pozic v kategorii, a to jak v Dakaru, tak v žebříčku FIA W2RC.

#411 – Pilot Xavier de Soultrait (Francie) a druhý pilot Martin Bonnet (Velká Británie)
#405 – Pilot Florent Vayssade (Francie) a druhý pilot Nicolas Rey (Francie) 

XTREMEPLUS
Tým Xtremeplus se Dakaru účastní již 16 let, z toho 12 let s Polarisem RZR, a do nejtěžší rallye světa tak vstupuje s historií plnou úspěchů a neocenitelných zkušeností, které je připraven využít v příštím ročníku. Do ročníku 2024 vstupují tři posádky s Polarisem RZR Pro R. Tým se soustředí na to, aby našel dobrý rytmus a dokončil závod kompletní.

#401 – Pilot Shinsuke Umeda (Japonsko) a druhý pilot Maurizio Dominella (Itálie) – vicemistři světa v rallye s RZR Pro R v kategorii T4 pro rok 2023
#410 – Pilot Michele Cinotto (Itálie) a druhý pilot Alberto Bertoldi (Itálie)
#415 – Pilot Jorge Wagernfuhr (Brazílie) a druhý pilot Humberto Ribeiro (Brazílie)

TH-TRUCKS
Společnost TH-Trucks, která se Dakaru účastní poprvé v kategorii SSV, ale má více než 25 let zkušeností v oboru a mnoho zkušeností z Rallye Dakar, a to jak ze závodů, tak z poskytování asistenčních vozů pro týmy, si vybrala Polaris RZR Pro R, aby do Rallye Dakar přihlásila tři posádky v rámci nového projektu ve spolupráci se společností CAP 4 Racing.

#442 – Pilot Enrico Gaspari (Itálie) a druhý pilot Facundo Jaton (Argentina)
#436 – Pilot Daniel González Reina (Mexiko) a druhý pilot Jorge Hernández Calva (Mexiko)
#434 – Pilot Domingo Román Pardos (Španělsko) a druhý pilot Óscar Bravo Garcia (Španělsko) – v příštím roce budou rovněž závodit ve španělském šampionátu CERTT

Sledujte postup týmů na sociálních sítích nebo online:
Sebastien Loeb Racing Team – @loebracing / https://sebastienloebracing.com
Xtremeplus – FB @infoxtremeplus / IG @xtremeplusfrance / https://www.xtremeplus.fr
TH-Trucks – FB @thtrucksteam / IG @thtrucks_team / https://th-trucks.com