Indian Motorcycle představuje modelovou řadu pro rok 2024

Indian Motorcycle představuje modelovou řadu 2024, s hlavními novinkami: limitovanou edicí FTR x 100% R Carbon, modelem Challenger Elite a inovovaným systémem PowerBand Audio

V exkluzivní spolupráci vznikla limitovaná edice 400 kusů FTR x 100% R Carbon symbolizující syrový kus Ameriky

Indian Challenger Elite 2024 nabídne absolutní styl a exkluzivitu; kompletně předělaný systém PowerBand Audio přepisuje pravidla ve třídě prémiových audio systémů

Indian Motorcycle oznamuje spolupráci s populární americkou motokrosovou značkou 100% a zároveň představuje celou modelovou řadu 2024, která kromě limitované edice FTR x 100% R Carbon zahrnuje nový Indian Challenger Elite, kompletně přepracovaný systém PowerBand Audio a změny v celé paletě strojů Indian Motorcycle.

Řada motocyklů Indian Motorcycle 2024 přináší širokou nabídku amerických motocyklů s vidlicovými dvouválci, které na silnici nemají konkurenci. Motocykly Indian se vyznačují kvalitním řemeslným zpracováním, špičkovým výkonem a ikonickým stylem a nabízí širokou řadu modelů od elegantních a stylových sportovních FTR přes cruisery Scout a Chief až po rozmanitou škálu baggerů a cestovních modelů, jako jsou Indian Super Chief, Indian Springfield, Chieftain, Indian Challenger a plně vybavené modely Roadmaster a Indian Pursuit.

„Je úžasné uvědomit si, jak daleko jsme došli ve vývoji a rozšiřování naší řady motocyklů. Dodáváme širokou škálu nových modelů a nabídky výbavy v různých stylech, abychom uspokojili rozmanitý vkus a potřeby naší globální jezdecké komunity,“ řekl Mike Dougherty, prezident společnosti Indian Motorcycle. „Čím dál více jezdců dává přednost značce Indian Motorcycle. Náš tržní podíl roste po celém světě, stejně jako objem maloobchodních prodejů. Dostali jsme neuvěřitelnou zpětnou vazbu od jezdců a na základě této zpětné vazby pokračujeme ve zdokonalování, vylepšování a dolaďování naší modelové řady a příslušenství.”

FTR x 100% R Carbon

Společnost Indian Motorcycle se spojila se značkou 100%, aby společně oslovily jezdce, kteří se odváží jít vlastní cestou. Díky spojení značky 100% s ikonickými momenty, které daly základ dnešnímu modernímu motokrosu a slavnou 123letou historii motocyklů Indian Motorcycle, tyto dvě americké značky pomohly vytvořit bohatou kulturu motocyklů s průkopnickým duchem.

Limitovaná edice FTR x 100% R Carbon, která vychází z kořenů akčních sportů značky 100%, je určena pro sportovně založené jezdce, kteří chtějí vyčnívat z davu. Motocykl je vybaven unikátní nádrží, maskou předního světlometu, krytem sedla a předním blatníkem z karbonových v barvě Blue Candy. S těmito prvky kontrastuje zářivě bílý rám s práškovým lakem, zatímco lesklé lakování a červené akcenty po celém motocyklu spolu s přesným lícováním dotváří celkový dojem.

Jako celek pak FTR x 100% R Carbon připomíná syrový kus Ameriky. FTR x 100% R Carbon, postavený na základu špičkového modelu FTR R Carbon, nabízí ještě více vylepšení a detailů, které jej odlišují. Spolupráci mezi značkami Indian Motorcycle a 100% připomínají loga na obou stranách nádrže, krytu zadního sedla i na klínu pod motorem. Přední vidlice Öhlins® a pružina závodního zadního tlumiče v černém provedení mají o 100 % lepší vzhled. Černě lakovaný titanový výfuk Akrapovič a komponenty z karbonu — kryty motoru, kryt řetězu a tepelný kryt výfuku — pak dále zvyšují estetickou hodnotu, přesně jak to má být u správné limitované edice. Speciální pozornost věnovanou řemeslnému zpracování dokládají díly Gilles Tooling, včetně závaží v koncích řídítek, víčka oleje a víčka chladiče.

O nadstandardní jízdní vlastnosti FTR x 100% R Carbon se stará kapalinou chlazený vidlicový dvouválec o výkonu 92 kW s točivým momentem 118 Nm, dvě radiálně uchycené kotoučové brzdy Brembo® a 101 mm dotykový displej se systémem RIDE COMMAND a krokovou navigací*, Bluetooth® konektivitou a třemi volitelnými jízdními režimy, Rain, Standard a Sport, které nabízí možnost volby zážitku z jízdy.

FTR x 100% R Carbon je velmi atraktivním a také exkluzivním modelem. Vyrobeno bude pouze 400 kusů, přičemž pouze 250 je určených pro trhy mimo Severní Ameriku. Motocykly se k mezinárodním prodejcům začínají expedovat okamžitě a protože jich je méně než jeden na každého dealera, zájemci by měli co nejdříve kontaktovat svého prodejce motocyklů Indian Motorcycle a svoje FTR x 100% R Carbon si zarezervovat.

Spolu s limitovanou edicí FTR x 100% R Carbon přichází na trh exkluzivní kolekce oblečení Indian Motorcycle x 100%. Kolekce nabízí pestrý mix pánských a dámských lifestylových kousků a zahrnuje topy s dlouhým i krátkým rukávem, mikiny s kapucí, klobouky, čepice a sluneční brýle. Kolekce oblečení pod společnou značkou je k dispozici v pánských velikostech S-3XL a dámských velikostech XS-2XL a bude v prodeji u vybraných dealerství Indian Motorcycle.

Jezdci, kteří si zakoupí FTR x 100% R Carbon, obdrží doplňkový pár slunečních brýlí Indian Motorcycle x 100%. Na výběr budou mít jeden ze tří stylů z nové co-brandové kolekce.

Indian Challenger Elite

Indian Challenger Elite 2024 nezůstává nic dlužen pověsti nejlepšího amerického baggeru. Jeho speciální lakování Charcoal Candy se stává ještě atraktivnějším díky tomu, že pro celý svět je k dispozici pouze 325 kusů, zatímco špičková výbava nabídne pohodlí a jistotu při dlouhých jízdách v sedle.

Špičkový bagger má ve standardní výbavě zcela nový, kompletně přepracovaný audio systém PowerBand, který obsahuje čtyři 100wattové reproduktory – dva v kapotáži a dva v bočních kufrech – a zcela nové, na zakázku šité sedlo, které má jedinečný styl a poskytuje celodenní jízdní komfort.

Indian Challenger Elite s nejlepším motorem ve své třídě PowerPlus o výkonu 90 kW nabízí neuvěřitelnou sílu V-twinu a bezkonkurenční akceleraci. Prémiové funkce modelu Indian Challenger Elite zahrnují elektronicky nastavitelné předpětí zadního odpružení Fox®, Smart Lean Technology, adaptivní LED světlomety, nastavitelný plexištít, plotny jezdce a spolujezdce, vyhřívané rukojeti, osvětlení interiéru bočních kufrů, přezky bočních kufrů a tři volitelné jízdní režimy Tour, Standard a Sport, které nabízí různé zážitky z jízdy na základě preferencí jezdce. Ať už jedete ve dvou na víkendové dobrodružství nebo sólo na druhý konec města, Indian Challenger Elite vám dodá maximální styl a exkluzivitu.

PowerBand Audio

Modernizovaný audio systém PowerBand, určený pro baggery a touringy Indian Motorcycle, přepisuje pravidla ve třídě prémiových audio systémů se 100wattovými reproduktory, které nabídnou větší hlasitost, čistší zvuk a více basů.

Nová generace PowerBand Audio nabízí vysoký výkon, zcela nový design, tovární kvalitu a snadnou instalaci.

Silný zvuk

100wattové reproduktory PowerBand Audio mají oproti standardním 50wattovým reproduktorům mnohem vyšší hlasitost a čistší zvuk. Nové ladění basů u systému PowerBand Audio oživuje hudbu hlubšími basovými linkami, což ve výsledku dává o 50 % více basů ve srovnání s předchozími systémy PowerBand Audio. Nový dynamický ekvalizér se automaticky optimalizuje v reálném čase pro nejvyšší kvalitu zvuku při změně rychlosti a podmínek. Reproduktory jsou navržené tak, aby překonaly hluk ze silnice, od větru a od motoru, odolaly vodě i opotřebení a navíc nabízí pohlcující zážitek z poslechu.

Modernizovaný vzhled

Reproduktory PowerBand Audio se vyznačují novým, na míru šitým designem a mají moderní vzhled s nepřehlédnutelnou titanovou povrchovou úpravou, díky které vypadají stejně dobře, jako znějí.

Intuitivní ovládání

Po instalaci reproduktorů PowerBand Audio špičkový 178mm dotykový displej Indian Motorcycle řízený systémem RIDE COMMAND automaticky rozpozná jejich přítomnost a okamžitě upgraduje audio menu motocyklu. Spolu se systémem PowerBand Audio majitel dostane devítipásmový ekvalizér, který plně přizpůsobí nastavení a úrovně podle každého hudebního žánru.

Tovární kvalita

Ochrana Power Supply Temperature Protection PowerBand Audio aktivně monitoruje teplotu obvodu a přizpůsobuje se tak, aby zabránila vnitřnímu poškození nebo vypnutí systému v extrémních tepelných podmínkách. Robustní provedení je voděodolné díky těsnění Ultra Coat, které poskytuje ochranu před vodou, prachem a nečistotami. Systém PowerBand Audio je navržen a zkonstruován v USA a má plnou tovární záruku.

Snadná montáž

Instalace je snadná. Není nutné žádné řezání drátů, další zesilovače nebo držáky – instalaci může bez problémů proběhnout u vašeho místního prodejce nebo u vás doma.

Vybrané baggery a cestovní modely Indian Motorcycle budou k dispozici přímo na prodejnách se systémem PowerBand Audio předinstalovaným z továrny**. Nový systém PowerBand Audio je kompatibilní s modely 2020-2024 při zachování bezproblémové instalace.

Výkon audio systému lze zvýšit až na 800 wattů takto: 200 wattů v horní kapotáži, 200 wattů ve spodních kapotážích, 200 wattů v bočních kufrech a 200 wattů v horním kufru. Pomocí softwaru Bass Boost Tune lze také aktualizovat systém PowerBand Audio v baggerech a cestovních modelech 2020-2023 u místního prodejce. Všechny motocykly pro rok 2024 a novější budou standardně dodávány s funkcí Bass Boost Tune, která se automaticky aktivuje, jakmile jsou nainstalovány reproduktory PowerBand Audio.

Modelová řada 2024

Kromě vzrušujících nových barevných provedení řada motocyklů Indian pro rok 2024 zahrnuje řadu aktualizací a vylepšení, včetně vylepšeného povrchové úpravy baggerů a cestovních modelů, které dostávají lesklý lak na zorníku palubní desky, dvířkách úložného prostoru, obložení palubní desky a rámečku přístrojů.

Úplný seznam modelů a barevných provedení dostupných v regionech Evropa, Střední východ a Afrika najdete v online verzi této tiskové zprávy na webu IndianMotorcycle.Media.

Poznámky pro editory:

  • Na fotografiích mohou být modely pro severoamerické trhy a s namontovaným příslušenstvím. Modely pro jiné trhy se mohou lišit.
  • *Navigace nemusí být k dispozici pro všechny trhy.
  • **Systém PowerBand Audio namontovaný z továrny je k dispozici pouze v USA, Kanadě, EU, UK/ROI a Mexiku.

100% je registrovaná obchodní značka společnosti Saule, LLC. Brembo® je registrovaná obchodní značka společnosti Freni Brembo S.p.A. Corp z Itálie; Bluetooth® je registrovaná obchodní značka společnosti Bluetooth Sig, Inc.; FOX® je registrovaná obchodní značka společnosti Fox Factory Inc.; Öhlins® je registrovaná obchodní značka společnosti Öhlins Racing AB CORPORATION SWEDEN; Není-li uvedeno jinak, obchodní značky jsou majetkem společnosti Indian Motorcycle International, LLC.

Indian FTR x 100% R Carbon

Indian Challenger Elite

PowerBand Audio

Modelová řada 2024