Společnosti Xiaomi a Leica Camera oznamují dlouhodobou spolupráci

Společnosti Xiaomi a Leica neustále usilují prostřednictvím inovativních technologických průlomů a estetických snah o zlepšování optického výkonu a fotografického zážitku.

Praha, 23. května 2022 – Xiaomi, přední světová společnost v oblasti spotřební elektroniky a výroby mobilních telefonů, a Leica Camera, jejíž legendární pověst je založena na dlouholeté tradici vynikající kvality, inovativních technologiích a německého řemeslného zpracování, oznamují svou spolupráci v oblasti mobilního zobrazování. První vlajkový smartphone společně vyvinutý oběma společnostmi bude oficiálně uveden na trh v červenci tohoto roku.

Společnost Xiaomi byla založena v roce 2010 a v současnosti je třetím největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Od svého založení se dodnes řídí posláním “neúnavně vytvářet úžasné produkty za poctivé ceny, aby si každý na světě mohl díky inovativním technologiím užívat lepší život”. Její chytré telefony a další produkty se prodávají ve více než 100 zemích a regionech po celém světě. Díky silné oblasti výzkumu a vývoje a neustálým dlouhodobým investicím do technologií se společnost Xiaomi stala významným lídrem v technologických inovacích v oblasti spotřební elektroniky a inteligentní výroby. V oblasti fotografování, poskytuje společnost Xiaomi na základě dlouhodobé technické akumulace v oblasti optiky objektivů, čipů, algoritmů atd. a hlubokého porozumění mobilní fotografii, mimořádné fotografické zážitky včetně portrétů, nočních scén a momentek.

Již více než 100 let vytváří společnost Leica Camera kompaktní fotoaparáty, které si oblíbili průkopníci street fotografie, a prvotřídní optické objektivy. Díky důmyslnému vývoji optiky a impozantnímu řemeslnému zpracování jsou fotoaparáty Leica, rozpoznatelné podle “červené tečky”, německým inženýrstvím v té nejlepší podobě a stále přitahují nové generace uživatelů. Společnost Leica tak k sobě díky svým precizně zpracovaným mistrovským dílům neustále přitahuje známé fotografy i nové talenty z celého světa.

Společnosti Xiaomi i Leica sdílejí stejné představy o mobilní fotografii. Obě neustále usilují o zlepšování optického výkonu a fotografického zážitku prostřednictvím inovativních technologických průlomů a estetických snah.

„Společnost Xiaomi se zaměřuje na vytváření dokonalého uživatelského zážitku a vždy doufala, že prozkoumá možnosti fotografování smartphonem až do krajnosti. Společnosti Xiaomi a Leica se vzájemně shodují ve svých snahách a nápadech a oceňují vzájemné výhody a odvětví. Tato spolupráce bude silným impulsem pro strategii společnosti Xiaomi v oblasti fotografování. Během spolupráce došlo k nebývale hlubokému splynutí inovativních technologií, produktových filozofií a zobrazovacích preferencí obou stran, od optického designu až po vyladění estetických směrů,“ říká Lei Jun, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel Xiaomi Group.

„Je nám ctí, že dnes můžeme oznámit dlouhodobou strategickou spolupráci se společností Xiaomi. Leica i Xiaomi jsou globální prémiové značky a během této bezprecedentní hluboké spolupráce obě strany postupně pracovaly na tom, aby zákazníkům přinesly novou éru mobilní fotografie. Jsme přesvědčeni, že první společně vyvinutý vlajkový smartphone zviditelňuje průkopnický pokrok obou společností. Poskytneme zákazníkům v oblasti mobilní fotografie výjimečnou kvalitu obrazu, klasickou estetiku Leica, neomezenou kreativitu a otevřeme novou éru mobilní fotografie,“ dodává Matthias Harsch, generální ředitel Leica Camera AG.