Společnost QNAP uvádí na trh dvouportovou rozšiřující kartu PCIe USB 3.2 Gen 2 pro NAS a počítače – SuperSpeed+ až 10 Gb/s

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila QXP-10G2U3A – dvouportovou rozšiřující kartu PCIe USB 3.2 Gen 2, která poskytuje rychlosti až 10 Gb/s. Rozšiřující karty QNAP USB 3.2 Gen 2 lze nainstalovat do QNAP NAS pomocí slotu PCIe nebo do stolních počítačů/serverů se systémem Windows®/Linux® s cílem zajistit rychlejší připojení k moderním zařízením USB.

Obrázky ve vysokém rozlišení: QXP-10G2U3A

QXP-10G2U3A má dva porty USB 3.2 Gen 2 typu A, přičemž každý port nabízí přenosové rychlosti až 10 Gb/s. Podporuje protokol UASP (USB Attached SCSI Protocol), který usnadňuje rychlý přenos dat při sdílení souborů, využívá pokročilé procesy s nízkou spotřebou a optimalizuje spotřebu energie pomocí standardní správy napájení ze sběrnice PCIe/USB. QXP-10G2U3A také podporuje detekci nadproudu a ochranu před zkratem.

„Rozšiřující karta QXP-10G2U3A umožňuje přenosové rychlosti až dvakrát rychlejší než USB 3.2 Gen 1 a až 20krát rychlejší než USB 2.0. Tato vyšší rychlost otevírá nové příležitosti pro uživatele NAS a počítačů, a to včetně možnosti používat QNAP USB JBOD pro snadné rozšíření úložiště a vysokorychlostní zálohování dat,“ uvedl Jason Hsu, produktový manažer společnosti QNAP.

K instalaci rozšiřující karty QXP-10G2U3A pro připojení k produktovým řadám QNAP USB JBOD TL-D800C a TL-R1200C-RP není vyžadován žádný ovladač. Uživatelé zařízení NAS s QTS/QuTS hero mohou spravovat připojené úložiště USB JBOD pomocí Správce úložiště a snímků; uživatelé počítačů pomocí nástroje QNAP JBOD Manager.

Rozšiřující karta QXP-10G2U3A USB 3.2 Gen 2 bude brzy k dispozici. Další informace můžete získat a na kompletní produktovou řadu QNAP se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.