Xiaomi představí designéry témat uživatelského rozhraní MIUI prostřednictvím mezinárodní soutěže

Společnost Xiaomi v pátek 28. července oficiálně zahájila mezinárodní soutěž ve tvorbě témat uživatelského rozhraní MIUI, Xiaomi International Theme Competition 2023.

Mezinárodní oddělení internetového obchodu (IIB) společnosti Xiaomi pořádá tuto akci již druhým rokem. Cílem soutěže s heslem “Global Expressions, Local Inspirations” je přilákat více designérů ze zemí, kde společnost Xiaomi působí, a vytvořit více témat zahrnujících lokální návrhy a motivy pro uživatele Xiaomi po celém světě.

„Lokalizace byla vždy jednou z našich hlavních zásad během naší globální expanze. V oddělení IIB věříme, že nejlepším přístupem k poskytování špičkových internetových služeb našim uživatelům je přiblížit se jim, porozumět jim a skutečně se s nimi spojit. Mezinárodní soutěž International Theme Competition je klíčovou kampaní pro mezinárodní internetový obchod společnosti Xiaomi, která vyjadřuje náš závazek vytvářet příjemné a uživatelsky přívětivé rozhraní MIUI pro každého,“ říká Chan Liu, generální ředitel mezinárodního oddělení internetového obchodu společnosti Xiaomi.

„Designéry považujeme za nejcennější partnery při tvorbě tematického obsahu. Právě díky jejich příspěvkům je naše aplikace Témata jednou z nejoblíbenějších aplikací MIUI pro miliony uživatelů. Vyzýváme více designérů a fanoušků Xiaomi, aby se této soutěže zúčastnili. Je to snadnější než kdykoliv předtím, jelikož tým usnadnil proces navrhování zavedením nových a snadno použitelných nástrojů. Nezáleží na tom, odkud pocházíte, jakým jazykem mluvíte, jakou práci děláte nebo zda máte profesionální zkušenosti s designem. S vášní a kreativitou máte šanci stát se hvězdou v oblasti designu motivů uživatelského rozhraní,“ říká Charlie Cheng, vedoucí divize Core Applications v mezinárodním oddělení internetového obchodu společnosti Xiaomi.

Spolu s oznámením soutěže zveřejnila společnost Xiaomi také sérii videí, která upozorňují na talent designérů stojících za populární aplikací Témata. Tato videa jsou příběhy o spolupráci, která je pro komunitu Xiaomi stěžejní.

Každé ze čtyř krátkých videí vypráví příběh jednoho designéra témat Xiaomi. Manolo z Itálie je freelancer, který vytvořil jedno černobílé téma, které si stáhlo více než 20 milionů uživatelů. Matiba, kolumbijská umělkyně, se chopila své tradiční kultury a ve spolupráci se společností Xiaomi vytvořila barevné tapety pro smartphony inspirované karnevalem v Barranquille. Piyush začínal jako běžný fanoušek Xiaomi, který ve volném čase vytvářel úžasné motivy, a nyní svou vášeň proměnil v kariéru v indické pobočce Xiaomi. Lu Zhiru, která pracuje u jednoho z firemních partnerů společnosti Xiaomi, se podělila o své zkušenosti ze spolupráce s týmem Xiaomi Themes za posledních deset let.

Společnost Xiaomi je dobře známá jak pro své vynikající smartphony, tak pro svou schopnost umožnit uživatelům přizpůsobit si svá zařízení. Hlavní roli zde hraje aplikace Témata. Tisíce nových motivů denně navrhují a nahrávají jak profesionální tvůrci, tak vášniví fanoušci Xiaomi. Jediným klepnutím mohou uživatelé MIUI vyjádřit sami sebe a přizpůsobit si své smartphony Xiaomi pomocí krásných tapet, přizpůsobených ikon a dalších prvků.

Od 28. července do 1. listopadu může každý, kdo má zájem zúčastnit se mezinárodní soutěže ve tvorbě témat pro rok 2023, zaslat svou práci zde: https://zhuti.designer.intl.xiaomi.com/theme-competition-2023-outer/home

Odborné hodnocení a hlasování začne od 1. listopadu do 28. prosince, poté budou vyhlášeny vítězné návrhy a předány ceny. Všechny soutěžní motivy si mohou uživatelé stáhnout. Vítěz první ceny soutěže získá odměnu ve výši 13 000 USD. Další informace naleznete na stránce Xiaomi Community https://c.mi.com/global/.

Podívejte se na videa s příběhy designérů:

Manolo: https://youtu.be/8zYIuQQDwac

Matiba: https://www.youtube.com/watch?v=yh7C5peHVKk&t=3s

Piyush: https://youtu.be/AHSg6RqMSpQ

Lu Zhiru: https://www.youtube.com/watch?v=WLaR5IYYNQ8