Monitor ViewSonic ColorPro VP2786-4K získal ocenění TIPA World Award 2023 za nejlepší profesionální fotografický monitor

Společnost ViewSonic, přední světový dodavatel vizuálních řešení, s potěšením oznamuje, že její monitor ColorPro VP2786-4K získal ocenění TIPA (Technical Image Press Association) World Award 2023 za nejlepší profesionální fotografický monitor. Toto prestižní ocenění je uznáním za vynikající výsledky ve fotografickém a zobrazovacím průmyslu a společnost ViewSonic je hrdá na to, že byla v této oblasti oceněna jako významný přispěvatel. 27″ UHD monitor byl certifikován společnostmi Fogra a Idealliance a poskytuje maximální přesnost barev, což z něj činí ideální volbu pro kreativní profesionály, kteří vyžadují nejvyšší úroveň přesnosti barev a kvality obrazu.

„Řada ColorPro byla vytvořena speciálně pro potřeby kreativních profesionálů, kteří se zabývají úlohami, ve které barvy hrají hlavní roli. Jsme si vědomi významu zachování konzistence barev mezi digitálními a tiskovými médii, a právě proto jsme vyvinuli monitor ColorPro VP2786-4K,“ říká Oscar Lin, generální ředitel divize monitorů společnosti ViewSonic. „Jsme rádi, že se nám neustále dostává uznání za naše produkty od organizace TIPA, jež je jedním z nejvlivnějších kreativních odborníků ve fotografickém průmyslu. Zavazujeme se, že budeme i nadále úzce spolupracovat s komunitou tvůrců a zvyšovat laťku profesionálních nástrojů a řešení pro kalibraci barev.“

Monitor ColorPro VP2786-4K získal certifikaci Fogra, která zaručuje absolutní barevnou reprodukci a zajišťuje přesné zobrazení barev na obrazovce i na papíře. Monitor ColorPro VP2786-4K poskytuje přesnou reprodukci barev na digitálních i tiskových médiích se 100% pokrytím barevného gamutu Adobe RGB a 98% pokrytím gamutu DCI-P3.

Monitor je dodáván se zabudovaným snímačem barev ColorPro Wheel, který umožňuje snadné a flexibilní nastavení barev a zobrazení a kalibraci pomocí softwaru Colorbration+. Exkluzivní software ColorPro Sense® se může také připojit k online datům Pantone®️ Digital Color pro optimální barevný výkon.

Kromě ocenění TIPA World Award byl tento monitor oceněn i za svůj design. Získal prestižní ocenění iF Design Award 2021, GOOD DESIGN AWARD 2021 a Wallpaper* Smart Space Award 2021.