Společnost QNAP představuje QVR Pro, profesionální NVR v NAS s možností rozšíření úložiště a inteligentní platformou pro správu událostí na bázi IoT

Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes oficiálně představila QVR Pro, dozorovací aplikaci, která běží vedle NAS OS jako nezávislé operační prostředí. Díky QVR Pro se z QNAP NAS stane profesionální řešení NVR s výhodami, jako je možnost rozšíření úložiště NAS a integrace s širokou škálou zařízení IoT pro lepší dozorování. Společnost QNAP také uvedla na trh mobilní verzi QVR Pro Client, která uživatelům poskytuje lepší správu a pohodlí při monitorování na cestách.

„QVR Pro je vyvrcholením poznatků získaných během déle než deseti let zpětné vazby od uživatelů QNAP NVR. S QVR Pro máme za cíl poskytovat vyšší užitnou hodnotu, efektivní funkce a začlenění funkcí NAS – včetně sledování a správy klientů napříč platformami, koncepty CMS, zabezpečení proti selhání, rozšiřitelné úložiště a další,“ uvedl Alan Kuo, produktový manažer společnosti QNAP.

Nezávislé úložiště a škálovatelná kapacita
QVR Pro má „vyhrazený úložný prostor“ na NAS, aby tato část úložiště byla plně rezervováná pouze pro QVR Pro a na výkon neměly negativní vliv další aplikace na NAS. Vzhledem k tomu, že potřeba po úložném prostoru po čase roste, mohou uživatelé úložnou kapacitu rozšířit tak, že k zařízení NAS připojí rozšiřující jednotky QNAP nebo využijí nevyužitý úložný prostor jiného zařízení QNAP NAS.

Chytřejší systém pro správu událostí
Společnost QNAP poskytuje uživatelům různá API, aby bylo možné rychle integrovat širokou škálu kamer a konfigurovat výstrahy na události a záznamy. Také lze využívat zařízení IoT, aby dozorovací systém byl inteligentnější a lépe zabezpečený.

Účinná správa a podpora kamer
QVR Pro podporuje tisíce modelů kamer od více než 140 značek a celou řadu formátů obrázků, takže uživatelé mohou rychle vybudovat různá dozorovací řešení šitá na míru jejich prostředí. Rovněž nabízí praktickou správu kamer. Uživatelé mohou vyhledávat kamery v různých sítích, přidávat/spravovat kamery v dávkách, používat 360stupňové kamery a přidělovat kamerám vyhrazená síťová rozhraní.

Flexibilní alokace úložiště záznamů a zabezpečení proti selhání
Uživatelé mohou předalokovat úložnou kapacitu a přidělit vyhrazený úložný prostor pro zázamy každé kamery na základě oblasti a významu monitorování příslušné kamery. Pro zajištění záznamů bez přerušení mohou uživatelé v úložišti záznamů nastavit rezervní svazek. Pokud původní svazek selže, záznamy mohou být uloženy na rezervním svazku.

QVR Pro Client – sledování a správy napříč platformami
Aplikaci QVR Pro Client lze nainstalovat do zařízení se systémem Windows® a Mac® nebo na HD Station v QNAP NAS. Uživatelé mohou flexibilně přepínat z živého sledování nebo režimu přehrávání a mít úplnou kontrolu nad monitorovanou oblastí. Tato nově vydaná mobilní aplikace poskytuje různá rozvržení zobrazení a umožňuje uživatelům monitorovat více kanálů najednou i na cestách.

Dostupnost
QVR Pro lze stáhnout z QTS App Center. QVR Pro Client je k dispozici pro QNAP HD Station (instaluje se v HD Station), stolní počítač (Windows, Mac a Ubuntu) a mobilní zařízení (Android a iOS).

Požadavky na systém NAS:

  • QNAP NAS s procesory x86 (64 bitů) a nejméně 4 GB RAM (pro ještě plynulejší funkčnost se doporučuje 8 GB RAM).
  • QTS 4.3.3 (nebo novější).
  • Container Station 1.7.2551 (nebo novější) je třeba nainstalovat dříve, než je možné použít QVR Pro.