ADATA představuje ultimátní 3D QLC NAND SSD disk SU630

ADATA Technology, přední výrobce výkonných paměťových modulů DRAM a mobilního příslušenství, dnes uvedl 2.5” SSD disk SATA SU630, který potvrzuje expanzi firmy ADATA do oblasti 3D QLC NAND flash disků. Díky novým generacím technologií QLC (Quad-Level Cell) 3D NAND Flash nabízí SU630 špičkový výkon a perfektní spolehlivost za dobrou cenu. Stává se tak cenově dostupnou alternativou pro klasické pevné disky.

Dostupnost a ceny v ČR
SU630 bude v ČR dostupný v prosinci 2019 za doporučené koncové ceny:
240GB – 949 Kč
480GB – 1699 Kč
960GB – 3299 Kč

Výkon a spolehlivost za rozumnou cenu

SU630 nabízí excelentní výkon, aniž by zájemce odradil vyšší cenou, jak je u jiných SSD disků zvykem. Klasické pevné disky se teď budou muset hodně snažit, když přišly o svou cenovou výhodu! SU630 bude k dispozici v kapacitě 240 GB, 480 GB a 960 GB. Vysoký výkon a špičkovou spolehlivost zajistí technologie 3D QLC NAND Flash a třívrstvé TLC. Další zvýšení výkonu má na svědomí SLC Caching, takže SU630 dokáže pohodlně přenášet soubory díky rychlostem až 520 MB/s pro čtení a 450 MB/s pro zápis.[i]Data budou na disku dobře chráněna zejména díky odolnosti proti nárazům až do 1 500 G/0.5 ms. V blížící se zimě se může hodit i schopnost odolat rychlým teplotním změnám v rozsahu 0°C ~ 70°C. Oproti klasickým pevným diskům je SSD samozřejmě výrazně energeticky úspornější.

 

Oprava chyb pomocí LDPC, aplikace SSD Toolbox a Migration Utility

Díky podpoře opravného kódu LDPC (Low-Density Parity-Check) umí SU630 detekovat a opravit chyby v datech, což prodlouží životnost disku. Kromě toho získá každý majitel SU630 možnost stáhnout si bezplatné aplikace ADATA SSD Toolbox a Migration Utility. SSD Toolbox umí u SU630 zjistit aktuální stav, opotřebení a odhadovanou životnost. Migration Utility pomůže hlavně těm, kteří chtějí přejít z pevného disku na SSD. Snadno a jednoduše přenese data z jednoho disku na druhý, a to včetně operačního systému.

[i]Skutečný výkon se může lišit podle capacity SSD disku, hardwarovém a softwarovém vybavení počítače a dalších faktorů.