XPG získalo tři ocenění Red Dot Design Awards 2023

Mezi letošními vítězi se nachází neuvěřitelně rychlé SSD PCIe Gen5, výkonná paměť DDR5 a počítačová skříň

Herní značka XPG, dodavatel systémů, komponent a periferií pro hráče, profesionály v oblasti Esports a technické nadšence, oznamuje zisk tří ocenění Red Dot Design Awards 2023 v kategorii Produktový design. Mezi oceněné produkty patří jednotka SSD XPG PCIe Gen5, řada pamětí XPG LANCER DDR5 a počítačová skříň VALOR AIR MERA EDITION.

XPG PCIe Gen5 SSD

SSD disk XPG PCIe Gen5 podporuje nejnovější vysokorychlostní sběrnici Intel PCIe 5.0, která umožňuje sekvenční čtení a zápis rychlostí až 12 000 MB/s. Aby bylo dosaženo rovnováhy mezi účinným odvodem tepla a objemem produktu, zavádí SSD XPG PCIe Gen5 jako první svého druhu při výrobě chladiče proces krystalizace uhlíkového povrchu. Vestavěný mikroventilátor a konvekční konstrukce chladiče účinně a rychle odvádí velké množství tepelné energie. Podle údajů z reálných testů dokáže tato kombinace snížit teplotu řadiče SSD přibližně o 26 %. Kromě toho lze relativně tenký SSD disk XPG PCIe Gen5 instalovat do rozšiřujícího slotu M.2 v herní konzoli PlayStation 5. V zájmu globální ochrany životního prostředí využívá technika povrchové úpravy SSD XPG PCIe Gen5 nový výrobní proces NIL (Nano Imprinting Lithography). Tím se eliminuje řada energeticky náročných postupů a nevzniká velké množství odpadní vody, což je udržitelné pro životní prostředí.

Řada pamětí XPG LANCER DDR5

Paměťové moduly řady XPG LANCER DDR5 jsou vybaveny vysoce kvalitními integrovanými obvody a deskami plošných spojů, které zajišťují nekompromisní výkon a spolehlivé přetaktování a jsou ideální pro náročné hráče a overclockery. Paměti LANCER DDR5 jsou schopny poskytovat výkon až 7 200 MT/s a dodávají se s RGB osvětlením nebo bez něj. LANCER je také k dispozici ve dvou barevných variantách chladiče, černé Midnight Black a bílé Snow White. Design se vyznačuje detaily geometrických linií, hliníkovým chladičem v karbonově černé barvě a stříbrnou intarzií. Jeho horní okraj zdobí světelný proužek, který se rozšiřuje do výrazného trojúhelníkového ohniska. Chladič byl při návrhu přepracován tak, aby odpovídal celkové estetice XPG a výroba byla šetrnější k životnímu prostředí. Jako jedna z nejvyhledávanějších produktových řad XPG rozšiřuje LANCER celkový styl značky a vytváří ucelený vzhled celé rodiny produktů.

XPG VALOR AIR MERA EDITION

Tato speciální edice počítačové skříně XPG VALOR AIR je inspirována ambasadorkou značky XPG, Merou. Dvoubarevný kontrast skříně nabízí výrazné vizuální odlišení mezi Meřinou charakteristickou červenou a černou barvou, které symbolizují jak její mládí a impulzivitu, tak i vyváženost a styl. Kompaktní tvar VALOR AIR zůstává díky dynamické mechanické konstrukci neuvěřitelně efektivní z hlediska tepelného výkonu. Kompaktní rozměry šasi navíc neohrožují ani vysokou úroveň hardwarové kompatibility, ani výběr a instalaci grafických karet. Do skříně XPG VALOR AIR lze instalovat grafické karty o délce až 305 mm, pokud jsou v kombinaci s ventilátory skříně směřujícími dopředu.

Ocenění Red Dot

Red Dot Design Award je jedním z nejprestižnějších a nejoceňovanějších ocenění kvality a dokonalého designu na světě. Cena se uděluje již od roku 1955 a hodnotí nejlepší návrhy výrobků od výrobců a designérů z celého světa. Kromě produktového designu pořádá Red Dot také soutěže v oblasti komunikačního designu a designových konceptů, přičemž všechny přihlášené práce posuzuje mezinárodní výbor složený z členů odborné poroty.