E Ink představuje Fina, model displeje EPD, který je poprvé použit ve speciální čtečce PocketBook CAD Reader

Společnost E Ink® Holdings, “E Ink” (8069.TW), průkopník vize digitálních displejů na bázi elektronického papíru, dnes oznámila blížící se představení zcela nové  technologie tenkého a lehkého elektronického papíru (EPD) – displeje  E Ink Fina™. Fina bude první EPD displej s tenkým sklem postaveným na technologii Thin Film Transistor (TFT), který vstoupí do sériové výroby pro malé a velkoformátové digitální produkty. Ve spojení s ním dnes PocketBook oznamuje první zařízení, na kterém bude Fina ePaper implementován –  PocketBook CAD Reader. Jedná se o vůbec první zařízení určené speciálně pro zobrazování výkresů vytvořených v aplikaci AutoCAD™ od společnosti Autodesk®.

CAD_Reader_01 CAD_Reader_02 CAD_Reader_03 CAD_Reader_04 CAD_Reader_05

Fina je TFT technologie, která využívá velmi tenkou skleněnou vrstvu a umožňuje tak konstrukci produktů, které jsou mnohem lehčí a tenčí, než displeje s běžnými LCD displeji. Zobrazovač Fina váží polovinu toho, co ekvivalentní na bázi TFT a je o 50% tenčí. Tyto vlastnosti jsou důležité zejména pro mobilní produkty, které vyžadují větší zobrazovací plochu. 13,3“ displej Fina, instalovaný v PocketBook CAD Reader, váží jen přibližně 60 gramů.

Kromě inovativní zobrazovací technologie nabídne PocketBook CAD Reader výkonný dvoujádrový 1GHz procesor a operační systém Android 4.0.4. Operační paměť o velikosti 2 GB RAM napomáhá rychlému běhu přístroje a pro data je připravena velká kapacita úložiště – 16 GB. PocketBook CAD Reader přichází s vestavěným rozhraním WiFi a 3G modulem, 8000 mAh dobíjecí baterií a předinstalovanou CAD aplikací. PocketBook CAD Reader pojme až 200 projektů výkresové dokumentace, z nichž každý může být okamžitě editován a sdílen. Použitý dotykový displej v kombinaci s přesným digitizérem Wacom umožňuje úpravu jemných detailů ve výkresech kombinací doteků a práce se stylusem.

„Naším cílem bylo vyvinout zařízení vhodné pro použití přímo na stavbách a výrobních provozech. Vytvořili jsme zobrazovač s velkým formátem odolný proti prachu a vlhkosti, který dokáže na přenosném zařízení zobrazit týmu prakticky kdekoliv libovolný výkres s extrémní přesností,“ řekl Dmitriy Shemet, vedoucí oddělení pro výzkum a vývoj společnosti PocketBook. „Rozhodli jsme se pro displej E Ink Fina s úhlopříčkou 13,3“, protože dokáže nabídnout přesně ty správné vlastnosti, které čtečka PocketBook CAD Reader potřebuje. Věříme, že PocketBook CAD Reader, postavený na displeji s elektronickým inkoustem E Ink přinese vysoký komfort a naplní potřeby architektů, specialistů ve stavebnictví i strojařů a umožní jim pohodlně pracovat přímo v terénu.“

Displej Fina EPD je ideálním zobrazovačem pro produkt, jako je PocketBook CAD Reader, který vyžaduje velkou zobrazovací plochu a musí být pro přenášení velmi lehký. Kromě toho, že je tenký a lehký, Fina EPD si zachovává stejnou energetickou účinnost a vynikající viditelnost na přímém světle, jako všechny displeje E Ink. Nízký odběr energie umožnil snížení hmotnosti finálního výrobku tím, že byla použita mnohem menší baterie.

“Fina doplňuje portfolio inovativních zobrazovačů E Ink a umožňuje konstrukci jedinečných výrobků pro oblast strojírenství i pro běžné spotřebitele,“ řekl Giovanni Mancini, ředitel produktového managementu E Ink Holdings. „Extrémně nízká spotřeba energie, tenká konstrukce, nízká hmotnost a vynikající čitelnost za všech světelných podmínek skutečně umožňují profesionálům zobrazit informace v takové kvalitě a s komfortem, kterého nebylo dosud možné dosáhnout.“

Produkt PocketBook CAD Reader s displejem E Ink Fina bude vystaven v Las Vegas na konferenci Autodesk University dne 5. Prosince. Více o displeji Fina se dozvíte po vyplnění formuláře na stránkách http://www.eink.com/contact_sales.html.