Společnost QNAP představuje systém QTS 4.4.2, který zvyšuje zabezpečení systému a podporuje širší škálu řešení USB/SATA pro rozšíření


Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes představila nejnovější operační systém pro NAS – QTS 4.4.2. Kromě zahrnutí seznamu vylepšení a vylepšení z předchozí verze zvyšuje QTS 4.4.2 zabezpečení systému a škálovatelnost úložiště. Výchozí heslo NAS je změněno na první adresu MAC zařízení NAS pro větší zabezpečení NAS. QNAP NAS také podporuje další nové rozšiřující jednotky QNAP – vysokorychlostní řadu TL SATA JBOD, která podporuje vícenásobný přenos SATA 6Gb/s, a praktickou řadu TL USB JBOD s připojením USB 3.2 Gen 2 10Gb/s. Od dnešního dne budou uživatelé QNAP NAS dostávat aktualizaci QTS 4.4.2.

Zatímco QTS 4.4.1 se zaměřuje na integraci cloudového úložiště a služby cloudové brány, QTS 4.4.2 posiluje rozšiřitelnost úložiště pomocí fyzických jednotek JBOD pro uspokojení potřeb v oblasti ukládání a zálohování souborů. Nové řady TL SATA JBOD a TL USB JBOD spolupracují nejen s QNAP NAS, ale také podporují počítače nebo servery pomocí doprovodného nástroje QNAP JBOD Manager.

Řada TL SATA JBOD
Řada TL SATA JBOD zahrnuje modely se stolním provedením (čtyřpozicový TL-D400S, osmipozicový TL-D800S, šestnáctipozicový TL-D1600S) a s montáží do racku (čtyřpozicový TL-R400S, dvanáctipozicový TL-R1200S-RP), které podporují vícenásobný datový přenos SATA 6Gb/s. Řada SATA JBOD je navržena tak, aby byl každý datový přenos SATA přímo připojen k jedné jednotce SATA, což výrazně zvyšuje výkon rozšiřující jednotky na vysokorychlostní a hospodárné řešení rozšíření úložiště. Řada JBOD je připravena k použití s dodanými rozšiřujícími kartami QXP a kabely. Rozšiřující kartu QXP lze nainstalovat do slotu PCIe QNAP NAS nebo počítače s Windows® / Linux® (Ubuntu®) a přidat tak více připojení SATA 6Gb/s a jeden kabel SFF-8088 poskytuje přenosovou rychlost až 24 Gb/s (4 x SATA 6Gb/s). Přenosová rychlost mezi hostitelem a JBOD může při použití více kabelů dosáhnout až 64 Gb/s.

Vysokorychlostní architektura s TL-D400S a TL-R400S SATA JBOD a kartou QXP-400eS-A1164

Vysokorychlostní architektura s TL-D800S SATA JBOD a kartou QXP-800eS-A1164

Vysokorychlostní architektura s TL-D1600S SATA JBOD a kartou QXP-1600eS

Řada TL USB JBOD
Tato řada zahrnuje stolní osmipozicový model TL-D800C a dvanáctipozicový model TL-R1200C-RP s montáží do racku, které podporují disk SATA 6Gb/s a poskytují port USB 3.2 Gen 2 10Gb/s typu C s rychlostí přenosu souborů až 10 Gb/s. Řada USB JBOD podporuje QNAP NAS nebo počítače s Windows®, Mac®, Linux® (Ubuntu®). Uživatelé mohou použít volitelné kabely pro použití hostitelských zařízení s připojením pomocí portu USB typu A/typu C nebo Thunderbolt ™ 3 typu C.
Zjistěte více o systému QTS 4.4.2 na adrese https://www.qnap.com/go/qts/4.4.2.
QTS 4.4.2 je k dispozici v Centru stahování.
Oficiální uvedení řady TL SATA JBOD a TL USB JBOD bude oznámeno samostatně.
Další informace o produktech QNAP naleznete na adrese www.qnap.com.