Jezdci Aprilia otestovali novou Aprilii RS 660 na závodní trati

  • Aleix Espargaró, Bradley Smith a Lorenzo Savadori jen pár týdnů před zahájením sériové výroby testovali na okruhu v Misanu novou Aprilii RS 660
  • Jejich názor zní: Nikdy jsem nejel na tak obratné a zábavné silniční motorce!

Jen pár dní před druhým závodem MotoGP na okruhu v Misanu si jezdci týmu Aprilia Racing vyzkoušeli na závodní trati toužebně očekávanou novinku Aprilia RS 660, sportovní motocykl střední kubatury, jehož výroba začne v říjnu. Jedinečnou příležitost vyzkoušet na závodní trati jeden z nejočekávanějších modelů letošní sezony si nenechal ujít Aleix Espargarό, Bradley Smith ani Lorenzo Savadori.

Pouhých několik kol jim stačilo k tomu, aby se shodli na jednotném názoru: RS 660 je dalším mistrovským dílem z dílny značky Aprilia, ať už jde o kvality podvozku či výkon motoru. Motocykl je schopen nabídnout stejnou porci zábavy při každodenním ježdění po silnicích jako na závodním okruhu.

Aleix Espargarό řekl: „Motocykl je extrémně stabilní a motor má skutečně silný zátah. Moc se mi líbila funkce quickshifteru.“ Bradley Smith s úsměvem prohlásil: „Po prvních dvou zatáčkách máte absolutní jistotu. Je neuvěřitelné, jak tvrdě můžete jít na plyn při výjezdu.“ Lorenzo Savadori k tomu dodal: „Nejvíc ze všeho mne překvapil jízdní komfort. Konečně jsem našel sportovní motorku, která je neuvěřitelně pohodlná.“

RS 660 je milníkem, který pro značku Aprilia otevírá novou éru a zároveň prvním modelem nové generace lehkých a výkonných motocyklů střední kubatury, vybavených elektronikou a technologiemi ze závodního oddělení Aprilia Racing. Aprilia RS 660 je odpovědí na poptávku nové generace jezdců, kteří chtějí zábavný, snadno ovladatelný a spolehlivý stroj na každodenní vyplavování adrenalinu na silnici i příležitostné svezení na okruhu. RS 660 ztělesňuje sportovní koncept postavený na nových standardech, zaměřený na výjimečný poměr hmotnosti a výkonu 169 kg/100 koní.

Nový hliníkový rám využívá motoru jako nosného prvku a je skvělým příkladem příslovečného umění značky Aprilia stavět podvozky s prvotřídní architekturou. Srdcem Aprilie RS 660 je nový motor – kompaktní a lehký řadový dvouválec s rozvodem DOHC a 4 ventily na válec, vytvořený z přední poloviny známého motoru V4 1100 cm3 beze změny koncepce i vnitřních rozměrů. Ze závodního prostředí pochází také balíček elektronické výbavy APRC, upravený pro každodenní použití i sportovní jízdu. Nejmodernější systémy pro své funkce využívají elektronický plyn Ride-by-Wire a šestiosou inerciální jednotku.

Seznam palubní elektroniky uzavírá nabídka pěti jízdních režimů, která maximalizuje jízdní zážitky v nejrůznějších podmínkách, vícemapové náklonové ABS a digitální barevný TFT displej přístrojového panelu. Aprilia RS 660 bude v nabídce také s motorem o výkonu 95 koní, který lze omezit pro potřeby začínajících jezdců.