Nový Full HD televizor Toshiba VL963 přináší 3D zážitek pro celou rodinu

Přichází štíhlá stylová televize s velmi tenkým rámečkem kolem obrazovky se čtyřmi páry 3D brýlí.

Tisková zpráva ke stažení
Tlačová správa ke stažení

Praha, Česká republika, 26. března 2012 Toshiba Europe GmbH odhalila nový chytrý televizor (Smart TV) Toshiba VL963 . Série VL je synonymem pro maximální ostrost rozlišení Full HD a využívá pasivní 3D technologii. VL963 poznáte okamžitě podle elegantního velmi tenkého rámečku kolem obrazovky. Přináší zážitek, který se blíží dojmu z filmových pláten. Jeho displej poskytuje Full HD rozlišení 1920 x 1080p s pasivním 3D obrazem a možností převedení všech dvourozměrných filmů do působivého 3D zobrazení. Součástí balení jsou čtyři páry lehkých 3D brýlí pro celou rodinu. Toshiba VL963 je k dispozici ve velikostech 107cm (42″), 119cm (47″) a 139cm (55″). Díky použití LED technologie pro podsvícení obrazovky bylo dosaženo velmi štíhlého designu a energetické úspornosti. Novinka je vybavena čtyřmi konektory HDMI, dvěma USB porty a Multi-tunerem DVB-T/T2, DVB-C a DVB-S/S2. Jako správný chytrý televizor nabízí také snadný přístup k široké paletě multimediálního obsahu z internetu. Toshiba VL963 bude v Evropě k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2012.

3D zážitek s krásnou televizí s mimořádně tenkým rámečkem
“VL963 spojuje úžasnou 3D technologii a nádherný design. Toshiba přichází s televizí, jejíž rámeček skoro nepostřehnete. Díky tomu je obraz téměř až k okraji, což umocňuje skvělý zážitek”, říká Andy Bass, viceprezident pro prodej a marketing společnosti Toshiba Europe GmbH. “Díky pasivní technologii 3D, která je široce používána v kinech, poskytuje VL963 skvělé řešení pro ty, kteří si chtějí užívat 3D s přáteli a rodinou.” Lehké pasivní 3D brýle jsou pohodlné a příjemné i při dlouhém sledování televize nebo hraní elektronických her. Použití pasivní 3D technologie umožnilo také možnost převodu stávajícího 2D obrazu do třírozměrné podoby. To dovoluje divákům, aby si vychutnali i starší filmy nebo vlastní domácí videonahrávky ve 3D. Kromě rozlišení Full HD zdobí nový VL963 technologie 400 Active Motion & Resolution (AMR), která zajištuje  i při sledování sportovních přenosů nebo akčních filmů maximálně plynulý a ostrý obraz.

Úžasný zvukový doprovod zajišťují technologie „Audyssey“
Nová Toshiba VL963 je osazena novými technologiemi „Audyssey Premium Television“, což je celý souhrn audio funkcí vyvinutých odborníky z Audyssey. Audyssey ABX je postavena na reproduktorech, které dodávají televizi bohaté a mohutné basy. Audyssey Dynamic Volume zajišťuje příjemné a dobře srozumitelné dialogy a odstraňuje nepříjemné zvukové špičky způsobené zvýšením hlasitosti na začátku reklamních přestávek. Audyssey EQ je technologie, která automaticky nastavuje a udržuje vyvážené zvukové podání podle prostorové akustiky okolí televizoru.  Zmíněné tři technologie byly pro tuto televizi navrženy a upraveny tak, aby citlivě spolupracovaly a poskytovaly nejlepší možnou zvukovou kulisu.

On-line funkce rozšiřují zážitky
Uživatelé VL963 se mohou snadno připojit k internetu jednoduchým připojením síťového kabelu LAN nebo využitím Toshiba Wi-Fi ® USB adaptéru (prodává se samostatně) a seznámit se „Toshiba Places“ – online portálem společnosti Toshiba, který nabízí přístup do světa obsahu prostřednictvím specializovaných aplikací (liší se v závislosti na zemi). K dispozici jsou například služby „video na vyžádání“ AcetraxTM, MaxdomeTM nebo Viewster, miliony videí na YouTube ™ a Dailymotion, hudba s iConcerts a Aupeo!, televizní služby jako BBC iPlayer a Euronews a také samozřejmě oblíbené sociální sítě Facebook ™ a Twitter ™. Další aplikace přibývají do Toshiba Places každý měsíc zcela automaticky, bez nutnosti provádění jakýchkoli aktualizací. Diváci mohou také využít průvodce MediaGuide od Rovi, který poskytuje podrobné výpisy programů, speciální nabídky a poutavé informace ze zákulisí akcí, filmů a herců.

Více možností připojení pro větší zábavu
Dva USB porty umožňují uživatelům připojit a sledovat na televizní obrazovce nejen filmy a fotografie z malých USB „klíčenek“ nebo externích pevných disků, ale také poslouchat hudbu na nich uloženou přes stereofonní reproduktory televize s certifikací Dolby ® Digital Plus. Integrovaná funkce „USB Video Recording“* nabízí možnost nahrávat na připojený externí pevný disk oblíbený televizní pořad, zatímco si může divák užívat ve vysokém rozlišení všech multimediálních možností ze zařízení, jako jsou například herní konzole nebo Blu-ray™ přehrávače připojené na HDMI porty televize.

Všechny ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

* K dispozici prostřednictvím aktualizace v polovině roku 2012, dostupnost v závislosti na zemi.

O společnosti Toshiba
Toshiba je světovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií, výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnujících informační a komunikační systémy, digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 490 společností s 203 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 77 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co.jp/index.htm.

S vedením v Neuss v Německu je Toshiba Europe GmbH vlastněnou pobočkou společnosti Toshiba v Tokiu.

Pro více tiskových materiálů a informací a příslušenství navštivte tiskové oddělení Toshiby: www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz