Indian Motorcycle a Roland Sands Design společně představují limitovanou edici FTR inspirovanou závody Hooligan

Nové FTR x RSD Super Hooligan se závodní grafikou a prémiovými Performance komponenty probudí rebelskou duši v okruhových i pouličních jezdcích

Praha, 20. února 2024 – Indian Motorcycle, první americká motocyklová společnost, oznamuje spolupráci s firmou Roland Sands Design® (RSD) na limitované edici modelu FTR. Zcela nové FTR, navržené společnostmi Indian Motorcycle a Roland Sands Design®, oslavuje rebelský životní styl pouličních motocyklových závodů typu „run-what-ya-brung“ a ducha bezuzdné, nebojácné svobody, který lze nalézt jedině v tomto specifickém oboru motocyklového závodění.

FTR x RSD Super Hooligan probudí v okruhových i pouličních závodnících rebelskou duši. Nová limitovaná edice FTR se vyznačuje černou metalízou a autentickou závodní grafikou Super Hooligan, klasickým rámem v barvě Indian Motorcycle Red, ráfky ve stejném odstínu ozdobenými zlatými akcenty a logem Indian Motorcycle Racing 1 na přední a bočních číselných tabulkách. Pro ještě větší autenticitu má FTR x RSD Super Hooligan na krytu zadního sedla loga sponzorů závodního týmu. Další samolepky na kryt chladiče, přední blatník a přední vidlici budou dodány s motocyklem v příbalu. Všechny prémiové komponenty byly pečlivě navrženy tak, aby poskytovaly jezdci autentický zážitek.

„Pojem rebel získal ve světě motocyklů zcela nový význam. Vyznačuje se odvážným, nebojácným postojem, který staví zábavu na motorce nade vše ostatní, a o tom je toto nové FTR,“ říká Aaron Jax, viceprezident společnosti Indian Motorcycle. „Roland Sands prošlapal tuto cestu a vybudoval značku RSD na rebelském životním stylu. Étos rebelského ježdění se od dob, kdy se po hliněných oválech proháněly středně velké cruisery, po dnešní závody v rámci série MotoAmerica, nezměnil.

„Třída Super Hooligan byla vždy o něčem více než jen závodění. Jde o to posouvat hranice a užívat si s přáteli skvělé svezení na motorkách,“ říká Roland Sands, zakladatel RSD. „Na rozdíl od strojů s kompletní kapotáží, které běžně vidíte na závodním okruhu, má model Super Hooligan nenucený vzhled a vlastní estetiku s odhaleným motorem. Když nás společnost Indian Motorcycle oslovila, abychom společně navrhli Indian FTR pro běžné zákazníky, samozřejmě jsme souhlasili a jsme velmi rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu.“

FTR x RSD Super Hooligan, postavený na základě modelu FTR R Carbon, nabízí značkové Performance komponenty a prémiové technologie, zlepšující jízdní vlastnosti. Plně nastavitelná obrácená přední vidlice Öhlins® a zadní tlumič piggyback zajišťují špičkovou ovladatelnost, zatímco dvě kotoučové brzdy Brembo® poskytují dokonalý brzdný účinek. Čtyřpalcový kulatý dotykový displej se systémem RIDE COMMAND nabízí důležité informace o motocyklu a jízdě, volitelné jízdní režimy, aby si jezdec mohl přizpůsobit zážitek z jízdy podle svých představ, a nechybí ani Bluetooth a USB konektivita. Díky možnostem systému RIDE COMMAND mohou jezdci ovládat nevídané množství funkcí, propojit motocykl se smartphonem, zpětně si prohlížet projeté trasy a sledovat aktuální stav motocyklu díky automatickým upozorněním na údržbu a kondici jejich Indianu. Tlumič výfuku Akrapovič® a jeho tepelný kryt navíc dodávají stroji styl a zlepšují zvuk, zatímco díly Gilles Tooling, včetně nastavitelných zadních sad, olejové zátky, víčka chladiče a závaží v řídítkách přispívají k prémiovému vzhledu motocyklu a vytvářejí autentický RSD Hooligan závodní styl.

Zájemci by měli co nejdříve kontaktovat svého autorizovaného prodejce motocyklů Indian Motorcycle a rezervovat si své FTR x RSD Super Hooligan s individuálním číslem. Pouze 150 z celkových 300 vyrobených kusů bude dostupných mimo Severní Ameriku a expedovat se začínají právě teď.

Brembo® je registrovaná ochranná známka společnosti Freni Brembo S.p.A. Corp z Itálie; Akrapovič® je registrovaná ochranná známka Igora Akrapoviče; Öhlins® je registrovaná ochranná známka společnosti Öhlins Racing AB CORPORATION SWEDEN; RSD®, Roland Sands Design a RSD Super Hooligan jsou registrované ochranné známky společnosti Roland W. Sands; Pokud není uvedeno jinak, ochranné známky jsou majetkem společnosti Indian Motorcycle International, LLC.

Poznámky pro editory:

  • Na českém trhu je Indian FTR x RSD Super Hooligan dostupný za 522 900 Kč.
  • Na fotografiích mohou být modely určení pro Severní Ameriku a mohou být vybavené příslušenstvím. Modely pro jiné trhy se mohou lišit.

Fotogalerie

Detaily