PocketBook představuje jako první na světě barevnou čtečku elektronických knih s technologií E Ink a nasvícením

Společnost PocketBook International S.A. oficiálně potvrdila vývoj první čtečky na světě s 8” barevným displejem, který využívá technologii E Ink Triton druhé generace s nasvícením.

Dosavadní zařízení s podobnými displeji bez funkce nasvícení neposkytovaly ve srovnání s novou čtečkou PocketBook tolik jasu a kontrastu.

Prototyp tohoto produktu byl úspěšně prezentován na mezinárodním veletrhu IFA 2012 a společnost na něj zaznamenala množství pozitivních ohlasů.

Velikost displeje:   8 palců (20.32 cm)
Počet barev:    4096
Poměr stran:   
4:3
Rozlišení:    600×800 bodů
Dotyková obrazovka:    Kapacitní dotyková vrstva s podporou vice dotyků

Displej používá technologii elektronického inkoustu, která je nejen šetrná pro oči, ale ve srovnání s obdobnými řešeními na bázi TFT také mnohem energeticky úspornější (baterie vydrží v závislosti na způsobu používání až jeden měsíc).

Nová čtečka PocketBook osloví především ty, kdo čtou časopisy ve formátu PDF, stejně jako ty, kdo pracují s tabulkami a grafy. Poskytne mnohem větší komfort při procházení časopisů, analýze grafů a čtení technické literatury. Tradiční vlastnost čteček PocketBook “přečtu všechno” umožní otevřít prakticky jakýkoliv dokument v rámci všech knižních formátů.

Za zdůraznění stojí speciální senzorová oblast na displeji, která je poprvé použita na podobném typu zařízení. Tato oblast reaguje na dotek a umožňuje ovládat nasvícení bez nutnosti otevírání menu.  Všichni příznivci nočního čtení budou tak moci ovládat intenzitu světla pouhým dotykem na rámeček čtečky.

Společnost PocketBook předpokládá, že nová čtečka s barevným elektronickým inkoustem a nasvícením bude na evropském trhu v červnu 2013.

Očekávejte další oznámení společnosti a držte krok s nejnovějšími novinkami z oblasti elektronického čtení!

 

***

O společnosti PocketBook International S.A.

Společnost byla založena v roce 2007. PocketBook International SA je jedním z předních světových výrobců multifunkčních elektronických zařízení a tabletů založených na systému Android pod značkou PocketBook a značkových doplňků.

Od založení společnosti do srpna 2012 společnost vyrobila a prodala 1,5 milionů produktů.

Podle výsledků první poloviny roku 2012 bylo ve 24 zemích světa celkově prodáno 315 000 zařízení PocketBook.

Očekávaný objem prodeje pro rok 2012 je více než 700, 000 kusů.

PocketBook je nejprodávanější elektronickou čtečkou v zemích CIS a jednou z pěti nejoblíbenějších značek v západní Evropě. Společnost nabízí multifunkční e-čtečky po celé Evropě, Asii, v USA a zemích CIS.

Kontakt pro média

Filip Vítek
Live PR
E-mail: filip@livepr.cz
Mobil:  +420 603 585 460