Krásné a zdravé ruce jako dokonalá vizitka

Péče o ruce je důležitá po celý rok, jsou totiž naší vizitkou a mohou odhalit, že máme o pár let více než bychom si přáli. Když však začneme včas a pečlivě o své ruce pečovat, náš skutečný věk už jen tak někdo nepozná.

Občas si můžeme dopřát luxus kosmetických salonů, které nám dopřejí například vynikající proceduru v podobě parafínového zábalu, většinu důležitých zkrášlovacích procesů pro ruce však zvládneme z pohodlí domova.

Nejdůležitějším aktem, který by si každý měl osvojit a nezapomínat na něj, je každodenní několikanásobné mazání rukou kvalitním krémem. Naše ruce totiž během mytí ztrácí ochranný kožní film, bez kterého se pokožka rychleji vysušuje, praská a snadněji se tvoří vrásky. S příchodem zimy bychom intenzitu promazání měli ještě znásobit. Nikdy neříkejme, že na ruce máme málo času, vždyť jejich promazání zabere jen několik desítek vteřin, během kterých si můžeme přečíst zajímavý článek nebo prostě jen krátce relaxovat. Budeme se pak cítit lépe jak my sami, tak i zimou namáhané ruce. Pro celoroční použití lze doporučit vyživující krém na ruce Black Pearl značky Sea of Spa s obsahem speciální kombinace perlového prášku, kvalitních mořských řas a minerálů z Mrtvého moře, jež pomáhají dokonale regenerovat a vyživovat buněčnou strukturu pokožky. Krém na ruce Black Pearldále obsahuje avokádový a měsíčkový olej, výtažek z čínského čajovníku, zimolez japonský či alantoin. Díky těmto složkám má krém zklidňující, hojivý, protizánětlivý a regenerační účinky a je tak vhodný i pro suchou, podrážděnou a citlivou pokožku. Krém navíc chrání a posiluje i nehty, které jsou součástí naší vizitky. I o ně pečujme a věnujme každý týden alespoň 10 minut na jejich pečlivou úpravu.

Během zimních měsíců naše ruce velmi trpí neustálým přecházením z tepla do zimy a zpět. Tyto náhlé změny teplot působí naší pleti šok.  Netrapme je proto ještě víc, než je nutné a nikdy nedávejme zmrzlé ruce na rozpálené topení nebo do vařící vody. Pouze bychom jim uškodili a poničili ještě víc mrazem narušenou pokožku. Dopřejme jim postupnou teplotní změnu. Doporučujeme také nošení rukavic, naše ruce tak méně prokřehnou. Když nám budou ruce mrznout i v rukavicích, můžeme je zahřát jednoduchými cviky, jako například rychlým otevíráním a zavíráním dlaní. Rukavice používejme i při domácích pracích, mysleme na to, že ruce jsou v zimě celkově citlivější a působením mycích prostředků se ještě rychleji vysušují.

Na noc můžeme jednou za čas aplikovat regenerační zábal, který je velmi jednoduchý. Stačí nanést svůj oblíbený krém na ruce ve vyšší vrstvě a navléknout přes něj kvalitní bavlněné rukavice, díky kterým se vyvarujeme mastných skvrn. Účinné látky se v teple navíc rychleji vstřebají. Takový regenerační zábal můžeme použít na noc. Naše ruce budou ráno jemné a krásně hydratované.