Letošní Tipcars Pražský Rallysprint ovládl tým Semerád rally

Sobotní závod závěru rally sezóny, Tipcars Pražský Rallysprint, přinesl divácky velmi zajímavý automobilový zážitek. Všechny rychlostní zkoušky byly zasazeny do prostoru dostihového závodiště v pražské Chuchli. Diváci tak mohli z tribuny sledovat celé dění automobilové show, která na šotolinovém povrchu nabídla velmi atraktivní podívanou plnou smyků, skoků a napínavých soubojů. Závodníky čekalo celkem 6 rychlostních zkoušek a startovní pole zahrnovalo celkem 30 posádek – několik vozů nejvyšší kategorie WRC a kategorie S2000, řadu produkčních vozů a pár zástupců historických aut.

Semerad-Hradilek-2013-foto-Zdenek Sluka-0001 Semerad-Hradilek-2013-foto-Zdenek Sluka-0002 Semerad-Hradilek-2013-foto-Zdenek Sluka-0003 Semerad-Hradilek-2013-foto-Zdenek Sluka-0004 Semerad-Hradilek-2013-foto-Zdenek Sluka-0005 Semerad-Hradilek-2013-foto-Zdenek Sluka-0006 Semerad-Hradilek-2013-foto-Zdenek Sluka-0008 Josef_Semerad_foto_Zdenek_Kolar-05 Josef_Semerad_foto_Zdenek_Kolar-06 Martin_Hudec_foto_Zdenek_Kolar-07 Martin_Semerad_foto_Zdenek_Kolar-01 Martin_Semerad_foto_Zdenek_Kolar-02 Martin_Semerad_foto_Zdenek_Kolar-04

Za volantem soutěžního vozu se po delší době objevil i 23letý Martin Semerád, který před dvěma lety vyhrál ve své kategorii jeden ze závodů seriálu mistrovství světa WRC – Švédskou rally. Roli jeho navigátora zaujal olympijský medailista ve vodním slalomu, Vavřinec Hradilek. Za tým Semerád rally nastoupil také jeho otec Josef Semerád a letošní účastník MS Martin Hudec. Všechny tři produkční vozy Mitsubishi Lancer EVO IX týmu Semerád rally se v celkovém pořadí umístily v první sedmičce absolutního pořadí.

Celkové vítězství si podle očekávání připsal Václav Pech s tím nejsilnějším, co startovní pole nabízelo – vozem Mini John Cooper Works WRC. Na druhé místo se probojoval právě Martin Semerád, který navíc přibližně 6 km jedné rychlostní zkoušky dojížděl s defektem pravého předního kola. Na poslední stupeň vítězů vystoupil Vojtěch Štajf, který sedlal Subaru Impreza STI. Teprve za čtvrtým Martinem Hudcem následoval druhý vůz WRC za volantem s Karlem Trojanem a sedmé místo obsadil Josef Semerád.

„Jsem moc rád, že se mě i celému týmu závod povedl. Po delší době jsem minulý týden v Sosnové a dnes soutěžil a závod mě bavil,“ řekl těsně před vystoupením na bednu Martin Semerád. „O tom, jestli se posadím do soutěžního vozu i na začátku příští sezóny, ještě nepřemýšlím.“

„Dnešní závod se nám opravdu povedl, a to i přes defekty, které nás v jeho průběhu potrápily, ale ty k závodům prostě patří,“ dodal Josef Semerád, který letos vybojoval za tým Peva mistrovský titul šampionátu Slovenské republiky v rally.

Jezdci, navigátoři i diváci se tímto závodem rozloučili s letošní sezónou a začíná příprava na tu příští.