Toshiba představuje druhou generaci brilantních Ultra HD (UHD) televizorů

Nová série L9 s extrémně vysokým UHD rozlišením přichází ve třech působivých úhlopříčkách obrazovky – největší z nich má 213 cm (84″)

65L9 series_lifestyle 3d Rendering Loft mit Sonnenstrahlen 84L9300_front_screen 84L9363_front_screen 84L9363_right 84L9363_front

Společnost Toshiba je průkopníkem ve výrobě televizorů s extrémně vysokým Quad Full HD rozlišením, které je díky tomu k dispozici spotřebitelům po celém světě. Toshiba Europe GmbH s hrdostí ohlašuje uvedení řady televizorů L9 – jde o Ultra HD (3 840 × 2 160 pixelů) 3D Smart LED televizory ve třech působivých úhlopříčkách obrazovky: 213 cm (84″), 165 cm (65″) a 146 cm (58″). Po uvedení menších úhlopříček bezbrýlových 3D UHD televizorů v roce 2010 v Japonsku přišel v roce 2012 model ZL2 s úhlopříčkou 140 cm (55″) také na ostatní trhy. Nová řada UHD televizorů Toshiba je druhou generací těchto brilantních obrazovek.

Poháněna silným procesorem Toshiba CEVOTM 4K, přináší nová řada L9 nejvyšší zážitek pro filmy, televizní pořady, hry, statické snímky i počítačové aplikace. Prodej této nové generace televizorů začne v Evropě ve třetím čtvrtletí roku 2013.

Velké obrazovky si zaslouží to nejlepší rozlišení

„Jsme rádi, že jsme svědky toho, jak na mnoho spotřebitelů hluboce zapůsobila kvalita obrazu televizorů s UHD rozlišením,” řekl Matt McDowell, marketingový ředitel divize digitálních produktů a služeb společnosti Toshiba Europe GmbH. „Zdá se, že toto ocenění jde ruku v ruce s rostoucí poptávkou po velkých úhlopříčkách obrazovek. A velké obrazovky si zkrátka zaslouží nejvyšší rozlišení, které je dnes k dispozici. S více než osmi miliony pixely na UHD displeji mohou diváci ve srovnání se standardními HD televizory sedět blíže u obrazovky, aniž by byli schopni rozlišit jednotlivé body. Kromě toho, že poskytnou ultra hladký a brilantně ostrý obraz, přináší tyto displeje také skutečný zážitek z prohlížení obsahu na rozměrných televizních obrazovkách ve středně velkých obývacích pokojích.”

UHD modely řady L9 jsou nabízeny v novém korporátním designu televizorů Toshiba a ještě lépe tak zapadnou do moderních domácích interiérů. Tento design je charakterizován jednoduchým, ale důmyslným návrhem prvků, jako jsou jemně zakřivené hrany a kulatý zářící indikátor pohotovostního režimu.

Více nativního UHD obsahu

„Globální elektronický průmysl přijal UHD jako standard pro novou generaci televizních panelů. Proto je pro velké obrazovky již dnes dostupné velké množství nativního UHD obsahu. I herní vývojáři zkoumají UHD televizory jako prostředek pro výrazné zlepšení grafické kvality při hraní jejich her. A s rostoucím počtem hollywoodských trháků buď natočených nebo naskenovaných v UHD by mohl být i další obsah převeden do UHD kvality pro vydání na Blu-ray™ discích. Sledováním filmů v tomto vysokém rozlišení na UHD televizorech řady Toshiba L9 můžete zažít se svými nejbližšími doma stejný zážitek jako v kině,” řekl Matt McDowell. „Jsou i jiné významné události směřující k UHD. Několik hlavních televizních kanálů již vyhodnocuje možnosti UHD vysílání. Roste také dostupnost UHD kamer pro běžné spotřebitele. UHD televizor je ale už teď ideální volbou pro zobrazení fotografií s jasně viditelnými i nejjemnějšími detaily.”

Poháněny procesorem Toshiba CEVOTM 4K

Televizory Toshiba řady L9 mohou kvalitně přehrávat i obsah, který původně nebyl vytvořen v UHD rozlišení. Díky inteligentní konverzi a zpracování multivláknovým procesorem Toshiba CEVOTM 4K se HD obrázky automaticky zobrazí ve velmi vysoké kvalitě blížící se UHD. Navíc vysokorychlostní technologie zpracování obrazu 800 AMR (Active Motion & Resolution) poskytuje živý obraz a mimořádnou plynulost v rychlých scénách. Tím se výrazně snižuje efekt rozmazání, který bývá jinak často k vidění u některých sportů a akčních filmů. Dalším aspektem přispívajícím k tomu, že se budete cítit jako v kině, je fakt, že všechny modely řady L9 jsou připraveny pro zobrazení Full HD 3D obrazu. Obří 84″ a 65″ modely přijdou s pasivní 3D technologií, jakou znáte z kin, zatímco 58″ model bude mít zabudovánu aktivní 3D technologii. Nástroj pro konverzi obrazu z 2D na 3D dodá i díky možnosti nastavení nový hluboký rozměr také vaší stávající filmové sbírce ve 2D na DVD či Blu-ray™ discích.

Služby Toshiba Cloud TV

Řada televizorů L9 přináší pro posílení televizního zážitku také funkci Toshiba Cloud TV – zcela nový přístup k televizní zábavě. Podstatou Toshiba Cloud TV je personalizace – poskytuje doporučení obsahu nebo sdílení na souvisejících sociálních sítích přizpůsobené různým uživatelům. Výkonný vyhledávací nástroj zkoumá vaše oblíbené žánry a doporučuje seriály, pořady, filmy, sportovní programy a další obsah, který je uveden v elektronickém programovém průvodci (EPG), v nabídce služeb Video-on-Demand (video na vyžádání), nebo uložen na jiných zařízeních v domácí síti. Kromě toho nabízí prémiové televizní aplikace a praktické nástroje, jako je webový prohlížeč a aktuální informace o počasí. Toshiba Cloud TV také umožňuje uživatelům snadné sdílení obsahu z jejich mobilních zařízení. Portál nabízí několik televizních sociálních služeb – od rodinného kalendáře (Family Calendar) a odesílání osobních zpráv (Personal Messaging), až po živé tweety, které se dynamicky aktualizují ihned poté, co je program nebo kanál změněn. Design rozhraní Toshiba Cloud TV je stejně jednoduchý a elegantní jako celé nové portfolio televizních setů od Toshiby. Uživatelé si tak mohou intuitivně najít svou vlastní cestu mezi nabízenými službami.