Balíme na dovolenou

Prázdniny a dovolené jsou v plném proudu a my sepisujeme seznamy toho, co nezapomenout s sebou a balíme. Kromě oblečení tvoří čím dál větší část našich zavazadel elektronika, od holicího strojku přes fotoaparát až k projektoru. Připravili jsme pro vás pár několik tipů, na co z elektronického světa nezapomenout.

Port_Z930_Prod_Full_Apr12_01 Port_Z930_Prod_Full_Apr12_03 Touch_Lux_black_hands_ENTouch_Lux_black_EN AT300_1 AT300SE_Full_Product_2.

Ideálním elektronickým společníkem na cesty je vhodný tablet, příkladem takového přístroje může být Toshiba AT300 SE – tablet se čtyřjádrovým procesorem, který s přehledem zvládne všechny vaše potřeby. Pokud vyjíždíte k moři nebo jinam na dlouhou cestu autem, nejen děti jistě ocení možnost sledovat během cesty pohádky nebo filmy. Za pár korun pořídíte univerzální držák, kterým tablet připevníte na opěrku hlavy předního sedadla. AT300 SE dokáže přehrávat filmy na jedno nabití až podobu 10ti hodin, tedy celou cestu do Chorvatska. Na dovolené vám pak filmy nebo nainstalované hry pomohou zkrátit chvíle za špatného počasí nebo dlouhých večerů, kdy budete chtít užívat nerušenou dovolenkovou pohodu. Z kavárny se se stejným přístrojem připojíte prostřednictvím WiFi k internetu a můžete zadarmo zavolat po Skype příbuzným a známým, a to i s využitím obrazu z vestavěné kamery. A pomůže vám i v případě, že budete muset vyřešit pracovní či osobní povinnosti, jako například vyřízení mailů nebo kontrolu či úpravu dokumentů.

Pokud jste vášnivými čtenáři, pak vám pravděpodobně značnou část zavazadel (jak prostorově, tak i hmotnostně) zaberou právě knihy. Nejen na pláži, ale nakonec i doma či v dopravních prostředcích užijete čtečku elektronických knih. Nová čtečka PocketBook Touch Lux pojme najednou tisíce knih v elektronické podobě, jako jedna z mála čteček si poradí se všemi jejich formáty, nabízí velmi pohodlné dotykové ovládání a při večerním čtení také nasvícení displeje. Čtečka jako taková má tu výhodu, že se můžete oddávat čtení bez nepříjemných odlesků i na přímém slunci a její displej nebliká, takže je šetrný pro oči i při dlouhodobém čtení.

Pokud vám tablet nestačí a jste zastánci plnohodnotného notebooku, na cestách jistě oceníte nejlehčí Ultrabook na trhu – Toshiba Portégé Z930. Váží podle konfigurace od 1,12 kg a jeho tloušťka je pouhých 15,9 mm. Přitom všem nabízí vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii až 8 hodin, podsvícenou klávesnici a odolnost i proti pádu nebo polití tekutinou. Přímo na dovolené do něj můžete zálohovat své fotografické úlovky a v případě nouze vyřídit plnohodnotně pracovní záležitosti.