Společnost QNAP představuje vQTS: Zpočátku je k dispozici pro NAS TS-x77 Ryzen™ pro provozování většího počtu virtuálních systémů QTS

Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes představila novou virtualizační technologii „vQTS“, která uživatelům umožňuje provozovat na zařízení QNAP NAS větší počet virtuálních systémů QTS.

Díky aplikaci Virtualization Station poskytuje vQTS výhody pro segregaci zdrojů, prostředí s více klienty a flexibilní zavádění aplikací. Zároveň přináší úspory energie, nákladů a fyzického prostoru. vQTS je zpočátku k dispozici pro zařízení NAS řady TS-x77 s procesorem AMD Ryzen™, která poskytují vysoký výkon pro maximalizaci využití vQTS s cílem umožnit větší flexibilitu podniku v oblasti správy a aplikací.

Řada TS-x77 nabízí virtualizační řešení pro budování virtuálních prostředí pro více operačních systémů v jednom zařízení NAS. Kromě virtuálních počítačů se systémem Windows®, Linux®, UNIX® a Android™ mohou nyní uživatelé hostovat více virtuálních počítačů QTS a využít většího uživatelského potenciálu. vQTS je prospěšné zejména pro podniková prostředí s následujícími výhodami:

  • Komplexní vybavení pro úsporu nákladů i prostoru

Na jednom zařízení QNAP NAS je možno provozovat větší počet systémů QTS. Každý vQTS je nezávislý a mohou jej používat různá oddělení a týmy s vlastními nastaveními práv a aplikačním prostředím.

  • Segregace zdrojů pro optimální výkon

Pro každý vQTS lze alokovat vyhrazené hardwarové zdroje (CPU, paměť, úložiště a síť) tak, aby se jejich služby vzájemně nerušily.

  • Segregace aplikací s vylepšeným zabezpečením a flexibilitou

Je možno použít různé vQTS pro různé aplikace za účelem oddělení služeb. Týmy s vlastním vQTS mohou například používat Hybrid Backup Sync k synchronizaci souborů do cloudového úložiště, aniž by museli vzájemně kombinovat specifické cloudové služby a uživatelské účty.

  • Oddělení výpočetního výkonu z úložiště

vQTS podporuje NFS a iSCSI pro snadné připojení prostoru úložiště z jiného QNAP NAS. Uživatelé mohou ke zpracovávání dat a běh aplikací používat výkonný NAS a potom ukládat data na připojeném NAS.

  • Zabezpečený a šetří přenosovou šířku

Přístup k datům v NAS pomocí vQTS je zabezpečený a šetří přenosovou šířku, protože data nejsou přenášena přes fyzické síťové kabely.

  • Centrum aplikací rozšiřuje funkce NAS

Každý vQTS poskytuje přístup na QTS App Center, které umožňuje zvýšit funkcionalitu NAS a přidávat další prvky a funkce.

Dostupnost
vQTS je nyní k dispozici pro NAS řady TS-x77. Pro vytvoření vQTS je nutná aplikace Virtualization Station.

 

Model CPU Modely NAS s maximální pamětí Počet vQTS
AMD Ryzen™ 7 1700 (8 jader / 16 vláken)

AMD Ryzen™ 5 1600 (6 jader / 12 vláken)

TS-1277-1700-64G

TS-877-1700-16G

TS-677-1600-8G

8 jader: 4

6 jader: 2