ADATA uvede na trh karty SD Express do druhého čtvrtletí 2021

Paměťové karty standardu SD7.0 dosahují výrazného zrychlení čtení a zápisu při zachování kompatibility se staršími standardy

Společnost ADATA Technology (tchajwanská burza: 3260.TWO) plánuje uvést do druhého čtvrtletí 2021 na trh novou generaci karet SD Express.

Fotografové a kameramani potřebují neustále větší kapacitu a vyšší rychlost paměťových médií, protože rostou nároky na kvalitu a množství obsahu, který vytvářejí. Proto sdružení SD Association (SDA) vydalo standard SD7.0, který do SD karet přináší rozhraní PCIe a NVMe, což výrazně zrychlí čtení i zápis. Tyto nové SD karty budou známy pod názvem SD Express. Společnost ADATA uvede novou paměťovou kartu SD Express na trh do druhého čtvrtletí 2021.

300% zrychlení díky PCIe a NVMe
V minulosti byla ovšem rychlost SD karty omezena rozhraním UHS-II s maximální rychlostí sběrnice 312 MB/s, což daleko zaostává za SSD disky a omezuje jejich použitelnost pro některé úkoly. Aby bylo možné využít úplný potenciál SD karet, vydalo SDA specifikaci SD7.0, která mimo jiných vylepšení zahrnuje použití dalších pinů, aby bylo možné využít rozhraní PCIe a NVMe a přináší rychlosti až 1000 MB/s. Díky tomu se SD Express karty dostanou na úroveň externích SSD. Využití PCIe Gen3x1 zajistí rychlost čtení/zápisu až 825/410 MB/s.

ADATA uvede nové karty SD Express do druhého čtvrtletí 2021
Protože současní autoři široce využívají SD karty, bude pro většinu z nich přechod na karty SD Express bezproblémový. Nejenže jsou karty SD Express stejně velké jako starší SD karty, ale jsou také zpětně kompatibilní s UHS-I, aby je bylo možné nadále používat ve fotoaparátech a dalších zařízeních. Nicméně díky doplnění SD7.0 nyní uživatelé mohou kopírovat svůj obsah ve vysokém rozlišení do PC mnohem rychleji, takže získávají životaschopnou alternativu k objemnějším externím SSD diskům.

ADATA plánuje uvést novou kartu SD Express na trh do druhého čtvrtletí 2021.