LED projektory ViewSonic X1 a X2 získaly certifikaci společnosti TÜV SÜD pro nízkou hladinu modrého světla

Společnost ViewSonic Corporation, přední světový dodavatel vizuálních řešení, a společnost TÜV SÜD, celosvětově uznávaná odborná organizace v oblasti bezpečnosti a kvality, oznamují, že LED projektory X1 a X2 se staly prvními projektory na světě, které získaly od TÜV SÜD certifikaci za Low Blue Light technologii pro ochranu očí. Certifikát rovněž potvrzuje, že projektory poskytují jasný a živý obraz i se sníženou úrovní modrého světla.

„Společnost ViewSonic se snaží poskytovat pokročilá projekční řešení s funkcemi chránícími oči, která nabízejí výjimečný obraz a pohodlnější sledování,“ říká Dean Tsai, generální ředitel divize projektorů a LED displejů společnosti ViewSonic. „Naše nejnovější modely X1 a X2, které získaly certifikaci pro nízký obsah modrého světla, poskytují další úroveň ochrany zdraví očí spotřebitelů. Je to nový milník v našem vývoji a budeme pokračovat v uvádění inovativních řešení, která nastavují nejvyšší standard pro zdraví a pohodu spotřebitelů.“

„Navzdory tomu, že nepřímé světlo z projektoru snižuje únavu očí a nepohodlí po delším sledování, nebezpečí pro oči způsobené modrým světlem je stále důležitým problémem,“ říká Alex von Mylius, ředitel pro certifikaci výrobků v divizi TÜV SÜD Global Product Service. „Naším cílem je řešit vedlejší účinky na zrak při využívání výhod plynoucích ze snížení poměru modrého světla. Navíc jsme optimalizovali problém nažloutnutí v režimu nízkého modrého světla. Po sérii přísných testů se s potěšením můžeme podělit o to, že projektory ViewSonic X1 a X2 obstály s vynikající kvalitou obrazu.“

TÜV SÜD je jednou z nejdůvěryhodnějších společností v oblasti certifikací a je synonymem kvality, bezpečnosti a udržitelnosti. Certifikace této organizace pro nízký podíl modrého světla přijímá nejpřísnější průmyslové normy, aby chránila zdraví očí uživatelů. Má čtyři klasifikační stupně nízkého poměru modrého světla, které zajišťují, že testované zařízení splňuje všechny požadavky a další kritéria včetně elektrické bezpečnosti, fotobiologické bezpečnosti a absence obsahu UV záření.

Projektory LED X1 a X2 chrání oči všech uživatelů před škodlivým modrým světlem. Přísnou testovací metodou společnosti TÜV SÜD bylo zjištěno, že jejich LED světlo má nižší podíl modrého světla než světlo sluneční (přibližně 25 %) a ostatní LED projektory (přibližně 40 %). Toto ověření také znamená, že celková dávka modrého světla je nižší. Na rozdíl od jiných výrobků, které mohou mírně posunout modré světlo na nižší vlnovou délku, projektory X1 a X2 snížily celkové vyzařované modré světlo, takže jsou při používání pro oči relativně bezpečné.

Projektory X1 a X2 navíc promítají vynikající obraz. Na rozdíl od jiných displejů, které mohou v režimu slabého modrého světla poskytovat nažloutlý obraz, poskytují korelovanou bílou barvu denního světla (barevná teplota ≥ 5000 K) a zachovávají 95% poměr barevného gamutu, čímž zajišťují, že zážitek ze sledování je stejně uspokojivý, aniž by se zvyšovala únava očí uživatelů.

Projektory X1 a X2 jsou vybaveny nejnovější LED technologií třetí generace společnosti ViewSonic a nabízejí zvýšený jas 3 100 LED lumenů, 125 % pokrytí barevného prostoru Rec. 709 a dlouhou životnost 30 000 hodin. Díky vestavěným reproduktorům Harman Kardon jsou projektory nejlepším řešením, jak si doma užít pohlcující, ale zároveň bezpečnou a pohodlnou zábavu s velkým obrazem.