Toshiba zjednodušuje propojení notebooků s přídavnými zařízeními – uvádí univerzální USB 3.0 dokovací stanici dynadock™ U3.0

Zákazníci mohou nyní připojit svůj notebook s Windows® ke všem počítačovým periferiím pomocí jediného kabelu.

Tisková zpráva ke stažení
Tlačová správa ke stažení

Praha, Česká republika, 3. dubna 2012 – Po úspěšném uvedení na veletrhu CES byla dnes v Evropě představena nejnovější verze populární série Toshiba dynadock™ s rozhraním USB 3.0. Jako jeden z prvních dokovacích řešení svého druhu nabízí Toshiba dynadock™ U3.0 celkem čtyři USB 3.0 porty, které doplňují další dva konektory USB 2.0, HDMI®, 5.1 audio, Ethernet a DVI-I porty. Dynadock™ U3.0 nabízí snadné připojení vašeho notebooku ke všem typům počítačových periferií, jako je monitor, myš, klávesnice, audio systém, tiskárna nebo externí pevný disk – to vše pouhým připojením jednoho kabelu. Díky svému kompaktnímu a elegantnímu designu pasuje Toshiba dynadock™ U3.0 k libovolnému zařízení a zároveň tak poskytuje organizované, úhledné, flexibilní a ergonomické pracoviště. Dynadock™ U3.0 bude k dispozici na evropském trhu ve druhém čtvrtletí roku 2012.

Široká škála možností připojení
Toshiba dynadock™ U3.0 zaujme nejen porty USB 3.0, ale jako jeden z prvních svého druhu nabízí také pro přenos digitálních dat HDMI® rozhraní. Podporuje rozlišení až 2048 x 1152, a to na dvou HD displejích, což v kombinaci s audio portem 5.1 poskytuje nejlepší video možnosti s kvalitním a působivým prostorovým zvukem.

Všechny tyto vlastnosti umožňují využít v kombinaci se stanicí dynadock™ U3.0 všechny možnosti nejnovější generace notebooků. Zajištěna je i kompatibilita se zařízeními USB 2.0. Díky integrované technologii Toshiba USB Sleep-and-Charge může dynadock™ U3.0 sloužit i jako praktická nabíjecí stanice pro mobilní zařízení.

Ideální volba pro firemní i soukromé účely
Hned po připojení jediného kabelu umožňuje dynadock™ U3.0 okamžitou součinnost se všemi připojenými zařízeními. Díky podpoře více monitorů může uživatel plně využít možností zpracování více úloh a zobrazit několik dokumentů na několika displejích najednou, nebo může jeden z monitorů vyhradit pro sledování videa. Doma může dynadock™ U3.0 sloužit jako centrální dokovací stanice pro všechny notebooky se snadným připojením k systému domácí zábavy, zahrnující například HD televizi a zvukový systém 5.1, což umožňuje působivý multimediální zážitek.

Dvě barevné varianty zdůrazňují úhledný design
Nový Toshiba dynadock™ U3.0 je k dispozici buď v lesklé černé nebo v ocelově šedé povrchové úpravě.

Všechny ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.
Přesné specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Toshiba je světovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií, výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnujících informační a komunikační systémy, digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 490 společností s 203 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 77 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co.jp/index.htm.

S vedením v Neuss v Německu je Toshiba Europe GmbH vlastněnou pobočkou společnosti Toshiba v Tokiu.

Pro více tiskových materiálů a informací a příslušenství navštivte tiskové oddělení Toshiby: www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz