Toshiba představuje nové chytré televizory Full HD RL933

Tenký design se snoubí se snadným přístupem do světa on-line obsahu a služeb Toshiba.

Tisková zpráva ke stažení
Tlačová správa ke stažení

Praha, Česká republika, 22. března 2012 Toshiba Europe GmbH dnes rozšiřuje svou řadu chytrých televizorů uvedením nové generace řady RL. Toshiba RL933 poskytují plné Full HD rozlišení 1920 x 1080p a snadný přístup k široké paletě multimediálního obsahu přes internet. Štíhlé lesklé černé provedení přispívá k elegantnímu vzhledu všech velikostí RL933 – 58 cm (23″), 80cm (32″) a 102 cm (40″). Technologie LED podsvícení umožnila dosáhnout u série RL933 velmi tenkého designu ve spojení s energetickou úsporností. K dispozici jsou tři HDMI porty a možnost připojení USB zařízení, vestavěn je duální tuner (DVB-T a DVB-C). Přístroje Toshiba RL933 budou v Evropě k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2012.

Vstupte do internetového televizního světa
“Toshiba vyvinula komplexní řadu inteligentních televizorů,” říká Andy Bass, viceprezident pro prodej a marketing společnosti Toshiba Europe GmbH. “Vycházíme vstříc stále většímu množství diváků, kteří chtějí získat prostřednictvím svých televizorů přístup k obrovskému množství internetového obsahu. Atraktivní ceny navíc poskytují uživatelům skvělou možnost vstoupit právě teď do světa chytrých televizorů. Modely RL933 nabízí maximální možnou Full HD kvalitu obrazu a snadný přístup k obsahu našeho on-line portálu Toshiba Places “.

Pokročilé technologie pro ještě vyšší kvalitu HD
Kvalitu a ostrost pohyblivého obrazu televizí Toshiba RL933 umocňuje rozlišení Full HD ve spojení s použitou technologií 100 Active Motion & Resolution (AMR). Ta zajišťuje ostrost a plynulost rychlých scén tak, aby divákům neunikl žádný detail při sledování sportu nebo akčních filmů. Funkce AutoView neustále kontroluje a upravuje optimální nastavení displeje v závislosti na světelných podmínkách okolí televizoru.

On-line funkce rozšiřují zážitky
Uživatelé RL933 se mohou snadno připojit k internetu pomocí připojení síťového kabelu LAN nebo s využitím Toshiba Wi-Fi ® USB adaptéru (prodává se samostatně) a seznámit se „Toshiba Places“ – online portálem společnosti Toshiba, který nabízí přístup do světa obsahu prostřednictvím specializovaných aplikací (liší se v závislosti na zemi). K dispozici jsou například služby „video na vyžádání“ Acetrax™, Maxdome™ nebo Viewster, miliony videí na YouTube ™ a Dailymotion, hudba s iConcerts a Aupeo!, televizní služby jako BBC iPlayer a Euronews a také samozřejmě oblíbené sociální sítě Facebook™ a Twitter™. Další aplikace přibývají do Toshiba Places každý měsíc zcela automaticky, bez nutnosti provádění jakýchkoli aktualizací. Diváci mohou využít také průvodce MediaGuide od Rovi, který poskytuje podrobné výpisy programů, speciální nabídky a poutavé informace ze zákulisí akcí, filmů a herců.

Více možností připojení pro větší zábavu
USB port umožňuje uživatelům připojit a sledovat na televizní obrazovce nejen filmy a fotografie z malých USB „klíčenek“ nebo externích pevných disků, ale také poslouchat hudbu na nich uloženou přes stereofonní reproduktory televize s certifikací Dolby ® Digital Plus. Integrovaná funkce „USB Video Recording“* nabízí možnost nahrávat na připojený externí pevný disk oblíbený televizní pořad, zatímco si může divák užívat ve vysokém rozlišení všech multimediálních možností ze zařízení, jako jsou například herní konzole nebo Blu-ray™ přehrávače připojené na HDMI porty televize.

Všechny ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

* K dispozici prostřednictvím aktualizace v polovině roku 2012, dostupnost v závislosti na zemi.

O společnosti Toshiba
Toshiba je světovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií, výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnujících informační a komunikační systémy, digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 490 společností s 203 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 77 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co.jp/index.htm.

S vedením v Neuss v Německu je Toshiba Europe GmbH vlastněnou pobočkou společnosti Toshiba v Tokiu.

Pro více tiskových materiálů a informací a příslušenství navštivte tiskové oddělení Toshiby: www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz