Společnost QNAP přidává funkci detekce a rozpoznávání masek do řešení QVR Face chytrého rozpoznávání obličejů

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, a společnost CyberLink Corp. spojily své síly a představují nové řešení pro rozpoznávání obličejů QVR Face Link, které integruje modul FaceMe® pro rozpoznávání obličejů pomocí umělé inteligence, který umožňuje identifikaci maskovaných osob nebo osob s rouškou či respirátorem, a řeší tak problém bezkontaktního biometrického rozpoznávání v postpandemické éře.

QVR Face může snadno využívat kamery RTSP a integraci API se systémy třetích stran k analýze standardních streamovaných obrazů z kamer ve formátu RTSP v reálném čase a dosáhnout rychlého automatizovaného rozpoznávání a analýzy obličejů. Díky integraci modulu rozpoznávání obličejů FaceMe® na bázi umělé inteligence stačí uživatelům k vytvoření profilů poskytnout alespoň jeden kompletní obrázek obličeje. Při rozpoznávání obličejů lze pomocí QVR Face Link rozpoznat osobu ze zaregistrovaných profilů, i když má nasazenou roušku nebo respirátor. Řešení poskytuje služby bezkontaktního monitorování přístupu ke dveřím, což je ideální pro zdravotnická zařízení a různé obory, kde je nošení roušky povinné.

QVR Face Link provádí rozpoznávání a analýzu obličejů na NAS bez nutnosti odesílat data do cloudu k dalšímu zpracování. Výrazně se tak zvyšuje ochrana soukromí uživatelů, aniž by to mělo vliv na přesnost výsledků, a to i v případě, že má osoba na sobě roušku,“ uvedl Hanz Sung, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Řešení je vhodné pro dveřní přístupové systémy nebo tam, kde je vyžadována bezkontaktní identifikace. QVR Face Link lze také kombinovat se službami, jako je QNAP QVR Pro pro služby správy záznamového obsahu nebo s QVR DoorAccess, a vytvořit tak systém kontroly přístupu a řízení docházky, který účinně snižuje riziko kontaktní infekce při snímání roušky pro identifikaci obličeje.“

Rozpoznávání obličejů je jednou z nejtransformativnějších technologií současnosti a nachází si cestu k rozmanitým a rychle rostoucím aplikacím. FaceMe®, jeden z předních světových modulů, které zahrnují detekci obličejů i s nasazenou rouškou a dokáže s 98% přesností rozpoznat osoby s rouškou na nose a ústech, byl integrován do mnoha řešení pro zabezpečení, kontrolu přístupu a zdravotní prohlídky, která pomohla v boji proti onemocnění COVID-19 a nyní jsou považovány za normu,“ konstatoval CyberLink. „Je nám ctí spolupracovat se společností QNAP a integrovat FaceMe®, naši technologii rozpoznávání obličejů založenou na umělé inteligenci, do QVR Face Link společnosti QNAP, která umožňuje bezkontaktní řízení přístupu a řadu funkcí detekce a rozpoznávání osob.“

Pomocí rozhraní QVR Face API lze integrovat další řešení třetích stran (například dozorovací systémy, systémy kontroly přístupu a chytrá zobrazovací zařízení). Data včetně jmen a skupin lze použít řetězením rozhraní API QVR Face pro rozpoznávání a analýzu obrazu k flexibilnímu vytváření inovativních aplikací.

Dostupnost
Chytré řešení pro rozpoznávání obličejů QVR Face Link lze stáhnout z QTS App Center. Uživatelé si mohou zakoupit licenci, která jim umožní provádět analytické úlohy rozpoznávání (kanály) a flexibilně zvyšovat počet profilů pro rozpoznávání obličejů podle svých požadavků.

Chcete-li se dozvědět více o QVR Face, navštivte https://www.qnap.com/go/solution/qvr-face/
Více informací o dalších produktech QNAP naleznete na adrese www.qnap.com.