PocketBook představuje obal pro mobilní telefon vybavený displejem E-Ink pro ryze mobilní čtení

Společnost PocketBook rozšiřuje možnosti elektronického čtení a přináší tak zákazníkům možnost číst své oblíbené elektronické knihy na nové platformě – obalu smartphonu

Cover_reader_1 Cover_reader_2

Společnost PocketBook přestavuje novou platformu určenou k elektronickému čtení. Obal pro smartphony vybavený displejem E-Ink – PocketBook CoverReader

PocketBook, největší evropský výrobce elektronických čteček představuje na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně prototyp zařízení, které otevírá nové možnosti pro čtení na mobilních telefonech. Jde o lehký a odolný obal, který kombinuje funkčnost ochrany displeje dnešních smartphonů s funkčností elektronické čtečky.

Hlavní nevýhodou displeje dnešních smartphonů a tabletů je při dlouhodobém čtení právě podsvícení displeje. Displej tak v podstatě svítí neustále uživateli do očí, což z hlediska dlouhodobého čtení není pro zdraví očí vhodné, navíc tyto displeje neustále čerpají energii z baterie. Nespornou výhodou elektronického papíru je právě fakt, že energii potřebuje jen k překreslení stránky, čemuž odpovídá otočení stránky v knize. Zobrazení samotného textu tak žádnou energii nespotřebovává. Tato energetická nenáročnost tak dělá z displeje E-Ink ideálního kandidáta na spojení s dnešními mobilními telefony.

Čtení elektronických knih se stává ještě mobilnější

PocketBook CoverReader se dá jednoduše nasadit na smartphone a dovolí tak uživateli číst své oblíbené knihy stejně pohodlně jako na jiné elektronické čtečce knih. Navíc spojení se smartphonem umožňuje také rychlé a jednoduché čtení dokumentů, e-mailů, článků stažených z Internetu nebo zobrazení zmeškaných hovorů a SMS zpráv přímo na displeji, který je vestavěný do obalu.

„PocketBook CoveReader otevírá nové možnost pro čtenáře, kteří chtějí mít čtečku neustále při sobě, tak jako mají dnes mobilní telefony. Díky jednoduché instalaci obalu dovoluje uživatelům kombinovat ty nejlepší funkce svého telefonu s klíčovými vlastnostmi elektronické čtečky. Aktuálně je obal kompatibilní s telefony Samsung Galaxy S4, společnost však plánuje rozšířit řadu těchto obalů i pro ostatní výrobce dnešních smartphonů jako je HTC, Sony a další modely společnosti Samsung,“ řekl Maksym Zhelezniak, Head of Sales Department Central & Eastern Europe of Pocketbook S.A.

PocketBook CoveReader je tak perfektní kombinací stylu, ochrany displeje telefonu a rozšíření funkcionality smartphonu, které otevírá nové možnosti pro použití displejů E-Ink. Čtení na elektronickém papíře je tak zas o něco více mobilní.