Nový notebook Portégé R30 – bezpečné a spolehlivé podnikání na cestách

 • Efektivní přenosný výkon
 • Pokročilé možnosti zabezpečení, správy a spolehlivosti
 • Snadné použití a flexibilita díky bohaté konektivitě 

Portege_20R30_01 Portege_20R30_04

Společnost Toshiba Europe GmbH dnes uvádí prémiový notebook pro byznys – Portégé R30 – výkon, zabezpečení a spolehlivost v přenosném šasi. Portégé R30 je nástupcem modelu Portégé R930 a je skvělou volbou pro profesionály, kteří potřebují plnohodnotný výkonný notebook na služební nebo daleké cesty nebo schůzky v terénu.

Lepší všestranný výkon

Portégé R30 přichází s 4. generací procesorů Intel® Core™ a až 16 GB paměti RAM. Tato kombinace poskytuje dostatek výkonu pro zpracování jakýchkoli náročných úkolů nebo aplikací. Integrovaná grafika Intel® zajišťuje vynikající vizuální čistotu statického i pohyblivého obrazu. Možnost výběru mezi nejnovějším vysokorychlostním SSD diskem, prostorným HDD nebo hybridním řešením s větším prostorem pro klíčové podnikové aplikace umožňuje uživatelům zvolit optimální individuální řešení. 33,8 cm (13,3″) HD displej s LED podsvícením nabízí antireflexní povrchovou úpravu, takže uživatelé mohou pracovat bez rušení nepříjemnými odrazy.

Větší bezpečnost a ochrana

Zvýšené možnosti zabezpečení Portégé R30 a implementace technologie Toshiba EasyGuard zajišťuje stálou ochranu notebooku. V případě, že dojde ke ztrátě nebo odcizení notebooku, uživatelé nemusí mít strach o zneužití důležitých uložených dokumentů a dat. Vlastní šifrování jednotky (SED) automaticky šifruje data uložená na pevném disku bez negativního dopadu na výkon. Matná klávesnice odolná proti polití chrání vnitřní komponenty notebooku i rozpracovaná data před poškozením při neočekávané nehodě a poskytuje uživatelům v takovém případě dostatečný časový prostor pro uložení důležitých dokumentů a vypnutí počítače. Ve standardním provedení je zahrnuto také bezpečnostní řešení Trusted Platform Module (TPM). Další zvýšení bezpečnosti poskytuje čtečka otisků prstů, slot pro Kensington® lock a volitelná čtečka čipových karet.

Komunikace a konektivita pro podnikání

Vylepšená, výkonná webová kamera s duálními mikrofony zajišťuje optimální zobrazení a čisté podání zvuku. Zajistí jasnější a ostré konferenční hovory buď v HD nebo Full HD kvalitě. Vestavěné stereo reproduktory s vylepšením zvuku pomocí technologie DTS® Studio™ poskytují vynikající akustickou zábavu. Díky řadě portů mohou uživatelé snadno a rychle připojit externí paměťové médium nebo další periferní zařízení. Pro zobrazení prezentací nebo jiného obsahu na velkém displeji nebo televizoru jsou k dispozici porty VGA a HDMI® nebo bezdrátová technologie Intel® WiDi™. Slot pro SD karty a 3 USB 3.0 porty usnadňují rychlý a bezproblémový přenos velkého množství dat. Pro komunikaci na cestách mohou uživatelé využít také volitelné možnosti mobilního širokopásmového připojení[1].

Snadnější použití a správa

Portégé R30 umožňuje díky praktickým nástrojům vysokou produktivitu. Ve standardním provedení je pro ovládání k dispozici AccuPoint i click-pad. Podsvícená klávesnice umožňuje pohodlnou večerní práci a přidání nového ventilátoru do konstrukce umožnilo snížit hlučnost notebooku. Intel® Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddělením sledovat, udržovat, opravovat, aktualizovat a upgradovat notebook na dálku a tak zajistit jeho snadnou kompletní správu. Portégé R30 disponuje stejným společným řešením dokování, jako mnoho dalších firemních notebooků Toshiba.

Elegantní styl

V nejtenčím místě je notebook Portégé R30 tenký pouhých 18,3 mm. Jeho styl podtrhuje šasi z černé hořčíkové slitiny s tenkými linkami a také nové krytky kloubů displeje z matného kartáčovaného kovu. S hmotností od 1,5 kg poskytuje Portégé R30 uživatelům vynikající mobilitu i styl.

Toshiba Portégé R30 bude v Evropě k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2013.

Toshiba Portégé R30:

 • 33.8cm (13.3”) antireflexní HD (1366 x 768) displej s podsvícením LED
 • 4. generace procesorů Intel® Core™ až po i7
 • Intel® HD 4600 grafika
 • Až 2x 8GB DDR3L (1600MHz)
 • Možnost výběru mezi až 500GB HDD (7.200rpm), 320GB šifrovaným diskem nebo mSATA SSD do kapacity 256GB
 • Konektivita: 3 x USB 3.0, 1x VGA, 1x HDMI®, Intel® WiDi™, čtečka SD karet, Kensington® lock slot, volitelně širokopásmové mobilní připojení4, Gigabit Lan, ac/a/b/g/n WiFi, Bluetooth™ 4.0
 • Bezpečnost a správa: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform module, Intel® Active Management Technology, volitelně smartcard interface
 • HD nebo Full HD webkamera s duálními mikrofony
 • Vysoce kvalitní stereo reproduktory s vylepšením zvuku DTS® Studio Sound™
 • DVD super multi drive
 • Klávesnice odolná proti polití s accupointem a možností podsvícení
 • OS: předinstalován Windows 8.1 nebo Windows 7 s DVD Windows 8.1 Pro
 • Barva: černá
 • Hmotnost: od 1.5kg
 • Rozměry: 316 (H) x 227 (Š) x 18.3 – 26.6 (V) mm


[1] Dostupné od Q1 2014