Notebooky Toshiba Satellite L jsou navrženy pro výkon pro digitální zábavu i sofistikované výpočty

Nová řada Satellite L, to jsou notebooky chytré už od pohledu, navíc s HD displeji a působivým zvukovým výkonem.

    

  

Tisková zpráva ke stažení
Tlačová správa ke stažení

Praha, Česká republika, 22. března 2012 – společnost Toshiba Europe GmbH představila řadu notebooků Satellite L pro rok 2012.  Notebooky jsou určeny jak pro sledování vysoce kvalitního multimediálního obsahu, tak pro silný a sofistikovaný výpočetní výkon. Řada Satellite L je postavena na nejnovějších procesorech a zahrnuje modely se třemi různými velikostmi obrazovek: L830 je dodáván s 33,8 cm (13,3”) displejem a je zaměřen na uživatele, kteří hledají lehkého, ale výkonného společníka pro zábavu na cestách, L850 s displejem 39,9 cm (15,6”) je univerzální multimediální notebook, který nabízí dobrý poměr mezi přenositelností a velikostí displeje a umožňuje pohodlnou práci nebo sledování videa a L870 je jasnou volbou pro uživatele, kteří požadují velký 43.9 cm (17,3”) displej pro ještě lepší požitek ze širokoúhlého zobrazení.

Nové modely řady Satellite L budou k dispozici ve více atraktivních matných a lesklých barevných provedeních, případně v prémiovém hliníkovém šasi (L855/L855D, L875/L875D). Na evropský trh se dostanou během druhého čtvrtletí roku 2012.

Veškeré nutné vybavení pro mobilní zábavu je uvnitř
Notebooky řady Satellite L mají vše potřebné pro silné multimediální zážitky. Jsou vybaveny brilantními displeji s vysokým rozlišením TruBrite® a stereo reproduktory s podporou technologie SRS Premium Sound Enhancement HD pro dokonalý prostorový zvuk. Tyto notebooky jsou vybaveny technologií Toshiba Resolution+ pro zvýšení kvality a rozlišení obrazu, to vše je podtrženo vestavěnou mechanikou Blu-ra. Tyto vlastnosti společně zlepšují složitými algoritmy standardní rozlišení videí, která jsou díky zlepšení ostrosti a barev v reálném čase (v závislosti na modelu) kvalitativně velmi blízká videím ve vysokém rozlišení.

Vysokorychlostní připojení pro rychlý přenos dat
Notebooky budou dodávány s širokým výběrem portů a rozhraní, připraveny splnit jakékoli požadavky. Poskytují vysokorychlostní přístup k sítím přes gigabitové rozhraní Ethernet nebo WLAN a obsahují porty USB 3.0 s přenosovou rychlostí až 5Gbit/s, což je zhruba 10ti násobná rychlost oproti standardu USB 2.0. Modely Satellite L budou také vybaveny Bluetooth 4.0. Tento nový standard podporuje více konfigurací, které mohou být přiděleny vyhrazeným zařízením spárovaným s notebooky: umožňuje například úsporu energie při pomalejší synchronizaci smartphonu, ale může zprostředkovat i velmi rychlou synchronizaci s přenosovou rychlostí až 24Mbit/s pro přenos objemných souborů v rámci vteřin. Notebooky řady Satellite L je možné propojit s moderními televizory přes HDMI a zobrazit video na větší obrazovce.

Příslušenství pro notebooky Satellite L
Toshiba nabízí široký výběr příslušenství, které pomůže rozšířit možnosti notebooků. USB dokovací stanice dynadock™ U3.0 snadno spojí notebook se všemi často používanými periferními zařízeními, jako jsou myši, monitory nebo externí pevné disky – to vše připojením pouze jediného kabelu USB. Uživatelé si také mohou vybrat z řady myší, které doplňují design notebooků. Na výběr bude také ze tří dostupných řad pouzder pro transport notebooku. Základní řada nabídne výbornou hodnotu v poměru k ceně a k dispozici budou také batohy s funkčním a stylovým designem. Řada Advantage bude obsahovat i vozíky a batohy a nabídne vyváženou kombinaci kvality, elegantního designu a funkčnosti. Zákazníky, kteří vyžadují pouzdro na notebook s prvotřídním designem a výjimečnými materiály, jistě osloví řada Premium.

Všechny ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Přesné specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Toshiba je celosvětovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií. Výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnuje digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 730 společností s 204 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 77 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co.jp/index.htm.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz