Společnost QNAP představuje Qsirch 5.0, jenž umožňuje vyhledávání obrázků, vyhledávání textu v obrázcích a automatickou archivaci souborů

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, představuje Qsirch 5.0 – rychlý, fulltextový vyhledávací nástroj s následujícími novými funkcemi: vyhledávání podle obrázků, vyhledávání textu v obrázcích a automatická archivace souborů.

Qsirch umožňuje uživatelům najít soubory na základě jejich názvu, obsahu a metadat. Qsirch 5.0 přidává integraci s modulem QuMagie Core AI pro identifikaci objektů a lidí na fotografiích, což uživatelům umožňuje vyhledávat obrázky pomocí klíčových slov nebo vyhledávat další obrázky stejné osoby kliknutím na jejich tvář.

Součástí Qsirch 5.0 je nyní technologie OCR, která umožňuje detekci textu v obrazových souborech a nalezení těchto souborů pomocí klíčových slov. Nová funkce automatické archivace využívá Qfiling k provádění jednorázových nebo automatických archivačních úkolů na základě kritérií vyhledávání.

„Integrace s modulem QuMagie Core AI a Qfiling poskytuje uživatelům QNAP NAS snadné a pohodlné vyhledávání souborů,“ prohlásil Josh Chen, produktový manažer společnosti QNAP.

Qsirch 5.0 využívá licenční systém s úrovněmi předplatného. Bezplatný plán umožňuje uživatelům využívat výkonné fulltextové vyhledávání a vyhledávání textu OCR na obrázcích se 3 dostupnými filtry pro každý typ souboru. Licence Premium umožňuje pokročilé vyhledávací funkce včetně vyhledávání podle lidí a archivace výsledků vyhledávání pomocí Qfiling.

Podporované modely NAS
Aplikaci Qsirch podporují všechna zařízení NAS založená na x86 a ARM (kromě řady TAS) s nejméně 2 GB RAM (pro optimální výkon doporučujeme 4 GB).

Dostupnost
Qsirch 5.0 bude k dispozici od července 2020 v App Center. Qsirch 5.0 podporuje QTS 4.4.1 (nebo novější) a QuTS hero.

Doplňky prohlížeče Qsirch Helper pro Chrome™ a Firefox® jsou k dispozici na stránce Chrome Web Store nebo Firefox Browser Add-on.

Další informace o Qsirch naleznete na adrese https://www.qnap.com/go/solution/qsirch/