Společnost QNAP uvedla svůj nový Thunderbolt 3 NAS TVS-1282T3, který posílí spolupráci mezi uživateli systémů Mac a Windows 

Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes ohlásila svůj nový výkonný Thunderbolt™ 3 NAS – TVS-1282T3 – vybavený vícejádrovými procesory 7. generace Intel® 14nm, čtyřmi porty Thunderbolt 3, výstupem HDMI a vyšší přenosovou rychlostí, než jakou se vyznačovala jeho předchozí generace. TVS-1282T3 poskytuje dokonalou funkcionalitu a obrovský potenciál úložiště je skvělým protějškem počítačů MacBook Pro® s Thunderbolt 3. Prostřednictvím adaptéru rozhraní Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2 je zpětně kompatibilní se zařízeními s Thunderbolt 2. Vysokorychlostní připojení přes Thunderbolt 3 poskytuje výhody pro editaci a sdílení videí, takže TVS-1282T3 je velmi vhodný pro uživatele systémů Mac® a Windows® pro práci s multimédii v rozlišení 4K, ukládání a vysokorychlostní sdílení souborů.

„S velkým nadšením uvádíme na trh průlomový Thunderbolt 3 NAS”, řekl produktový manažer společnosti QNAP David Tsao, a dodal „díky tomu, že čím dál tím více zařízení se systémem Windows je vybaveno rozhraním Thunderbolt 3 a nejnovější Final Cut Pro® X 10.3 dodává podporu protokolu SMB, posiluje TVS-1282T3 sdílení souborů napříč platformami, takže značně zlepšuje týmovou spolupráci a pracovní procesy mezi uživateli systémů Mac a Windows.”

TVS-1282T3 je vybaven čtyřjádrovými procesory 7. generace Intel® Core™ i5 a Core™ i7, aby mohl podávat bezprecedentní výkon. Kromě konektivity rozhraní Thunderbolt 3 může TVS-1282T3 díky kartě sítě 10GbE LAN současně provozovat také služby na síti Ethernet, čímž zajistí exkluzivní trojí řešení Thunderbolt/NAS/iSCSI pro širší škálu aplikací. Porty Thunderbolt™ 3 jsou kompatibilní také s kabely/zařízeními USB Type-C a podporují 10 Gbps USB 3.1 Gen2, čímž umožňují kompatibilitu s novějšími a rychlejšími zařízeními USB pro přenos větších souborů. Inovativní technologie Thunderbolt-to-Ethernet (T2E) od QNAP umožňuje počítačům bez portů Ethernet přístup k prostředkům sítí 10GbE prostřednictvím připojení rozhraní Thunderbolt k TVS-1282T3, čímž zavádí mnohem flexibilnější a nákladově efektivnější způsoby přenosu dat.

TVS-1282T3 je vybaven pokročilým hardware pro vyšší efektivitu, mimo jiné například sloty SATA 6Gbps M.2 SSD, sloty pro SSD 2,5”, oddělené inteligentní chlazení a beznástrojová instalace jednotek pevných disků (HDD). Technologie Qtier™ od QNAP posiluje automatické stupňování oddílů, které pomáhá nepřetržitě optimalizovat efektivitu úložišť na discích M.2 SSD, SSD a SATA na NAS, přičemž tato různá úložná média lze nakonfigurovat jako nezávislé oddíly pro různé aplikace k zajištění dostatečné přenosové kapacity pro všechny aplikace. Díky většímu počtu síťových portů mají aplikace možnost využít vyhrazená síťová rozhraní k naplnění potřeb distribuce síťového provozu.

TVS-1282T3 je vybaven inteligentním operačním systémem QTS 4.3, který poskytuje klíčové prvky nezbytné k vytvoření spolehlivého soukromého prostředí cloud, jako například zálohování/obnovení, sdílení, vzdálený přístup a správu. Pokročilé aplikace jsou mimo jiné například tyto: Řešení pro centralizovanou správu QRM+ pro odhalování, mapování, monitorování a správu kritických síťových výpočetních zařízení (jako například serverů, PC a tenkých klientů) s podporou grafického topologického diagramu; Virtualization Station, která podporuje virtuální počítače založené na systémech Windows, Linux®, UNIX®, a Android™ na NAS; Container Station, která posiluje téměř neomezený vývoj kontejnerových aplikací LXC a Docker® a pro IoT; Qfiling a Qsirch pro bezpracné uspořádání souborů a vyhledávání v nich, čímž poskytuje vysoce efektivní datové úložné centrum.

TVS-1282T3 pojme hrubou úložnou kapacitu až 80 TB (v podobě pevných disků o kapacitě 10 TB) a lze jej rozšířit připojením až šesti rozšiřujících jednotek QNAP s rozhraním Thunderbolt (TX-800P a TX-500P). Kapacitu úložišť lze rozšířit také pomocí VJBOD (Virtual JBOD), který povyšuje nevyužitou úložnou kapacitu jiných QNAP NAS a poskytuje spolehlivé vysokokapacitní úložné řešení pro čím dál větší soubory médií s vysokým rozlišením.

Klíčové specifikace

  • TVS-1282T3-i5-16G: Čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i5-7500 3,4 GHz se 16 GB DDR4 RAM rozšiřitelné na 64 GB
  • TVS-1282T3-i7-32G: Čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i7-7700 3,6 GHz se 32 GB DDR4 RAM rozšiřitelné na 64 GB
  • TVS-1282T3-i7-64G: Čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i7-7700 3,6 GHz se 64 GB paměti DDR4 RAM

12-pozicový stolní NAS; 8 pozic na pevné disky 3,5”/2,5” a 4 sloty na disky SSD 2,5”, za provozu vyměnitelné pevné disky SATA 6Gbps/3Gbps; 4 porty rozhraní Thunderbolt™ 3; 2 sloty pro disky SSD SATA 6Gbps M.2 (SSD M.2 jsou dokoupitelné); 2 porty sítě 10GBase-T LAN, 4 porty sítě Gigabit LAN; 3 výstupy  HDMI; 5 portů USB 3.0; 1 audio konektor 3,5 mm, 2 integrované reproduktory; oddělené inteligentní chlazení

Dostupnost

Nový TVS-1282T3 Thunderbolt™ 3 NAS je již nyní k dostání. Další informace a kompletní produktovou řadu QNAP NAS naleznete na stránkách www.qnap.com.