Společnost ViewSonic investuje do virtuálního světa Metaverse pro vzdělávání

Beta verze virtuálního světa UNIVERSE by ViewSonic bude představena na veletrhu ISTE 2022

Společnost ViewSonic Corporation, přední světový dodavatel vizuálních řešení, představí na veletrhu ISTE Live 22 Conference & Expo v New Orleans v Los Angeles ve dnech 27.-29. června 2022 své nejnovější EdTech řešení, kterým je UNIVERSE by ViewSonic. Beta verze virtuálního světa UNIVERSE by ViewSonic představí pohlcující 3D virtuální prostředí vytvořené pro vzdělávání. Platforma UNIVERSE poskytne interaktivní výukové zážitky, které podporují angažovanost, zlepšují spolupráci a posilují pocit sounáležitosti i v době, kdy třídy nemohou být společně ve stejném fyzickém prostoru.

„Pandemie změnila prostředí vzdělávání a my jsme viděli, jak digitální inovace a technologie pomohly vzdělávací komunitě překonat nepředvídatelné výzvy v tak těžkém období,“ řekl Kevin Chu, ředitel obchodní jednotky UNIVERSE společnosti ViewSonic. „Díky neustálému úsilí společnosti ViewSonic o inovace v oblasti EdTech jsme vytvořili pohlcující digitální výukovou platformu, která je navržena tak, aby vylepšila zážitky z výuky mimo třídu.  Cílem UNIVERSE by ViewSonic je podpořit tvůrčí svobodu ve výuce u pedagogů v rámci online výukových prostředí.“

Virtuální svět UNIVERSE by ViewSonic nabízí pohlcující virtuální výukové prostory, jako jsou učebny či přednáškové sály. Studenti se mohou vyjadřovat a komunikovat se svými vrstevníky prostřednictvím personalizovaných avatarů. Intuitivní ovládání jim umožňuje pohybovat se po digitálním kampusu a komunikovat se spolužáky v bezpečném digitálním prostředí, kde se budou cítit uvolněně a budou moci rozvíjet osobní a smysluplné vazby. Veškerá komunikace může probíhat intuitivně prostřednictvím soukromých a skupinových chatů, emotikonů a věrného prostorového zvuku.

Učitelé mohou využívat komplexní výukové nástroje, jako je sdílení obrazovky, prezentace kamerového přenosu a vytváření kvízů, které nejlépe vyhovují potřebám každé třídy. Studenti mohou mezitím spolupracovat prostřednictvím otevřených diskusí v hlavním výukovém prostoru nebo se rozdělit do různých zasedacích místností pro cílenější diskuse.

Díky účelově vytvořeným funkcím pro řízení třídy mohou učitelé přepínat mezi režimem přednášky a režimem diskuse v závislosti na výukovém scénáři. Kromě toho jsou po každé hodině k dispozici podrobné zprávy o výuce, které poskytují přehled o úrovni zapojení studentů a podporují učitele s poznatky založenými na datech pro zlepšení výsledků výuky v digitálním vzdělávacím prostředí.

První pohled do zákulisí virtuálního světa společnosti ViewSonic naleznete zde.

ViewSonic na veletrhu ISTELive 22

Kde: Stánek #648, Ernest N. Morial Convention Center, New Orleans, LA, USA

Kdy:

  • 10:45 až 17:00, pondělí 27. června
  • 8:30 až 17:00, úterý 28. června
  • 8:30 až 14:30, středa 29. června