Nová Aprilia SR GT Replica

  • APRILIA PŘEDSTAVUJE „URBAN ADVENTURE“ SKÚTR V SUPER-SPORTOVNÍM PROVEDENÍ INSPIROVANÉM ZÁVODNÍMI STROJI RS-GP MOTOGP JEZDCŮ ALEIXE ESPARGARA A MAVERICKA VIÑALESE
  • OSTRÝ VZHLED, PNEUMATIKY SE SPORTOVNÍM DEZÉNEM A LAKOVÁNÍ JAKO NA MOTOGP STROJÍCH ZE ZÁVODNÍHO ODDĚLENÍ V NOALE ZVÝRAZNÍ ZÁVODNÍHO DUCHA KAŽDÉ APRILIE
  • OBRATNÉ A ZÁBAVNÉ SKÚTRY SR GT REPLICA POHÁNÍ MODERNÍ KAPALINOU CHLAZENÉ ČTYŘVENTILOVÉ MOTORY I-GET O OBJEMU 125 A 200 CM3

Aprilia SR GT, „urban adventure“ skútr, který vrátil každodenním jízdám pocit zábavy, se představuje ve speciální verzi Replica s designem převzatým přímo z motocyklu Aprilia RS-GP, na kterém jezdí Aleix Espargaró a Maverick Viñales, závodníci mistrovství světa MotoGP 2023. Sportovní linie Aprilie SR GT tak dostávají ještě drsnější vzhled a promění pojížďky po městě i delší výlety – které nejsou pro SR GT žádným problémem – v jedinečný zážitek. Díky závodnímu duchu, který v sobě nese každý stroj značky Aprilia, můžete vyniknout kdekoli.

Matně černé barevné provedení modelu Aprilia SR GT Replica je vylepšeno stejnou červenou a fialovou grafikou, která charakterizuje elegantní kapotáž továrního speciálu Aprilia RS-GP, jednoho z nejpečlivěji navržených a technologicky nejmodernějších prototypů na startu MotoGP, a charakteristickými logy Aprilia vedoucími diagonálně podél bočního a středového tunelu. Ta jsou, stejně jako madlo spolujezdce, nyní také vyvedena v matně černé barvě.

Přesně jako u motocyklů MotoGP zrozených v závodním oddělení v Noale jsou ráfky kol nalakovány černě, přičemž přední kolo zdobí červené detaily. Závodního ducha dále podtrhují pneumatiky se sportovním silničním dezénem místo hrubších terénních pneumatik, které charakterizují ostatní verze Aprilia SR GT a SR GT Sport.

Pro ty, kteří chtějí design své repliky SR GT ještě více přiblížit strojům RS-GP soutěžícím na závodních tratích po celém světě, jsou ke skútru přibalena závodní čísla obou továrních jezdců MotoGP Aprilia Racing, Aleixe Espargara a Mavericka Viñalese. Tento detail posune model SR GT Replica ještě blíže světu MotoGP.

Aprilia SR GT

Aprilia SR GT je první skútr kategorie „urban adventure“ značky Aprilia. Je navržený tak, aby vrátil pocit zábavy každodenním pojížďkám ve městě, ale i výletům na delší vzdálenosti nebo na nezpevněných cestách, což z něj dělá ideálního společníka pro každou situaci. Aktivní jízdní pozice a široká řídítka motocyklového typu poskytují jezdci na nové Aprilii SR GT lepší kontrolu, zatímco odpružení s dlouhými zdvihy a větší světlá výška umožňují snadno překonat jakoukoli překážku při jízdě ve městě. V neposlední řadě, pneumatiky s hrubým vzorkem umožňují zažít dobrodružství na jakémkoli typu povrchu, od městského asfaltu přes dlažební kostky až po nezpevněné silnice.

Aprilia SR GT je také lídrem své třídy pokud jde o výkon a účinnost motoru, a to díky dvěma ultramoderním, kapalinou chlazeným motorům i-get s elektronickým vstřikováním a čtyřventilovou konstrukcí, vyhovujícím normě Euro 5. Kromě motoru i-get 125 cm3 s maximálním výkonem 11 kW při 8 750 ot./min a točivým momentem dosahujícím 12 Nm při 6 500 ot./min se u modelu Aprilia SR GT 200 představuje zcela nový jednoválec o objemu 174 cm3 s výkonem 13 kWpři 8 500 ot./min a točivým momentem 16,5 Nm při 7 000 ot./min. To jsou čísla, která jsou zárukou elasticity, rychlé akcelerace a plynulé jízdy za jakýchkoli podmínek při skutečně nízké spotřebě paliva.

Fotogalerie: