Xiaomi zahajuje spolupráci s českým designérem Františkem Jungvirtem

Chytrá domácnost s osobitým designem

Společnost Xiaomi s potěšením oznamuje zahájení spolupráce s mladým českým designérem a sklářským výtvarníkem Františkem Jungvirtem. Xiaomi patří k lídrům na poli rozvoje a přístupnosti chytré domácnosti a dobře si uvědomuje, že pro pohodlný a útulný domov musí špičková technologie jít ruku v ruce s krásným designem. I proto se spojila s talentovaným výtvarníkem Františkem Jungvirtem, který je jejím dlouholetým fanouškem.

Spojení technologie a umění

V pražské vile Époque, která představuje vrchol architektonického designu, byly v rámci spolupráce prostřednictvím objektivu fotografky Anny Pleslové představeny možnosti, jak moderní technologie Xiaomi a nadčasový design váz Františka Jungvirta mohou přinést budoucnost chytré domácnosti již dnes.

Ať už se jedná o chytré pomocníky v kuchyni, jako je mixér Xiaomi Smart Blender, horkovzdušná fritéza Xiaomi Smart Air Fryer 6,5L či multifunkční rýžovar Smart Multifunctional Rice Cooke, díky kterým se vaření promění v oázu odpočinku doplněnou o Jungvirtovy vázy Bloom či stolní sklo z jeho kolekce Shadows. V koupelně pak nalezneme chytré a šetrné výrobky jako je elektrický kartáček Xiaomi Electric Toothbrush T700 či vysoušeč vlasů Xiaomi Water Ionic Hair Dryer H500, které krásně doplňují vlnité vázičky TOY, jež slouží rovněž jako difuzér. Chytrá technologie Xiaomi i jedinečný design Františka Jungvirta snadno zapadnou do každé místnosti.

František Jungvirt od začátku své kariéry klade důraz na precizní provedení a pečlivost v každém detailu, což je hodnotou sdílenou i společností Xiaomi. Jeho univerzální designové doplňky jsou vhodné do každého typu interiéru, stejně jako chytré technologie od Xiaomi.

„Značku Xiaomi sleduji již několik let a líbí se mi design jejich produktů a přístup, s jakým přinášejí technologické novinky. S radostí jsem tak přijal nabídku ke spolupráci. Naše spojení vnímám také jako podporu lokálního designu a mladých tvůrců ve světě. Xiaomi je značka s celosvětovým dosahem, a i proto si spolupráce a její důvěry velmi cením. Těším se, co vše společně vymyslíme,“ říká František Jungvirt.

Více než chytré telefony

Společnost Xiaomi za své produkty obdržela již několik designových ocenění Red Dot a nabízí komplexní škálu výrobků pro chytrou domácnost. Vlajková loď mezi mobilními telefony, Xiaomi 14 Ultra, umožňuje ovládání většiny produktů, od kuchyňských spotřebičů po robotické vysavače a chytré osvětlení. Xiaomi neustále rozšiřuje své portfolio o nové inovativní produkty.

„Xiaomi nejsou jen chytré telefony, poskytujeme celé portfolio výrobků pro chytrou domácnost, které se hodí do každého interiéru. Víme, že pro pohodlnou domácnost jsou potřeba nejen chytré technologie, ale i krásné doplňky. A přesně takové tvoří František Jungvirt. V Xiaomi si uvědomujeme, jak důležitá je podpora lokální výroby a mladých talentů, proto jsme rádi, že můžeme tohoto nadějného designéra podpořit,“ uvádí Jan Kužník, PR manažer společnosti Xiaomi.