Indian Challenger, nový ultimativní bagger pro rok 2020

Pevná kapotáž, přepracovaná přední část, nejvýkonnější motor ve své třídě a intuitivní jízdní technologie. Nejmodernější bagger značky Indian znovu definuje pojem „plná výbava“

Společnost Indian Motorcycle, první americký výrobce motocyklů, uvedením nového modelu Indian Challenger zásadně redefinuje pojem “Americký Bagger”. Novinka je perfektní kombinací amerického svalnatého designu, nových technologií a prvotřídního komfortu, který přináší bezkonkurenční zážitek z jízdy.

Aby navrhli stroj pro ty nejnáročnější jezdce, nezastavili se konstruktéři Indian Motorcycle před ničím. Díky tomu Challenger překonává své konkurenty a stává se nejvýkonnějším, plně vybaveným baggerem na trhu. “Indian Challenger přináší novou úroveň výkonu pro jezdce, kteří chápou, že zdánlivě malé detaily dělají zásadní rozdíl,” řekl Reid Wilson, viceprezident Indian Motorcycle. “Naším záměrem bylo nenechat kámen na kameni a vyrobit bagger, který posouvá standardy výkonu, ovladatelnosti, pohodlí a použitých technologií.”

Challenger je poháněn zcela novým motorem Indian PowerPlus, prvním kapalinou chlazeným velkoobjemovým motorem (1769 cm3 / 108 krychlových palců, dvouválec do V s úhlem válců 60 stupňů) od Indian Motorcycle, poskytujícím výkon 90 kW, čili 122 koňských sil, což je nejvíce ve své třídě, a točivým momentem 178 Nm. Nový pohonný systém disponuje také šestistupňovou převodovkou s rychloběhem, systémem pro snížení namáhání spojky, hydraulickým seřizováním vůle ventilů a rozvodovým řetězem pro vyšší spolehlivost pohonné jednotky a snazší údržbu. Vačkové hřídele PowerPlus a čtyři ventily na válec poskytují dechberoucí výkon. Jezdci si mohou přizpůsobit mapování škrticí klapky výběrem jednoho ze tří jízdních režimů: déšť, standard a sport. Každý z nich má vlastní odlišné nastavení řízení trakce tak, aby odpovídalo specifickému mapování škrticí klapky pro zvolený jízdní režim.

Challenger nabízí veškerou prémiovou výbavu třídy touring, kterou uživatelé od značky Indian Motorcycle očekávají, včetně elektronického tempomatu, LED světel, sedla pro dlouhé jízdy, ABS, bezklíčového zapalování a povrchové úpravy bočních kufrů s více než 68 litry úložného prostoru proti povětrnostním vlivům. Moderní čelní kapotáž agresivního designu Challengeru je pevně montovaná nad přední USD vidlici přímo na šasi. To v kombinaci s odlehčeným hliníkovým rámem a hydraulicky nastavitelným zadním tlumičem FOX® poskytuje bezkonkurenční ovladatelnost a perfektní stabilitu stroje.

Radiální brzdy Brembo® poskytují vynikající brzdnou sílu a nové výkonné pneumatiky Metzeler® Cruisetec® poskytují nejvyšší trakci. Přední kapota Challengeru je vybavena elektricky nastavitelným čelním větrným štítkem a nastavitelnými větracími otvory, čímž poskytuje jezdci bezprecedentní ochranu. S výraznými LED světlomety pro denní svícení, centrálním světlometem a přepracovanou a modernizovanou svítící indiánskou čelenkou zdobící přední blatník, je Challenger snadno rozpoznatelný ve dne i v noci.

Nové baggery, Challenger Limited a Challenger Dark Horse jsou vybaveny intuitivní technologií Smart Lean Technology™ od Indian Motorcycle, díky níž mohou jezdci sebevědomě projíždět zatáčky. Součástí zmíněného systému je řídicí jednotka Bosch IMU pro dynamickou kontrolu trakce při průjezdu zatáček, ABS, stejně jako kontrola dávkování točivého momentu Drag Torque Control. Nové modely se chlubí také infotainmentem Indian Ride Command s nejširší škálou nastavení a největším dotykovým displejem dodávaným do jednostopých vozidel. Sedmipalcový systém Ride Command modelu Challenger poskytuje aktuální informace o počasí a provozu se vzájemným překrytím (jezdec uvidí přímo na displeji směr cesty i to, z které strany se blíží déšť či bouřka), klíčové detaily o motocyklu, Bluetooth® konektivitu, USB párování s mobilním telefonem a je osazen zcela novým čtyřjádrovým procesorem.

Hned od zahájení prodeje bude pro modelovou řadu Challenger v nabídce široká škála originálních doplňků Indian Motorcycle, které umožňují jezdcům vylepšit si svůj motocykl podle svých představ. S kolekcí Indian Challenger Rogue Collection mohou dosáhnout prémiového tmavého stylingu díky lesklým černým řídítkům, tónovanému posuvnému čelnímu větrnému štítku a lesklému černému předním padacímu rámu.

Pro větší pohodlí při delších výjezdech je zde kolekce Indian Challenger Tour Collection, včetně čelního větrného štítku (406 mm / 16 palců), rychle odnímatelné bederní opěrky a zádové opěrky pro spolujezdce, prodlouženého sedadla, nožních opěrek na padacím rámu a řazením na patu. Majitelé Indianu Challenger si mohou také vylepšit zvukový zážitek pomocí systému PowerBand Audio Plus, který poskytuje výjimečný a čistý zvuk z reproduktorů instalovaných v kapotě a bočních kufrech. Ty jsou o 50 % hlasitější než sériově dodávaný zvukový systém.

Díky svému modernímu agresivnímu vzhledu a téměř neomezenému množství vylepšení, pohodlí a technologickým inovacím je Indian Challenger výjimečným ultimativním baggerem. “I když je naší podstatou ikonická historie značky, zaměřili jsme se při vývoji Challengeru víc než kdy jindy na dobývání nových území a ustanovení mnohem vyšších standardů pro jezdce,“ řekl Steve Menneto, prezident Indian Motorcycle. “Na množství technologických inovací a úroveň zpracování detailů tohoto motocyklu jsme nesmírně hrdí.”

Indian Challenger Dark Horse pro rok 2020 je k dispozici ve verzi Thunder Black Smoke, Sandstone Smoke a White Smoke. Indian Challenger Limited je k dispozici v provedení Thunder Black Pearl, Deepwater Metallic a Ruby Metallic.

Novinku v ceně 809 000 Kč vč. DPH očekáváme na českém trhu v prvním čtvrtletí roku 2020.

FOX® je registrovaná ochranná známka Fox Factory Inc.
Brembo® je registrovaná ochranná známka Freni Brembo S.p.A. Corp of Italy
METZELER a CRUISETEC jsou registrované ochranné známky PIRELLI TYRE S.P.A.
Bluetooth® je registrovaná ochranná známka of Bluetooth Sig, Inc.

O INDIAN MOTORCYCLE

Indian Motorcycle, dceřiná společnost Polaris Industries Inc. (NYSE: PII), která je jejím 100% vlastníkem, je prvním americkým výrobcem motocyklů. Společnost byla založena v roce 1901 a záhy si získala srdce motocyklistů po celém světě. Stejně tak je společnost vnímána jako jedna z nejpopulárnějších a nejznámějších amerických značek díky nesrovnatelné závodní dominanci, technické vyspělosti a bezpočtu inovací a průmyslových prvenství. Dnes toto dědictví a vášeň pro motocykly znovu vzkvétá pod novým vlastníkem. Další informace naleznete na www.indianmotorcycle-intl.eu/select-country/

Fotografie ve vysokém rozlišení