Toshiba uvádí novou generaci svých firemních notebooků série R

Nová řada R900 nabízí firemním uživatelům tenký, lehký a odolný notebook s nejnovějšími procesory Intel®

     

Tisková zpráva CZ
Tlačová správa SK 

Praha, Česká republika, 13. července 2012 Toshiba dnes představila řadu R900, která zahrnuje moderní štíhlé a lehké notebooky určené pro profesionální použití. Série R900 nabízí různé velikosti obrazovky, což umožní uživatelům vybrat si přístroj, který nejlépe vyhovuje jejich individuálním potřebám. Těm, kdo hodně cestující, poslouží nejlépe tenké a lehké provedení Portégé R930 s displejem o úhlopříčce 33,8 cm (13,3”). Notebooky Tecra R940 s obrazovkou 35,6 cm (14,0”) nebo Tecra R950 s 39,6 cm (15,6”) jsou určeny pro uživatele, kteří hledají univerzální řešení pro cestování s větší obrazovkou. Uživatelé notebooků R900 ocení výkon, praktičnost a lehkou konstrukci. Nová řada byla navržena jako nástupce série R800, která získala ocenění ‘red dot’ design award1. R900 pokračuje ve stejném duchu. Notebooky budou v Evropě k dispozici ve třetím čtvrtletí roku 2012.

Portégé R930 s hmotností pouhých 1,5 kg je ideálním řešením pro cestovatele. Díky použitému systému vzduchového chlazení může R930 využít možnosti 3. generace procesorů Intel® Core™ s plným napájením. Notebooky tak mají dostatečný výkon k provozu všech náročných podnikových aplikací. Inovativní notebook Toshiba R930 obsahuje také řadu užitečných funkcí pro mobilní obchodní využití. K nim patří například design odolný proti nárazům (hořčíkové šasi s velmi pružnou strukturou) a klávesnice odolná proti polití. Navzdory tenkému elegantnímu designu obsahuje všechny náležitosti pro snadné připojení, kompletní sadu základních portů, dokovací konektor a volitelně mobilní širokopásmové připojení. Kromě toho obsahuje Portégé R930 vestavěnou optickou mechaniku a vysokokapacitní baterii, která umožňuje používat bez nabití notebook až 9 hodin3.

Řada R900: testována na výdrž a sofistikované možnostiTecra R940 a R950: skvělá volba pro kancelářské využit
Tecra R940 s displejem o úhlopříčce 35,6 cm (14,0”) a Tecra R950 (39,6 cm, 15,6”) nabízí profesionálním uživatelům vyváženou kombinaci produktivity, využitelnosti a mobility. Oba modely nabízejí řadu připojení a disponují všemi důležitými porty a rozhraními, včetně USB 3.0, rozhraní DisplayPort a Gigabit ethernetu. Port pro připojení dokovací stanice umožňuje snadné připojení k množství dalších externích zařízení. K tomu Toshiba přidává ještě dlouhou životnost baterie, antireflexní obrazovku, klávesnici plné velikosti a velký touchpad s podporou vícedotykového ovládání. Notebooky R940 a R950 se výborně hodí pro občasné cestování. V kombinaci s pevným a odolným krytem s vysokou tuhostí poskytují tyto stylové a odolné notebooky vyváženost robustnosti, spolehlivosti a hmotnosti.

Trvanlivost, spolehlivost, bezpečnost dat a snadnou správu kladou firemní zákazníci na první místo. Výdrž a spolehlivost řady R900 prověřil nezávislý německý zkušební ústav TÜV Rheinland® testem “Highly Accelerated Life Tests (HALT)1”. IT oddělení firem ocení pokročilé řídicí funkce notebooků pro potřeby centrálně spravované infrastruktury a pohodlné vzdálené správy. Firemní bezpečnostní politiku podtrhuje vysoká úroveň zabezpečení aplikací, včetně automatického šifrování dat, funkce Intel® AMT, která chrání data proti krádeži v kombinaci s TPM a přihlášením pomocí čtečky otisků prstů.

Série R900: pokročilé možnosti připojení pro profesionály
Přístup k sítím, propojení periferií a synchronizace s chytrými telefony hrají v pracovním životě stále důležitější roli. Notebooky řady R900 jsou vybaveny širokou paletou rozhraní a portů pro velmi rychlé přenosy dat, včetně USB 3.0, Bluetooth® 4.0, vysokorychlostní technologie bezdrátové sítě, volitelného mobilního širokopásmového připojení a gigabitové LAN. Dokovací port pro vysokorychlostní Port Replicator II navíc umožňuje jedním krokem snadno připojit mnoho periferií, jako jsou například displeje nebo pevné disky pro zálohování.

R900: úspora energie
Řada R900 je vybavena softwarem Toshiba Eco Utility, který uživatelům pomáhá snadno řídit spotřebu energie jejich notebooku. Všechny modely řady R900 mají certifikaci Energy Star ® 5.0.

(1) Pro více informací prosím navštivte:   http://eu.press.toshiba.eu/en/articles/pressgeneric/red_dot_award_2012_02May

(2) HALT (Highly Accelerated Life Test) je rozšířená kombinace zátěžových testů, které se zaměřují mimo jiné i na odolnost proti otřesům a opakované vibrace, tlakové zkoušky pro displeje nebo výkyvy teplot.

(3) Založeno na testech Mobile Mark 2007.

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Přesné specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a komponenty, energetické systémy včetně jaderných, průmyslové a sociální systémy infrastruktury a domácí spotřebiče.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 490 firem s 203 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,3 bilionů jenů (77 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese www.toshiba.co.jp/index.htm.

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německuje pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.

Další tiskové materiály a informace
Další tiskové materiály a produktové obrázky jsou uvedeny v tiskovém salonu Toshiba Press Lounge na stránkách www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:

Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz